Jak na to

Léto a nejlepší oděvní materiály pro vaši kůži

P1010084


Móda v létě je jedno velké téma. Ať už sedíte v kanceláři, za volantem, ať pobíháte ze schůzky na schůzku, popíjíte na zahrádce restaurace nebo grilujete na vlastní zahradě, rozhodně byste se měly v oblečení cítit pohodlně. Letní sezóna totiž není pouze o barvách, vzorech a střizích. Je také o volbě správného materiálu oblečení, který naprosto zásadní.


BAVLNA

Bavlna je jedním z nejčastěji používaných přírodních materiálů k výrobě oděvů. Skvěle absorbuje vlhkost, je prodyšná, pevná a dobře se pere.


LEN

Lehký a vzdušný len je pro parné letí dny jako stvořený. Jde o jeden z nejlehčích a zároveň nejpevnějších přírodních materiálů, který má v letních kolekcích nezastupitelné místo. Malou nevýhodou je ovšem jeho mačkavost a tudíž i potřeba častějšího žehlení.


BAMBUS

Bambus se stal v posledních letech velmi populární textilií. Je prodyšný a má ještě větší savost než bavlna. V kombinaci s jemností, termoregulačními, hypoalergenními a antibakteriálními vlastnostmi a UV filtrem by se mohlo zdát, že neexistuje vhodnější materiál pro letní sezónu.


KONOPÍ

Látka z konopí obsahuje stejně jako ta z bambusu ochranný UV filtr. I v tomto případě jde o pevný antibakteriální a hypoalergenní materiál, který se navíc dobře udržuje v čistotě.


HEDVÁBÍ

Ačkoliv si spousta lidí myslí, že hedvábí není ideálním materiálem na léto, opak je pravdou. Jeho lehčí a jemnější varianta z přírodního vlákna je příjemná na dotek a dokonce má schopnost chladit. Při volbě hedvábného oblečení je však dobré mít na paměti, že tento materiál nemá oproti předchozím tak výraznou schopnost absorpce vlhkosti. V případě pocení se tak mohou na tmavších variantách oblečení objevit jeho viditelné známky.