Kdy je vhodný čas na dermatologický zákrok?

Zimní období je ideální k provádění plánovaných chirurgických zákroků. Nižší venkovní teplota není komplikací hojení ani nás nesvádí k výletu do bazénu či jinam k vodě. Vyjma lyžování dokáže většina klientů svědomitě dodržovat omezenou pohybovou aktivitu a zasněžené ulice jen málo lákají sednout na kolo. Sluneční paprsky jsou kromě hor spíše ojedinělým jevem, a tak se i případné pocení rozumně redukuje. 

Veškeré zásahy do kůže, ať už se jedná o jizvy, chemické peelingy, dermabraze, nebo lasery, se hodí provést právě v tomto období.

Jak o vzniklé kožní poranění nejlépe pečovat?

Pravděpodobně budete z ordinace odcházet vybaveni radami, jak nejvhodněji s jizvou naložit. Lékař vám sdělí, zda použil běžnou, či voděodolnou náplast, a také, kdy můžete obvaz sundat, či zda se máte dostavit na převaz.

Jak hojení urychlit?

Pokud není třeba jizvu krýt obvazem, urychlíte hojení použitím biostimulačního laseru a vhodných reparačních krémů. Velmi často objevíte na jejich obalu označení CICA, pomohou však i běžné přípravky. Hledejte ty s obsahem bepanthenu nebo bylinné krémy obsahující měsíček lékařský či konopný olej. Vždy je nutné krém/mast aplikovat pravidelně, ideálně 3–5x denně.

Pokud už jsou odstraněny stehy a jizva je plně zhojena, můžete zejména u lézí hojících se vystouplou jizvou aplikovat tlakovou masáž. Provádí se opět 3–5x denně po dobu 15 až 30 sekund. Jedná se postupnou kombinací bodového tlaku, pohybu cikcak a provádění kroužků či vlnovek bříškem prstu v místě jizvy. Pokud si sami na něco takového netroufáte nebo jste chroničtí zapomínači, hodí se speciální silikonové plátky a náplasti, které se aplikují na jizvičku přes noc a „pracují za vás“.

„Vzhledem k tomu, že oblast krku, dekoltu a obličeje je k vystouplejším jizvám náchylná, pečlivě a důkladně si každý zákrok rozmyslete. Především pokud je jen estetický.“

 

A nezapomínejte používat vhodnou fotoprotekci 50+, i když máte pocit, že slunce vůbec nesvítí.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Léto bez pih a bez fleků

Pihy jsou přece krásné! Ovšemže jsou! Na třicetikilové modelce s metrovými zrzavými vlasy, která by mohla hrát irskou verzi Daenerys ze Hry o trůny. Většina normálních smrtelnic své pihy nijak zvlášť nemiluje a nejradši by svou výraznou pigmentaci, která sluncem několikanásobně zesílí, aspoň trochu zjemnila. A co teprve regulérní pigmentové skvrny, ať už je způsobují genetika, těhotenství, slunce, nebo stárnutí.

Více...

Seriál Nuance: Anti-ageing na první vrásky

Je tu druhý díl seriálu o kosmetických řadách francouzské značky Nuance, tentokrát věnovaný červené řadě Magical Anti-ageing Complex. Správný věk na anti-age péči je sice u každého individuální, nicméně viditelné ochabování struktur pleti bývá prvním spolehlivým signálem.

Více...