Krása & Styl

Krása skrytá v tabletkách

Zjistěte jaký povolený doping si vaše pleť žádá!

Zjistěte jaký povolený doping si vaše pleť žádá!


Většinu blogu věnujeme informacím o tom, co na kůži aplikovat, aby byla pokožka dobře hydratovaná, vláčná, hebká, krásná, a hlavně zdravá. Mluvíme především o tom, co kůži dodat zvnějšku. Dnes se zaměříme na podporu naší pokožky zevnitř. Aby byla kůže zdravá a ve formě, potřebuje vitaminy a látky, které ji udržují v kondici. A co víc – pomohou také zbrzdit projevy stárnutí.


KOLAGEN


Jistě jste slyšeli o proteinu jménem kolagen. Vyskytuje se přirozeně v kůži a je to jeden ze základních stavebních kamenů zdravé pokožky. Udržuje její pevnost a pružnost. Kolagen se nenachází pouze v kůži, je hojně zastoupen též v kloubech. Jeho tvorba přirozeně probíhá celý život, ale s postupujícím věkem jeho produkce klesá, přičemž se úbytek projeví na kvalitě pokožky. Postupně mizí její jas a pružnost a tvoří se drobné, později hlubší vrásky.


V současné době máme na trhu k dispozici značné množství produktů s obsahem kolagenu. Jedná se o produkty ve formě prášku, roztoku nebo speciálních kostiček či kapslí. Neváhejte investovat do kvality, její přínos oceníte zejména v pozdějším věku, a to nejen na kvalitě pleti, ale též díky bezbolestnému pohybu. Na obranu před oxidačním stresem a pro posílení kvality pokožky je vhodné volit přípravky kombinované s dalšími důležitými látkami, jako jsou kyselina hyaluronová pečující o dostatečnou hydrataci, dále biotin, zinek, měď a vitaminy A, B6, C, D a E. Velmi vhodný je také resveratrol (ano, přesně tak, ona tajemná látka z bobulí červeného vína), lykopen nebo koenzym Q10.


Až se tedy příště vydáte do lékárny vybírat nový luxusní krém pro vaši krásnou pleť, přiberte jí i trochu klasické výživy ke každodenní konzumaci, ocení to nejen pokožka a klouby, ale také vaše vlasy a nehty.