Kdy je vhodný čas na dermatologický zákrok?

Zimní období je ideální k provádění plánovaných chirurgických zákroků. Nižší venkovní teplota není komplikací hojení ani nás nesvádí k výletu do bazénu či jinam k vodě. Vyjma lyžování dokáže většina klientů svědomitě dodržovat omezenou pohybovou aktivitu a zasněžené ulice jen málo lákají sednout na kolo. Sluneční paprsky jsou kromě hor spíše ojedinělým jevem, a tak se i případné pocení rozumně redukuje. 

Veškeré zásahy do kůže, ať už se jedná o jizvy, chemické peelingy, dermabraze, nebo lasery, se hodí provést právě v tomto období.

Jak o vzniklé kožní poranění nejlépe pečovat?

Pravděpodobně budete z ordinace odcházet vybaveni radami, jak nejvhodněji s jizvou naložit. Lékař vám sdělí, zda použil běžnou, či voděodolnou náplast, a také, kdy můžete obvaz sundat, či zda se máte dostavit na převaz.

Jak hojení urychlit?

Pokud není třeba jizvu krýt obvazem, urychlíte hojení použitím biostimulačního laseru a vhodných reparačních krémů. Velmi často objevíte na jejich obalu označení CICA, pomohou však i běžné přípravky. Hledejte ty s obsahem bepanthenu nebo bylinné krémy obsahující měsíček lékařský či konopný olej. Vždy je nutné krém/mast aplikovat pravidelně, ideálně 3–5x denně.

Pokud už jsou odstraněny stehy a jizva je plně zhojena, můžete zejména u lézí hojících se vystouplou jizvou aplikovat tlakovou masáž. Provádí se opět 3–5x denně po dobu 15 až 30 sekund. Jedná se postupnou kombinací bodového tlaku, pohybu cikcak a provádění kroužků či vlnovek bříškem prstu v místě jizvy. Pokud si sami na něco takového netroufáte nebo jste chroničtí zapomínači, hodí se speciální silikonové plátky a náplasti, které se aplikují na jizvičku přes noc a „pracují za vás“.

„Vzhledem k tomu, že oblast krku, dekoltu a obličeje je k vystouplejším jizvám náchylná, pečlivě a důkladně si každý zákrok rozmyslete. Především pokud je jen estetický.“

 

A nezapomínejte používat vhodnou fotoprotekci 50+, i když máte pocit, že slunce vůbec nesvítí.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Kolagen: POUZE pro vaši babi?

Kolagen je na klouby a má ho na poličce vaše babička. Je nějaký racionální důvod, proč byste si ho měla pořídit taky? Jak je to s kolagenovou módní vlnou a co doopravdy kolagen umí?

 

Více...

Pravidla soutěže "Březnový výherní měsíc"

S přicházejícím jarním počasím jsme pro vás nachystali soutěž o zajímavé ceny.
Soutěžte s námi o dermokosmetické přípravky z lékáren Dr.Max.  

Více...