Krása & Styl

Co mě naučila Posh Spice

beauty-buzz_FBpost_30_Nuxe_1200x628bNa základku jsem chodila v devadesátkách, takže nešlo uniknout Spice Girls. My jsme taky byly „spajsky“, já jsem byla Geri. Jenže zatímco moje Geri se v průběhu let nenávratně zřítila do propadliště popovejch dějin, Victoria si vzala Beckhama, soudně ukončila pěveckou dráhu, založila si vlastní značku oblečení, se kterou prorazila mezi naprostou špičku, a vychovala 4 děti (4!!!).


Borka, co? Překročit svůj stín, nerozvést se, neudělat jedinej pořádnej skandál a furt u toho vypadat, jak kdyby ty čtyři děcka koupila v Tescu a že jí předevčírem bylo 27.


A právě tahle pani kdysi v rozhovoru prohlásila, že její tajná beauty zbraň je olej. A když nemá po ruce svoje vymazlený olejíčky, nepohrdne ani úplně obyčejným dětským olejem, kterej pokrade u svých dětí.


Olej: kam, jak a proč


Olej používá ve sprše na obličej, pak jen lehce opláchne a olej krásně a nadlouho zvláční pleť. Taky ho údajně patlá na konečky vlasů, na suché ruce, lokty, kolena a paty. (Paty! Miluju každýho, kdo je vláčnýma patama tak posedlej jako já.) Všude tam, kde pod sebou kůže nemá tak silnou podkožní vrstvu, a má tudíž větší tendence tvrdnout, rohovatět a praskat. A vypadat u toho hnusně a staře.


Vědoma si rady Victorie aka Posh Spice, koupila jsem si už před lety ten nejobyčejnější (a nejlevnější) dětskej olej. Na tvář ho nepoužívám, ale jinak ho patlám, kde se dá. Nejen jako bohatě zvláčňující činitel na suchý místa. Já se například s olejem holím. Místo pěny si všechny potřebné partie natřu olejem. Jářku, s žiletkou je to pak jízda jedna báseň a krom toho, že se neříznu, taky maximálně minimalizuju syndrom zarůstajících chloupků, což je nechutná a bolavá záležitost.


Olej pro velký holky


Na holení si svůj dětský olej ještě nechám (navždycky), ale co se týče suchých míst, konečků vlasů a tváře, už jsem velká holka a můžu mít o fous dražší a o tři koňský dýlky lepší olej.


Značka Nuxe má multifunkční suchý olej Huile Prodigieuse a je to tekutý zlato. Už jen ten flakonek jak vypadá! Já vím, že se tady holčičácky trapně rozplývám, jenže on fakt i vypadá božsky.


Ale k obsahu. Říká se mu „suchý“, protože nezanechává mastný film jako třeba ten můj dětský olej. Rychle se vstřebává a ani vlasy moc nezatíží, ačkoliv s dávkováním přihodím „jako šafránu, děvčata!“.


Používám ho i na obličej, na ruce, lokty, kolena a samozřejmě na paty (jak jinak). Pokožku nádherně zvláční, vyživí a nadlouho hydratuje. Na konečky vlasů je naprosto bezkonkurenční po bazénu. Silně dezinfikovaná voda v bazénu je pohroma pro konečky melírové blondýny, takže olej se mnou chodí plavat.


A bude se mnou chodit plavat dlouho. Určitě dýl, než jsem poslouchala Spice Girls.


Suchý olej od NUXE je  stálice, hotová ikona. Každá  modelka z těch, které chodí do mé ambulance, ho používá. Je to skutečně multifunkční výrobek. Využijete ho na vlasy, tvář, tělo, suché ruce, zrohovatělou kůži na prstech nebo patách – tady všude najde uplatnění. Jeho uživatelky ho znají v klasické podobě, ta je pravděpodobně nejrozšířenější, a… [...]

Suchý olej od NUXE je  stálice, hotová ikona. Každá  modelka z těch, které chodí do mé ambulance, ho používá. Je to skutečně multifunkční výrobek. Využijete ho na vlasy, tvář, tělo, suché ruce, zrohovatělou kůži na prstech nebo patách – tady všude najde uplatnění. Jeho uživatelky ho znají v klasické podobě, ta je pravděpodobně nejrozšířenější, a dále ve variantě s jemným třpytem. Ta zvláště v letním podvečeru vypadá neobyčejně šarmantně a v kombinaci se svou exotickou vůní zmámí nejeden protějšek.

Opatrná bych byla pouze u pleti silně poznamenané akné. Ačkoli se jedná o „suchý“ olej, opatrnost s aplikací je v tomto případě zcela na místě. Pro všechny typy suché pokožky jej však mohu směle doporučit. Pokud máte v oblibě oleje a chcete univerzální zvláčňující přípravek, určitě budete spokojeni. A vůbec nesejde na tom, jestli jste kdy milovali Spice Girls, nebo vás tyhle holky úplně minuly. :)