Co se chystá

Novinka, která potěší každou citlivou i atopickou pokožku

Za okny opět šedohnědo a Slunce si můžeme v lepším případě sotva tak namalovat! V kalendáři nadále říjen, a tak bych chtěla vidět modrou oblohu a barevné listí… Místo toho skáčeme přes kaluže, hledáme deštníky a zimní boty a naše ordinace se opět plní nemocnými. Nejen na kožní ambulanci. Chřipky, rýmy, angíny, no a u nás opět ekzémy, zhoršené projevy atopické dermatitidy, lupénky atd….


Dnes a denně je tu obrázek přesušené pokožky, rozpraskané nezřídka do krve, s krustičkami, šupinkami, která úporně svědí a nesnese, mýdlo, krém… NIC.


Víme, že atopický ekzém je chronické , zánětlivé, silně svědící kožní onemocnění provázené extrémní suchostí pokožky. Nemocní často velmi složitě hledají vhodný přípravek pro hygienu a nezbytnou hydratační péči. Jejich ochranná kožní bariéra je geneticky méněcenná, především je v ní nedostatek specifické bílkoviny tzv. filagrinu, který je schopen vázat vodu, a kožních lipidů -ceramidů. Bohužel samotný filagrin není možné pokožce dodat zvnějšku, avšak jeho komponenty obsahuje unikátní dermokosmetická řada Cetaphil Restoraderm. A co víc, obsahuje též komponenty ceramidů, přirozených kožních tuků, které mají zásadní úlohu v obranyschopnosti pokožky.


Pokožka, která má narušenou ochrannou kožní bariéru, se stává snadným terčem pro bakterie, nečistoty, alergeny, zkrátka cokoli nechtěného, může pronikat kůží do organismu a spouštět palčivý svědivý alergický pochod, na jehož konci je rozpraskaná, svědící, bolavá kůže a často již rezignující bezradný nemocný.


Kůže je suchá, ztrácí vodu, klesá její hydratace a celý proces ve svém výsledku pokožku velmi vyčerpává.


Je tedy nejen mně, ale jistě i ostatním kolegům dermatologům, velkým potěšením představit, doporučit a nechat vyzkoušet pacientům tuto novou unikátní řadu, vhodnou pro citlivou, alergickou pokožku, která ji dlouhodobě hydratuje a stabilizuje její kožní bariéru. Řada Cetaphil Restoraderm, tělové mléko i sprchový šampon, je hypoalergenní, bez obsahu parfémů, vhodná i pro nejmenší pacienty včetně kojenců.


Velmi dobré uplatnění nachází dermokosmetika Cetaphil též u pacientů s rozmanitými obličejovými kožními chorobami, jako je např. růžovka nebo periorální dermatitida či akné, které v Beautybuzzu poměrně často řešíme, ale to zase až někdy příště…


Mohlo by se vám hodit:

ReklamaCetaphil Restoraderm hydratační mléko 295mlKosmetika

Cetaphil Restoraderm hydratační mléko 295ml

Cetaphil Restoraderm poskytuje inovativní koncept péče o atopickou kůži a pomáhá kompenzovat geneticky podmíněný nedostatek filagrinu a ceramidů v kůži. Tento produkt byl speciálně vyvinut na atopickou kůži a na kůži se sklonem k ekzému.