TOP výběr: deodoranty a antiperspiranty z lékárny

Kvalitní a šetrné deodoranty pro běžné používání, antiperspiranty při nadměrném pocení, při stresovém pocení nebo pro citlivou a problematickou pokožku. Vybrala jsem pro vás pár přípravků z lékárny, které vám zajistí spolehlivou ochranu při pocení. 

Rozdělila jsem je do tří skupin pro lepší orientaci:

 • určené pro normální pokožku
 • určené pro citlivou a problematickou pokožku
 • určené pro nadměrné pocení

Obecně má na pocení, co do objemu i zápachu, vliv i vaše životospráva. Alkohol a cigarety jsou z vašeho potu cítit, stejně jako kořeněné nebo horké jídlo může produkci potu krátkodobě zvýšit. Ve výjimečných případech ale může nadměrné pocení také leccos prozradit o vašem zdravotním stavu. Například náhlý nárůst pocení může být prvním příznakem těhotenství. Pokud máte podezření, že se poslední dobou potíte nějak jinak, více nebo se změnil odér, raději se poraďte se svým praktickým lékařem.

Kvalitní deodoranty, když nemáte žádný zvláštní problém

Od deodorantu očekáváte, aby hezky voněl, zbytečně nedráždil a zajistil svěžest i ve chvílích, kdy dobíháte zelenou na semaforu, jdete k šéfovi „na slovíčko“ nebo se dokopete na spinning. Vynikající standard jsem našla u Uriage a Nuxe.

 • Uriage jemný deodorant
  Oceňuji zejména příjemnou, nevtíravou vůni, která se nebude bít s vaším parfémem, navíc je hypoalergenní a bez alkoholu, takže splňuje i kritérium něžnosti k vaší pokožce.
 • Nuxe body deodorant
  U veškerých produktů francouzské značky Nuxe je to vedle kvalitního složení ta vůně. Ta vůně! Decentní, přitom exoticky orientální, nasládle kořenitá a nepříliš intenzivní. I složení stojí za povšimnutí, pohlcení vlhkosti zajišťují přírodní pudry z kamence a stříbra.

Uriage Deodorant

Kvalitní přípravky, když máte citlivou a problematickou pleť se sklonem k zanícení a vyrážce

Na přecitlivělou pleť je specialistou La Roche-Posay. Jejich deodorant má složení určené právě pro citlivou pokožku a navíc je k dostání ve spreji, ve formě tyčinky i jako roll-on.

 • La Roche-Posay Deo Physio sprej
  Obsahuje 1 % perlitu, přírodního vulkanického skla s vysokou schopností pohlcovat vlhkost. Díky tomu udrží vaše podpaží v suchu, ale neblokuje proces pocení. Sloučeniny zinku zase udržují přirozeně antibakteriální prostředí bez podráždění a pomáhají tlumit zánětlivé procesy v pokožce. Třetí stěžejní složkou je allantoin, což je látka na bázi močoviny (urey), která velkou měrou přispívá k rychlé regeneraci pokožky.

 

 • Vichy Deo Antiperspirant Stress Resist 72h proti nadměrnému poce
  Tenhle deodorant už je na pomezí dvou kategorií. Jak název napovídá, je určen pro typ potu, kterým naše tělo reaguje na stres, nikoliv na fyzickou zátěž. Zároveň je ale určen pro citlivou pokožku, která špatně reaguje na některé druhy kosmetiky.

Produkty, na které se můžete spolehnout i při nadměrném pocení

Tahle zátěž často vzniká geneticky. Někdo se prostě potí víc, někdo méně a všechno, co s tím můžete dělat, je používat správnou kosmetiku, která se pokusí to trochu regulovat, aby to nebylo vidět a cítit.

 • Vichy Deo Antitranspirant proti nadměrnému pocení 48h
  Silný kalibr, který v sobě kombinuje deodorační složku, jež zabrání druhotnému množení bakterií a vzniku zápachu, a antiperspirační složku, jež efektivně zúží póry a sníží tak objem potu, který organismus vyloučí. Díky vysoké koncentraci účinných látek stačí jen tenká vrstva pro dostatečnou ochranu. 
 • Uriage Antiperspirant Power 3
  Tři modré kapičky na obalu symbolizují, že tenhle antiperspirant od Uriage je stavěný na pořádnou zátěž. Termální mineralizovaná voda z lázní Uriage des Baines a vybrané aluminiové soli si poradí s nadměrným pocením.

Další tipy pro suché a svěží podpaží

Leccos ovlivníte i sami – zabraňte zbytečnému podráždění, množení bakterií a agresivnímu potu dodržováním několika zásad:

 • důkladně očištěná žiletka při každém holení podpaží
 • používání holicí pěny při holení
 • každodenní koupel s použitím šetrného mycího krému, gelu, oleje nebo mléka
 • prodyšné oblečení z přírodních materiálů
 • dostatečný pitný režim
 • méně soli ve stravě
 • méně kofeinu, nikotinu a alkoholu

 

Šetrný kuličkový deodorant bez obsahu aluminiových solí dodává pokožce hebkost a poskytuje po dobu 24 hodin účinnou ochranu proti…

269
Kosmetika

72hodinová účinnost. Dlouhotrvající pocit suchosti, potlačuje nepříjemný pach.-50% na druhý produkt

519
Kosmetika

Kuličkový antiperspirant chrání proti nadměrnému pocení až po dobu 48 hodin. Svěží, vhodný i pro citlivou pokožku. Neobsahuje…

369
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Klara Rott

V předešlém článku jsem vám představila novou kategorii bio&organic kosmetiky, kterou můžete aktuálně najít na e-shopu Dr.Max a také ve vybraných Dr.Max lékárnách. Co si pod pojmem bio&organic představit a co tohle označení znamená, jsme si tedy již  vysvětlili. Jestliže vás ale zajímá, jaké značky se v této kategorií objevují, můžete se těšit na sérii článků, ve kterých vám jednotlivé značky, jejich filozofii i produkty představím.

Více...

Bio&organic kosmetika nově v Dr.Max: Seznamte se s kosmetickou péčí bez kompromisů

V poslední době je přírodní či organická kosmetika čím dál vyhledávanější variantou. A proto vás možná potěší zpráva, že na e-shopu www.drmax.cz a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max najdete novou kategorii kosmetiky označenou jako bio&organic.

Více...