Krása & Styl

5 věcí, které váš šatník nutně potřebuje

satnik veco


1. Vůně


Oblečení by mělo být čisté, vyžehlené a v neposlední řadě by mělo vonět. Protože ale vůně čerstvě vypraného prádla po pár dnech zeslábne, doporučuji vybavit skříň alternativním zdrojem. Sáhnout můžete po vonných sáčcích, mýdle (tuhle metodu znaly už naše babičky), pytlíčku se sušenými květinami (já zbožňuji levanduli) nebo po parfemovaných kamenech.


2. Ramínka a háky


Ramínek nikdy není dost. Rozhodně ne těch správných. Pokud své oblečení pověsíte jen tak mimochodem na ramínko libovolného druhu, může se stát, že se vám oděv zmuchlá nebo dokonce deformuje. Doporučuji skříň vybavit dostatečným množstvím zásobních ramínek – a to jak těch klasických širokých, tak ramínek s klipsy, které jsou ideální na zavěšení sukní nebo kalhot. Existují také věšáky s několika příčkami, díky kterým na jedno ramínko navěsíte třeba patery kalhoty. Pokud tápete nad tím, jak do skříně napasovat svou sbírku kabelek, pořiďte si speciální háky, na které tašky v šatníku snadno zavěsíte.


raminka copy


3. Váleček na oděvy


Každý chovatel domácích mazlíčků mi dá za pravdu, že dostat zvířecí srst z oblečení, bývá občas pěkný oříšek. Váleček na oděvy je ovšem univerzální pomůcka vhodná pro rychlé odstranění nečistot a chlupů všeho druhu.


4. Oboustranná lepící páska


Na mysli mám samozřejmě úzkou oděvní lepící pásku, pomocí které přilepíte látku šatů nebo topu ke kůži a zabráníte tak odhalení dekoltu či jiných částí těla, které mají být schované. Dobré zkušenosti mám s páskou z Lindexu, která je velmi diskrétní a zároveň vydrží po celý večer. Otestováno hodinami na tanečním parketu.


valecek lepenka


5. Vložky do bot


Puchýře a otlačeniny na nohou dokážou pořádně zkazit i tu nejlepší akci. Proto doporučuji obuv preventivně vyplnit gelovými vložkami do bot. Může jít o celoplošné vložky nebo o menší gelové polštářky, které snižují tlak a bolest při chůzi nebo tanci. Kromě těch jsou na trhu také speciální deodorační vložky, díky kterým budou vaše nové boty na věky vyvoněné ;)