Krása & Styl

5 tipů, jak na podzimní splíny

PB201928 (2)


1. Mandaly


Věřte nebo ne, ve svých pětadvaceti letech se čas od času dostanu do stavu absolutní vyčerpanosti, kdy nezvládám pokračovat v práci, ve studiu a jsem natolik přetažená, že nemohu ani usnout. Pro tyto případy jsem si ze své nedávné cesty do Milána přivezla šablony mandal, které ve stavu únavy vybarvuji. Je to k smíchu? ;) Rozhodně jde o aktivitu, která mě po několika málo minutách hodí do absolutní pohody. Barvy, manuálně kreativní činnost a volný proud myšlenek. Přesně to mě dokonale odreaguje!


2. Kreativní workshopy


U kreativity ještě zůstaneme. Nedávno jsem totiž absolvovala kurz vázání adventních věnců v Matflowers, kam mě dotáhla kamarádka. V koloběhu všech aktivit na workshopy nemám čas ani pomyšlení. Když jsem ale po třech hodinách opouštěla vinohradské studio, uvědomila jsem si, jaký klid ve mě poslouchání mluveného slova a tvůrčí činnost vyvolává. Doporučuji něco podobného vyzkoušet!


3. Svíčky, aroma lampy


Říká se, že vůně má jedinečnou schopnost nás nejrychleji přenést na vzdálená místa a vyvolat v nás zdánlivě zapomenuté vzpomínky. A kromě toho nás dokáže dokonale uklidnit! V období před Vánoci to všude po městě voní pečivem, trdelníky, skořicí a hořícím dřevem. Proč tedy nepozvat nějakou ze skvělých vůní domů? Na trhu je nepřeberné množství svíček a aromatických olejů, které navodí dokonalou vánoční atmosféru i ty, které vás jako mávnutím kouzelného proutku přenesou do teplých krajin.


4. Masáž


Ruku na srdce, jak často si bez výčitek dopřejete relaxační masáž? Zapomeňte alespoň na chvíli na všechny starosti, povinnosti a nadělte svému tělu i mysli dokonalý odpočinek v podobě masáže. Já si nejlépe odpočinu u verze s vonnými oleji, ale na výběr je nekonečné množství. Čokoládová, skořicová, bahenní nebo třeba mentolová? Je to jen na vás ;)


5. Procházka


Potřebujete si vyčistit hlavu a víte, že vám pohyb navíc neuškodí? Vyražte na procházku! Pakliže vyrazíte v dámském kolektivu, pravděpodobně vám pomůže sama cesta a milé povídání. V případě, že vaše procházka zahrnuje pánský doprovod, doporučuji předem zvolit konkrétní cíl. Léta praxe mě totiž naučila, že pánové tak nějak potřebují vědět, kam směřují. Ať už jde o vyhlídku, kavárnu nebo třeba galerii, v rámci zachování poklidné atmosféry tento cíl zkuste stanovit.