Jak na to

Čokoholikův režim

I když žádné velké problémy s váhou nemám, nepatřím do skupiny žen, které mohou sníst svíčkovou s deseti na posezení a nepřiberou ani deko. Přísun kalorií si musím do jisté míry hlídat a situaci mi navíc komplikuje skutečnost, že jsem čokoholik.


med_140228a7025


Pár kostiček denně si zkrátka odepřít nemohu. Za svůj život jsem již vyzkoušela několik diet, ale ve finále jsem skončila u toho, že jediným správným receptem na zdravé a štíhlé tělo je pravidelná strava s dostatečným množstvím ovoce a zeleniny. Pět menších porcí denně, které se konzumují po dvou až třech hodinách, se mi osvědčilo.


med_120927a5843Došla jsem dokonce tak daleko, že si v pracovních a studijně náročných obdobích objednávám každodenní dovoz jídla s vyváženým počtem kalorií. Když pak extrémní stres poleví, inspiruji se při nákupu nebo vaření jídelníčkem sestaveným odborníky. Upřímně, dlouhodobé pojídání baget mezi přednáškami, kdy se za patnáct minut nestíháte přesunout do jiné budovy, natož si v klidu zajít na oběd, tělu příliš neprospívá. A ani popracovní výlet do ledničky kolem desáté večer není pro postavu a organismus to pravé ořechové.


Kromě pravidelné stravy u mě samozřejmě funguje pohyb. Rodiče mě naštěstí od malička vedli ke sportu, a tak je pro mě pohyb spíš odreagováním než nutností. Vyrůstala jsem s tenisovou raketou v ruce, v době dospívání jsem hrála závodně softball a v poslední době mixuji vše možné dohromady.


Zamilovala jsem si mobilní aplikaci N+TC, osobního trenéra, podle které cvičím minimálně třikrát týdně bez ohledu na denní i roční dobu, vzdálenost fitcentra i lokalitu na planetě Zemi. A také jsem s kamarádkou o víkendech začala trénovat na květnový The Color Run. Ačkoliv jde o pouhý 5kilometrový běh, už samotná příprava je pořádnou výzvou! :)


Kromě vyváženého jídelníčku a pohybu nedám dopustit také na zpevňující hydratační krém Kiehls.


Jak na kůži po hubnutí?


A i když mi to jde těžko, snažím se dodržovat pitný režim. Věřím, že když se všechny tyto faktory propojí s trpělivostí a vytrvalostí, výsledek se dostaví. Důležité je mít na paměti, že se nic nemá přehánět. A že s úsměvem jde všechno líp, včetně toho hubnutí! :)


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaEucerin Hyaluron Fillerdenní krém

Eucerin Hyaluron Filler

Denní krém proti vráskám pro normální až smíšenou pleť