Krása & Styl

Minerální vody ve spreji

Minerální vody, má smysl je používat?


Velmi často se bohužel setkávám s názorem, který použití minerálních vod bagatelizuje a podceňuje. Přitom zájem o lázeňskou léčbu rozhodně neklesá, což bezesporu dokazuje jejich léčebný efekt.


Minerální vody nejsou obyčejnou vodou „ z kohoutku“ a jejich léčebné působení je opravdu prověřeno staletími. Jsou to podzemní vody původní čistoty s obsahem určitých léčebných prvků v přesně definovaných koncentracích. Tyto vody jsou využívány v lázeňských zařízeních, které se zpravidla nachází v blízkosti vývěru minerálního pramene. Složení minerální vody určuje k jakému léčebnému efektu se daná voda využívá.


Minerální vody s příznivým efektem na naši pokožku obsahují nejčastěji sirovodík, jod, brom, železo, selen, radon nebo oxid uhličitý.


Působením těchto složek dochází k jejich zabudování do struktur pokožky a vytvoření tzv. depa.


K léčebnému efektu poté dochází zabudováním jednotlivých prvků a sloučenin do struktur pojiva, enzymů, hormonů či buněčných membrán.


Za ideální se považuje opakovaný kontakt pokožky s působky minerální vody a to nejlépe cca 20 krát. Tomu odpovídá také délka komplexní lázeňské léčby, která je vždy 3 nebo 4 týdny.


Nabídka termálních vod ve spreji


Ne každý z nás si však může dovolit na tři týdny opustit zaměstnání a odjet do lázní. Každý však může využít úžasnou lahvičku – sprej s obsahem minerální vody z lékárny. Máme zde asi nejznámější Vichy, dále Avéne, La Roche Posay, Uriage… všechny z Francie, všechny osvědčené v léčbě kožních nemocí. Vzhledem k tomu, že zajištění stability minerální vody a její bakteriologické čistoty v lahvičce při zachování léčebných komponent vody je poměrně složité, nemáme prozatím obdobně bohatou nabídku českých minerálních vod.


Použití


Použití minerální vody je opravdu velmi široké a bohužel mnoho nemocných se domnívá, že efekt je pouze kosmetický. Ano, minerálka ve spreji nás osvěží v horkém létě, dokáže krásně zafixovat make-up i zklidnit pokožku po holení, ale má také spoustu léčebných indikací. Nezapomínejme, že kůže s obnaženým kožním povrchem dokáže vstřebávat léčivé působky z přírodních minerálních vod mnohem rychleji.


Velmi dobrý léčebný efekt tak můžeme očekávat u všech druhů ekzémů, včetně atopické dermatitidy, dále u lupénky, kopřivky, při léčbě jizev a popálenin, seboroické dermatitidy, svědivých kožních nemocí, při léčbě kuperozy /zarudnutí tváří/, perorální dermatitidy, rosacey, atd.


V horkém létě nám také pomůže sprej z minerální vody zvládnout nápor tropických veder a v případě spálení pokožky sluncem navodí rychlou úlevu.


Minerální vody ve spreji mají opravdu mnohostranné použití, jsou využitelné prakticky od narození, obnovují fyziologické parametry kůže a vedou k okamžité úlevě ochlazením pokožky a snížením intenzity svědění.


Aneta doporučuje, jak se hydratovat během léta.


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaAVENE Eau Thermale - termální voda ve spreji 50mlDermokosmetika

AVENE Eau Thermale - termální voda ve spreji 50ml

TERMÁLNÍ VODA s lokálně klidnícími a protidráždivými účinky ve spreji K péči o citlivou až přecitlivělou a alergickou kůži Jedinečné a konstantní složení jí dodává klidnící účinky. Zklidňuje kožní zarudnutí a podráždění po expozici na slunci, po použití dráždící kožní léčby (přípravky k léčbě akné), opruzeniny kojenců a jiná lokální podráždění (po holení, po použití nevhodné kosmetiky či léčivých přípravků,...) Plněná z přírodního zdroje přímo do sterilních nádob, jedinečně balená.

LA ROCHE Eau Thermale termální voda 50mlDermokosmetika

LA ROCHE Eau Thermale termální voda 50ml

Základní péče na citlivou pokožku. Zklidňuje pokožku dočasně podrážděnou vnějšími vlivy (slunce, dermatologická léčba) a pomáhá předcházet stárnutí pokožky. Pro děti i dospělé.

VICHY Eau Thermal termální voda ve spreji 150mlDermokosmetika

VICHY Eau Thermal termální voda ve spreji 150ml

100% čistá termální voda, bez konzervačních látek a bez parfemace.
Hypoalergenní. S termální vodou z Vichy. Vyráběno podle přísných norem farmaceutického průmyslu. Účinnost testována dermatology.Názor Anety


Já sebou minerální vodu ve spreji tahám na každý výlet do zahraničí a v létě se mé kabelce nevyhne ani v ČR. Je ale pravda, že ji používám hlavně kvůli osvěžení. Třeba jako při poledním výšlapu na Acropolis ve vyprahlých Athénách, tenkrát mě doslova zachránila :)


Já sebou minerální vodu ve spreji tahám na každý výlet do zahraničí a v létě se mé kabelce nevyhne ani v ČR. Je ale pravda, že [...]

Já sebou minerální vodu ve spreji tahám na každý výlet do zahraničí a v létě se mé kabelce nevyhne ani v ČR. Je ale pravda, že