Krása & Styl

Modré světlo: seznamte se!

BlueLight je tady s námi, zjsitěte více

Zjistěte více o modrém světle a jeho vlivu na vaši pokožku.


Upřímně? Normální reklamní trik, abyste si koupili novej krém, myslela jsem si, když jsem najednou všude narážela na termín modré světlo, anglicky blue light. Ale čím víc jsem googlila a četla, tím víc jsem se děsila.


Něco mezi UV a infra


Modré světlo je prostě část světelného spektra, která se ale v poslední době masivně uplatňuje v LED obrazovkách, ať už mobilu, televize, nebo počítače/tabletu.


Na rozdíl od UV záření, které vám kůži prostě spálí, a vy tím pádem na beton víte, že je něco špatně, modré světlo žádné viditelné škody nepáchá. Bohužel páchá škody skryté.


Modré světlo proniká hluboko do kožních vrstev a narušuje kolagenová vlákna. To znamená, že to pružné pojivo, díky němuž se kůže po úsměvu vrátí na své místo, ochabuje a přestává fungovat.


Stárnutí na počkání + nespavost


Je to v háji medovým, fakt u obou věcí může být modré světlo hlavní příčinou. Dlouhodobé narušování kolagenových vláken může během několika let zařídit ztrátu pružnosti a rychlejší vznik vrásek, což dohromady znamená stárnutí. Dřív, než jste si mysleli, že to přijde. Navíc to jde dvakrát rychleji, protože je velmi vysoká pravděpodobnost, že vám modré světlo také naruší spánek. Jak to?


„Blik a jste o hodinu chudší v denní porci spánku!“


Modré světlo v LED obrazovkách je natolik kvalitní, že mozek ho vyhodnotí jako denní světlo, hladina „spavého“ hormonu melatoninu začne klesat a nám se najednou nechce spát, i když už je noc. Takže místo do knížky zíráte před spaním do mobilu a pak se divíte, že jste zíráním strávili skoro hodinu. Zní vám to povědomě?


Dá se to vypnout???


Tady začínají dobré zprávy. U většiny smartphonů se dá zapnout filtr modrého světla, a když to nebudete moct najít, zadejte do Googlu svůj typ telefonu a příkaz „filtr modrého světla“. Věčné čučení do mobilu se tedy dá jakž takž vynulovat. Tam si děláte jen vrásky v očním okolí, jak na tu obrazovku brejlíte. Horší je to u televizí. Ty úplně supernové a supermoderní filtr mají, ale jen některé. A u počítačů je to zatím v plenkách, ale už existují aplikace, resp. počítačové programy, které si stáhnete a ony odfiltrování modrého světla zajistí. Jak moc jsou kvalitní, to vůbec nedokážu posoudit.


Dá se to poškození zmírnit?


Volejte sláva a 3 dny se radujte! Dá se zmírnit. Kosmetické laboratoře vyvíjejí produkty, které mechanicky či chemicky dovedou vytvořit na pokožce bariéru působící jak proti modrému světlu, tak proti škodlivým vlivům okolního prostředí, jako jsou smog a prach. Některé dokonce mají složku tlumící vnitřní negativní důsledky působení stresu, které se projevují na kůži.


Už brzy se tak můžete těšit na dost solidní krémy, které potřebují mírně vystresované a rozlítané osoby čučící a zírající každou chvíli do obrazovky. Jako třeba já. Nejste to náhodou i vy?


Uriage AGE PROTECT chrání před modrým světlem

Kosmetická novinka URIAGE AGE PROTECT chrání vaši pleť před účinky modrého záření způsobené displaji telefonů, notebooků a televizí.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaUriage Age Protect Multi-Action Cream multifunkční krém 40 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action Cream multifunkční krém 40 ml

Multifunkční účinek proti stárnutí. Denní péče o normální a suchou pleť.

599 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action Cream SPF30 multifunkční krém 40 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action Cream SPF30 multifunkční krém 40 ml

Multifunkční účinek proti stárnutí. Denní péče o normální a suchou pleť. Ochrana proti škodlivým účinkům slunečního záření SPF30.

599 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action Fluid multifunkční lehký krém 40 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action Fluid multifunkční lehký krém 40 ml

Lehký krém s multifunkčním účinkem proti stárnutí. Denní péče pro normální a smíšenou pleť.

599 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční intenzivní sérum 30 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční intenzivní sérum 30 ml

Dvojnásobná koncentrace aktivních látek proti známkám stárnutí pleti.

679 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční krém na oční kontury 15 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční krém na oční kontury 15 ml

Okamžitě osvěžující všestranná péče o pleť. Pomáhá zabraňovat tvorbě vrásek a provádět jejich korekci.

559 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční noční detoxikační krém 40 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční noční detoxikační krém 40 ml

Multifunkční účinek proti stárnutí. Patentovaná bariéra proti modrému světlu chrání fibroblasty a keratinocyty před oxidačním stresem.

639 Kč
Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční noční peelingový krém 50 mlKosmetika

Uriage Age Protect Multi-Action multifunkční noční peelingový krém 50 ml

Peeling podporující obnovu buněk a zářivou pleť.

639 Kč

Nevím, jestli Bára „práskla“ mou absenci v minulém týdnu, kdy jsem měla tu čest navštívit francouzské lázně Uriage a pak pokračovat na Evropský dermatologický kongres do Paříže. Mnoho novinek, které pro vás chystám ve své cestovní reportáži, zatím nemohu prozradit, ale že Paříž žije krémy, které brání působení modrého světla na pleť a chrání ji… [...]

Nevím, jestli Bára „práskla“ mou absenci v minulém týdnu, kdy jsem měla tu čest navštívit francouzské lázně Uriage a pak pokračovat na Evropský dermatologický kongres do Paříže. Mnoho novinek, které pro vás chystám ve své cestovní reportáži, zatím nemohu prozradit, ale že Paříž žije krémy, které brání působení modrého světla na pleť a chrání ji tak před nechtěným stárnutím, to mohu přiznat už nyní. Na český trh tyto kosmetické novinky v podobě krémů a sér dorazí během několika následujících dnů.

Co se týče filtrů modrého světla na všechny možné i nemožné vymoženosti techniky, které používáme, obsáhle a dokonale je už popsala Bára. Takže: nastavte filtry a vyčkejte si na dermokosmetické novinky. Už se kvapem blíží!