Krása & Styl

Co není vidět, NEEXISTUJE!

beauty-buzz_FBpost_157_zrcadla_600x315

Největší kosmetický zločin, který kdy kdo vynalezl, jsou zvětšovací zrcátka
. Dokonale osvětlená zvětšovací zrcátka. Prostě taková zrcátka, ve kterých uvidíte i ty pupínky, které doopravdy neexistují a nikdo (nikdo!) je doopravdy nevidí. Sepsala bych petici Zvětšovací zrcátka v ČR nechceme.


Nedávno jsme byli na víkend v maďarských lázních a po dni v termálních pramenech (dovedete si představit ty horkem zvětšené póry na kůži) mě v koupelně čekalo tohle perfektně osvětlené zvětšovací zrcátko.


Co se dělo dál, vám nebudu popisovat. Byl to saigon. Pustila jsem se úplně do všech pupínků, které jsem našla, a to mi věřte, že jsem našla i ty, které tam vůbec nebyly.


„Z Maďarska jsem odjížděla s vizáží malomocného v pokročilém stadiu.“


Mohla bych samozřejmě upřímně přiznat, že je to moje blbost a že jsem – mírně řečeno – nemoudrá žena. Ale ráda bych si tady a teď vylila svou zlost na zvětšovací zrcadla a zálibu hotelů umisťovat je do každé koupelny.


Nehnípejte, co neexistuje


Dovolte mi uvést ještě jednu story. Moje krásná drahá sestra přijela na kafe a měla dost rozdělaný obličej, přičemž jindy má pleť jako med. Ptám se, co se děje.


„Manžel konečně namontoval osvětlení k zrcadlu v koupelně.“


Ano, tak prosté to je. Nechci vás nabádat, abyste nechaly pupínky růst jak dříví v lese, ale nepřehánějte to, nebuďte jako já a má sestra.


K zrcadlu přistupujte jen při běžném osvětlení, zvětšovacích zrcátek si nevšímejte a nedokonalosti na pleti neřešte radikálně. A už vůbec se nepouštějte do nějakých mačkacích akcí, pokud máte po horké lázni nebo po cvičení zvětšené póry.


Když uzraje (čas)


Pro případy, kdy nejde o ignorování neexistujících pupínků, ale na tváři se vám skvěje pořádný pupenec, doporučím korekční dvoufázovou tyčinku Hyséac od Uriage. Vodičku ze zelené části aplikujte na postižené místo, zánět se zklidní a zmírní se tvorba mazu. Korektor z druhé části tyčinky zakryje inkriminovanou oblast a vy budete smět vyrazit mezi lidi.


Další šikovné korekční tyčinky najdete v řadách od Vichy, Eucerinu nebo Biodermy. Poraďte se s lékárníky u Dr.Maxe, pomohou vám vybrat tu pravou.


Milá Báro, mluvíš mi z duše. Mockrát jsem si kladla otázku, proč to vlastně majitelé hotelů, penzionů a jiných letovisek dělají? Člověk si k nim přijede odpočinout a místo toho, když má pod třicet, řeší akné, když má nad třicet, řeší vrásky. Upřímně, neznám nikoho, kdo by si tuhle vymoženost sám dobrovolně namontoval do vlastní koupelny. Myslím,… [...]

Milá Báro,
mluvíš mi z duše. Mockrát jsem si kladla otázku, proč to vlastně majitelé hotelů, penzionů a jiných letovisek dělají? Člověk si k nim přijede odpočinout a místo toho, když má pod třicet, řeší akné, když má nad třicet, řeší vrásky.

Upřímně, neznám nikoho, kdo by si tuhle vymoženost sám dobrovolně namontoval do vlastní koupelny. Myslím, že obyčejné zrcadlo bohatě stačí, a s postupujícím věkem doporučuji k zobrazenému přistupovat „obezřetně“ zpovzdálí. ;)