Jak na to

Co balím na dovolenou?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Je mi jasné, že téma dovolená není ještě pro velkou část lidí aktuální. Protože mám ale možnost vyrazit vstříc slunci a moři již teď, dala jsem dohromady seznam produktů, bez kterých na dovolenou nikdy neodjíždím. Kdo ví, třeba se vám bude inspirace zanedlouho také hodit ;)


1. Péče o tělo


Kdybych měla začít tím opravdu nejdůležitějším, byly by to opalovací krémy. Myslím, že nemusím uvádět, jaké nástrahy sebou nese vystavení se slunci bez použití ochranného faktoru. Osobně upřednostňuji vodě-odolné krémy s lehce hutnější strukturou, kterým věřím víc než lehkým opalovacím olejům. Vzhledem k tomu, že patřím mezi typ, který se opaluje pomalu, začínám krémy SPF30 a výše. V průběhu dovolené pak faktory snižuji, ale pod SPF10 si jít netroufnu. Po krémech na opalování přichází na řadu krémy po opalování, které sluncem zmožené pokožce dodají pružnost. Přiznám se, že pro tyto potřeby používám klasický hydratační krém.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA


2. Péče o obličej


Je jasné, že pokud dávají sluneční paprsky zabrat kůži jako takové, u jemné pokožky obličeje to platí dvojnásob. Každé ráno proto pleť vyčistím a aplikuji na ni denní krém s ochranným faktorem. Je skvělé, že velké množství denních krémů tuto složku obsahuje a člověk tak nemusí kvůli dovolené měnit produkt, na který je zvyklý. Ani obličej se ale nevyhne opalovacímu krému – a to vždy ještě před příchodem na pláž. Na základě vlastní zkušenosti si dovolím poznámku – při krémování nezapomeňte na uši! ;)


3. Péče o vlasy


Slunce a mořská voda vlasy vysušují. Kromě klasické péče v podobě šamponu a kondicionéru je tedy dobré chránit je aplikací spreje s UV filtrem. Kromě těchto přípravků k moři beru i svůj milovaný Tangle Teezer, který snad jako jediný hřeben na světě bez problému rozčeše i pořádně zacuchanou verzi mých neposedných vlasů.


A ještě plavky a foťák na zachycení všech zážitků! Mimochodem, už sledujete můj instagram? ;)


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaEQUILIBRIA Ultra Protective Sun Cream SPF 50 50mlOpalování

EQUILIBRIA Ultra Protective Sun Cream SPF 50 50ml

Hydratační krém na opalování s UVB i UVA filtry a ochranným faktorem SPF 50+ pro pleť citlivou na slunce.
Obsahuje hydratační a zvláčňující látky, voděodolné UV filtry, panthenol a vitamín E. Extrakt z mořské řasy Laminaria ochroleuca a vitamín E chrání buňky před poškozením a tím oddalují biologické stárnutí kůže.

WELEDA Pupalkové revitalizační tělové mléko 200mlKosmetika

WELEDA Pupalkové revitalizační tělové mléko 200ml

WELEDA Pupalkové revitalizační tělové mléko 200ml. Pupalkový olej chrání pokožku před ztrátou vlhkosti, odstraňuje zdrsnělá místa pokožky a podporuje růst buněk a regeneraci.