Krása & Styl

Nenechte krk a dekolt odhalit váš věk

Partie, která prozradí váš věk. Pečujte o ni s předstihem.

Krk a dekolt dokáží ohladit váš věk. Věnujte se jeho péči.


V životě každé ženy přijde období, kdy krk a dekolt začne vnímat zcela jiným úhlem pohledu. Zpočátku nechápe, jak mohou některé, vesměs starší ženy tak zuřivě argumentovat v péči o pokožku dekoltu, obhajovat blůzy s vázačkami a posléze roláky, nicméně jednoho dne zaznamená, že se pravděpodobně pokožka v dekoltu „nepřeležela“ jen tak po ránu, a všimne si několika drobných vrásek.


Jemných, neškodných, nicméně nových! A to je začátek našeho příběhu. Ačkoli je stárnutí pokožky zcela individuální děj, plně závislý na hormonálních a genetických podkladech jednotlivce, jednoho dne se prostě dostaví.


 Jak pokožku dekoltu chránit a co nejdéle udržet její svěžest?


   • Chraňte kůži krku i dekoltu před UV zářením vhodnými krémy a nevystavujte ji slunečním paprskům od 11.00 do 15.00 hod.

  • Pravidelně aplikujte výživné masky a krémy určené k péči o pokožku dekoltu.

  • Zvolte vhodné potravinové doplňky s obsahem kyseliny hyaluronové, s vitamíny A, E, C, B3, B6

    a hydrolyzovaným kolagenem.

  • V případě, že zaznamenáte výskyt barevných pigmentových změn, navštivte dermatologa. Je třeba odlišit rizikové kožní pigmentové léze a zcela neškodné, avšak esteticky nevyhovující kožní výrůstky…


Podzimní období je ideálním časem pro hydrataci dekoltu, aplikaci mezoterapie, kyseliny hyaluronové či chemického peelingu, který navrátí vašemu dekoltu svěžest a mládí…


Česká pěnice Helena Vondráčková je exemplární případ. Od přírody nádherná žena, v pozdějším věku v důkladné péči plastických chirurgů, a její tvář neprozradí víc jak 50 let života. Šíleně smutné princezně je ale letos 71 let a poznáte to na krku. Teda… když budete mít štěstí. Zpěvačka často nosí vázanky, límce, roláky nebo vysoké náhrdelníky, přes které… [...]

Česká pěnice Helena Vondráčková je exemplární případ. Od přírody nádherná žena, v pozdějším věku v důkladné péči plastických chirurgů, a její tvář neprozradí víc jak 50 let života.

Šíleně smutné princezně je ale letos 71 let a poznáte to na krku. Teda… když budete mít štěstí. Zpěvačka často nosí vázanky, límce, roláky nebo vysoké náhrdelníky, přes které si její krk nejde prohlédnout.

Krémy čtvrt století předem


Krk a dekolt lze „zachránit“ před stárnutím jen důslednou prevencí, genetikou, a pokud jste věřící, tak modlením. Nic jako plastika krku neexistuje.

Takže jde vlastně o to co nejdřív začít s inteligentní prevencí, což zahrnuje ochranu s SPF faktorem a pečující krémy.

  • Každý den v období duben–září vycházejte z domu s SPF ochranou – pokud jste blond jako já, nejméně s SPF 30. A to nejen na tvářích a uších, ale i na krku a dekoltu.

  • Jako podklad se někdy doporučuje používat na krk a dekolt pleťový krém – je to lepší než nic. Ale pokud máte v peněžence a v koupelně ještě skulinu, raději si pořiďte i speciální krém na krk a dekolt.

  • Jednou za měsíc můžete přidat hydratační masku, zábal nebo superjemný peeling.


Za dvacet, možná pětatřicet let si poděkujete.