Krása & Styl

Čištění pleti

Všechny víme, že čištění pleti je pro hezkou pokožku opravdu nezbytné. V postupech a názorech na dokonalé odlíčení se toho během uplynulých let moc nezměnilo, pomineme-li pár nových molekul. Ačkoliv nikdo o nevhodnosti usínání s vrstvou make-upu nepochybuje, stále se setkáváme se špatným či nevhodným čištěním pleti.


Proč tomu tak je?  • Nechce se nám, nemáme čas, případně obojí.

  • Volíme čisticí textury, které se nehodí pro náš typ pleti.

  • Volíme vhodné textury, ale nehledíme na obsah a složení účinných látek.

  • Kombinace všeho výše uvedeného (prostě to flákáme :)).


morning smile


 Výjimkou je pouze silvestr nebo svatba


Máme-li zájem o čistou, mladistvou a zdravou pleť, je bezesporu potřeba ji odličovat každý večer. Výjimky jsou možné pouze po silvestru, svatbě, oslavě narozenin a podobných příjemných příležitostech. :) V takovém případě pak ráno pokožce dopřejte alespoň tonizaci a kvalitní krém. Zkrátka, zahlédnete-li byť jen jediný paprsek ranního slunce, nesmlouvejte s UV filtry, ale důsledně je aplikujte!


Čím se odličovat?


Odličovací přípravek volte podle typu pleti.  • Suchá a normální pleť si může dovolit mléko a dočištění vodou, nejlépe s obsahem minerálních komponent.

  • Mastná a aknózní pleť se ideálně čistí a zbavuje přebytečného tuku gelovými přípravky, eventuálně syndety, které po kontaktu s vodou vytvoří pěnu. Velmi vhodné jsou zde produkty s obsahem nižší koncentrace AHA kyselin, které působí mírně antibakteriálně, peelingově

    a odstraňují odumřelé povrchové buňky. Dočistit je opět možné vhodným tonikem.

  • U citlivých typů mastné či aknózní pleti se osvědčuje také pěna, která je k pokožce velmi šetrná.


Co po odlíčení?


Dopřejte kůži chvíli volnosti. Ideální je sprcha minerální vodou ve spreji nebo pleťová gymnastika se střídavou aplikací vlažné a studené vody. Mikrocirkulací se „zapotí“ elastická i svalová vlákna a pokožka bude v mnohem lepší kondici. Ideální je provozovat tuto gymnastiku ráno i večer. Někdy si namlouváme, že jsou tyto metody zastaralé, a volíme moderní přípravky typu „6 v 1“, které nám slibují nemožné. Ty ale pravidelnou a důslednou péči nikdy nenahradí.


Tajemství krásné pleti spočívá částečně v genech a životním stylu, ale dále je to už jen a jen o pravidelné každodenní rutině, jejíž dodržování se nám s postupujícím věkem vyplatí.


Už jste oslavily 20. narozeniny?


Dopřejte si alespoň 1x měsíčně čištění v salonu. Mnohé moderní přístroje dosahují kombinací ultrazvuku a radiofrekvence výborných výsledků. Pleť trpící komedony potřebuje navíc pravidelně uvolnit nevzhledné černé tečky a jejich obsah exprimovat. Sezonní chemický peeling ovocnými kyselinami umocní hloubkové čištění a napomůže řešit drobné vrásky, pigmentaci, rozšířené póry a následky akné.


Méně je více


Abych to shrnula, v mnohých koupelnách nalezneme nekonečné množství kosmetických produktů, přístrojů a sonických kartáčků, ale stejně jako v jiných oblastech i u čištění platí, že méně je více. Stačí být důsledná, čistit pleť pravidelně a volit správné produkty.


Paní doktorka skvěle napsala to podstatné o odličování a stěží můžu dodat něco alespoň z půlky hodnotného. Ale mám v záloze výživnou odličovací historku, „brouku“! Jela jsem se do Prahy fotit na blog. Moje schopnost udělat se krásnou evidentně nezískala důvěru a slíbili mi maskérku a kadeřnici. Dostavil se Tom, dva v jednom.  Tom mě krásně nalíčil. Dokonce jsem… [...]

Paní doktorka skvěle napsala to podstatné o odličování a stěží můžu dodat něco alespoň z půlky hodnotného. Ale mám v záloze výživnou odličovací historku, „brouku“!

Jela jsem se do Prahy fotit na blog. Moje schopnost udělat se krásnou evidentně nezískala důvěru a slíbili mi maskérku a kadeřnici. Dostavil se Tom, dva v jednom. 

Tom mě krásně nalíčil. Dokonce jsem ještě pořád trochu vypadala jako já, jen ve vytuněný podobě. A ty vlasy, krása střídá nádheru, Tom kouzlil.

Focení samotný byl očistec, už nikdy, nikdy, nikdy neřeknu nic neuctivýho na adresu modelek. Byla jsem vyřízená a pekelně zpocená ze všech těch světel a snahy tvářit se inteligentně a mile.

 

Na večer jsem měla domluvenou hospodu, tak jsem si tu krásnou Báru na sobě ještě nechala, abych později k namalovaný kráse přidala nějaký to tekutý charisma (čti pivo). Ptala jsem se Toma, jak to mám večer sundat, a Tom, který mě v průběhu focení začal zcela přirozeně oslovovat „brouku“, mi podal malou lahvičku micelárního oleje Uriage.
Brouku, tohle sundáš olejem rychlejc, než si stihneš sundat kalhotky.“
Tak to je slovo do pranice.

Nejdřív jsem si jen mokrými prsty sundala nános řasenky, abych si nevytrhala víc řas, než je záhodno. (Dělám to vždycky, dlouhý řasy jsou jedinej dar od pána boha, tak si je hýčkám.) Pak jsem vatový tamponek napustila olejem a začala si mydlit tvář. Nános make-upu, pudru, tvářenky, cigaretového kouře a potu s příměsí alkoholu šel dolů jak ceny nemovitostí za krize.

A to nejlepší nakonec – žádná rudá kůže, žádná napnutá a lesklá místa, nikde nic nepálilo. Boží. Uriage vyrábí ještě klasickou micelární vodu a čisticí pěnu. Uvažuju, že si čisticí pěnu pořídím do sprchy (součást ranního rituálu), ale potom, co předvedl micelární olej, vlastně nevím, jestli vůbec potřebuju jeho sourozence.