Krása & Styl

Co je močovina a proč byste ji měli mít v koupelně na poličce?

Co je urea a jak může pomoct konkrétně vám?

Co je urea a jak může pomoct konkrétně vám?


Pili jste někdy cibetkovou kávu? Ten název zní nevinně, ale vyrábí se z kávových zrníček, která sežrala cibetka, malá africká šelma. Zrnka kávy projdou jejím trávicím traktem neporušená, pak se upraží, semelou a vy si z nich dáte kafe. Není to zrovna moc lákavá představa, co?


Ale navzdory tomu, co mají zrnka kávy za sebou, cibetkovou kávu milují kávoví fajnšmekři po celém světě a jeden šálek téhle kontroverzní delikatesy vás vyjde nejmíň na stovku.


Tak zhruba to, co je ve světě baristů cibetková káva, to je v dermokosmetice urea. No, urea, to vám asi nic neřekne. Tak já to řeknu nahlas. Močovina. Látka, kterou obsahuje proud, kterým několikrát denně častujete porcelán v koupelně. A je to venku.


Urea – na co


Tak, pojďme se podívat, co vlastně ta slavná močovina umí. Je to sloučenina uhlíku, dusíku, kyslíku a vodíku a nebojte se, vyrábí se v laboratoři.


V dermokosmetice se používá proto, že dokáže úžasně vyživit pokožku, chcete-li hloubkově hydratovat, a také dodat – nebo spíš navrátit pleti vláčnost. Urea má zjednodušeně „změkčující“ účinek. Pokud je totiž pokožka dlouhodobě vysušená a začíná tvrdnout, šupinatět nebo praskat, potřebuje především zvláčnit, změkčit a obnovit pružnost. A přesně to umí urea.


Přírodní změkčovadlo pro vaši pokožku


Její účinky jsou fenomenální především při léčbě atopického ekzému, vysoce citlivá až atopická pokožka ureu velmi dobře snáší a přípravky s příměsí močoviny dokážou působit velmi rychle. Jakmile se pokožka dostane do stavu, kdy začne tvrdnout a hrozí její praskání, urea zvládne kůži změkčit a tím jejímu porušení předejít.


Ovšem je na místě poznamenat, že při skutečném atopickém ekzému nelze nikdy onemocnění zcela vyléčit pouze mastí, lze pouze zmírnit jeho příznaky.


Nečekejte na první důsledky podzimu!


U citlivé pokožky, která také umí pěkně potrápit, typicky s příchodem podzimního chladu, ale dermokosmetické přípravky s ureou mohou pomoci překlenout tohle strašné období a vaše pokožka zvládne chlad, vlhko a mráz bez ztráty kytičky. Jestli na to trpíte, nečekejte, až vám začne praskat pokožka na kloubech vašich prstů, pořiďte si zavčas krém, který tomu dokáže předejít.


Kde ureu najdete?


Na trhu je teď takových krémů skutečně mnoho, s velkým ohlasem se setkal Eucerin se svou řadou UreaRepair, kde si můžete z celé série vybrat přípravek přesně na míru.


Já mám teď aktuálně na poličce velké balení tělového krému Eucerin UreaRepair PLUS, skvěle funguje na vysušenou až zatvrdlou pokožku. Obecně: kde je kůže tenká nebo kde není téměř žádný tuk, je pokožka velmi náchylná na vysychání, šupinatění a praskání. Typicky holeně, hřbety rukou nebo dekolt.


Eucerin UreaRepair funguje skvěle, takhle dobře mi na vysušenou pokožku pomáhala snad jen kalciová mast, ale kdo ji někdy použil, ví, že to je mastnota ever after. Eucerin UreaRepair je pár vteřin po nanesení ready-to-wear, na nakrémované nohy není problém si během chvilky obléct džíny. Tenhle tělový krém má hodně lehkou konzistenci a příjemně se roztírá, lehce si namažete celé tělo a krém se ihned vstřebá.


Dynamické duo od Eucerinu


Chtěla jsem vám totiž ještě představit druhý přírůstek na poličce. Moje zlatá lékárnice mi od Eucerinu doporučila krém AtopiControl, malý a vysoce intenzivní krém přímo na místa, kde se rozvíjí ekzém. Sice zrovna tenhle s ureou není, ale skvěle se doplňují. UreaRepair tělový krém je taková povšechná prevence a AtopiControl je intenzivní úderka, když se ekzém projeví. Navíc je super, že AtopiControl je vhodný i pro prcky, takže ho vozím i na cesty, kdyby se zase objevil tomu mému šmoulovi.


A mimochodem, to cibetkový kafe jsem jednou pila. A bylo úplně normální. A protože ten mladík naše rande hned na úvod začal přednáškou o tom, co všechno ta kávová zrnka zažila, smáli jsme se celý zbytek schůzky jako blázni. Z lásky nic nebylo, ale zůstali jsme kamarádi dodnes. :)


 


Tak cibetkové kafé jsem ještě nepila a asi i zůstanu u klasiky. Zato močovinu v krémech znám docela důvěrně, neboť v našem dermatologickém portfoliu je to opravdu věrná souputnice. Krémy s příměsí urei jsou vhodné na suchou a dehydratovanou pokožkou kdekoliv na těle. Málokdo tuší, jak skvěle fungují přípravky s ureou na ztvrdlou kůži pat. Je… [...]

Tak cibetkové kafé jsem ještě nepila a asi i zůstanu u klasiky. Zato močovinu v krémech znám docela důvěrně, neboť v našem dermatologickém portfoliu je to opravdu věrná souputnice.

Krémy s příměsí urei jsou vhodné na suchou a dehydratovanou pokožkou kdekoliv na těle. Málokdo tuší, jak skvěle fungují přípravky s ureou na ztvrdlou kůži pat. Je to taková instantní pedikúra, zvláště, když dáte silnější vrstvu krému a na noc ponožky eventuálně ještě i tenkou folii pod ně. Ráno jsou nožky jako vyměněné.

Zhrublá kůže a urea to jde prostě ruku v ruce a na rozdíl od Báry kamaráda, tato dvojice není na přátelství, ale na opravdovou lásku.