Krása & Styl

Jak na krásné a zdravé nehty?


Říká se, že ruce jsou vizitkou ženy, a tak jsem se rozhodla připravit několik tipů, jak o ně pečovat. Nejedná se o nic složitého. Stačí jen několik málo pomůcek, pravidelnost a vytrvalost.


Růst a zkracování


Přesto, že mám to štěstí a příroda mi nadělila pevné a zdravé nehty, čas od času i já cítím potřebu dodat jim trochu regenerace. Kromě dlouhodobé konzumace ovoce a zeleniny stojí za vyzkoušení doplňky stravy s vitamíny B, C, E, selenem nebo zinkem. Co se týče zkracování, nedám dopustit na kvalitní kleštičky. Od té doby, co jsem je objevila, nepoužívám nic jiného. Zatímco nůžky nechaly konce nehtů často roztřepené, kleštičky je zkrátí snadno a rovnoměrně. Po zkrácení nehtů jejich konce ještě dohladka přejedu skleněným pilníkem.Lakování


Někdy mám náladu na výraznou rudou, někdy na neutrální bílou a jindy na nenápadnou nude nebo-li béžovou barvu. Ať už zvolíte jakýkoliv odstín, doporučuji začít s transparentním podkladovým lakem. Ten zajistí, že se vám barva z nehtů nebude tak rychle loupat. Po nanesení průhledného laku aplikujte 2-3 vrstvy toho barevného. A po zaschnutí dopřejte svým rukám a speciálně nehtovým lůžkům dostatečnou dávku hydratačního krému.