TOP výběr: deodoranty a antiperspiranty z lékárny

Kvalitní a šetrné deodoranty pro běžné používání, antiperspiranty při nadměrném pocení, při stresovém pocení nebo pro citlivou a problematickou pokožku. Vybrala jsem pro vás pár přípravků z lékárny, které vám zajistí spolehlivou ochranu při pocení. 

Rozdělila jsem je do tří skupin pro lepší orientaci:

 • určené pro normální pokožku
 • určené pro citlivou a problematickou pokožku
 • určené pro nadměrné pocení

Obecně má na pocení, co do objemu i zápachu, vliv i vaše životospráva. Alkohol a cigarety jsou z vašeho potu cítit, stejně jako kořeněné nebo horké jídlo může produkci potu krátkodobě zvýšit. Ve výjimečných případech ale může nadměrné pocení také leccos prozradit o vašem zdravotním stavu. Například náhlý nárůst pocení může být prvním příznakem těhotenství. Pokud máte podezření, že se poslední dobou potíte nějak jinak, více nebo se změnil odér, raději se poraďte se svým praktickým lékařem.

Kvalitní deodoranty, když nemáte žádný zvláštní problém

Od deodorantu očekáváte, aby hezky voněl, zbytečně nedráždil a zajistil svěžest i ve chvílích, kdy dobíháte zelenou na semaforu, jdete k šéfovi „na slovíčko“ nebo se dokopete na spinning. Vynikající standard jsem našla u Uriage a Nuxe.

 • Uriage jemný deodorant
  Oceňuji zejména příjemnou, nevtíravou vůni, která se nebude bít s vaším parfémem, navíc je hypoalergenní a bez alkoholu, takže splňuje i kritérium něžnosti k vaší pokožce.
 • Nuxe body deodorant
  U veškerých produktů francouzské značky Nuxe je to vedle kvalitního složení ta vůně. Ta vůně! Decentní, přitom exoticky orientální, nasládle kořenitá a nepříliš intenzivní. I složení stojí za povšimnutí, pohlcení vlhkosti zajišťují přírodní pudry z kamence a stříbra.

Uriage Deodorant

Kvalitní přípravky, když máte citlivou a problematickou pleť se sklonem k zanícení a vyrážce

Na přecitlivělou pleť je specialistou La Roche-Posay. Jejich deodorant má složení určené právě pro citlivou pokožku a navíc je k dostání ve spreji, ve formě tyčinky i jako roll-on.

 • La Roche-Posay Deo Physio sprej
  Obsahuje 1 % perlitu, přírodního vulkanického skla s vysokou schopností pohlcovat vlhkost. Díky tomu udrží vaše podpaží v suchu, ale neblokuje proces pocení. Sloučeniny zinku zase udržují přirozeně antibakteriální prostředí bez podráždění a pomáhají tlumit zánětlivé procesy v pokožce. Třetí stěžejní složkou je allantoin, což je látka na bázi močoviny (urey), která velkou měrou přispívá k rychlé regeneraci pokožky.

 

 • Vichy Deo Antiperspirant Stress Resist 72h proti nadměrnému poce
  Tenhle deodorant už je na pomezí dvou kategorií. Jak název napovídá, je určen pro typ potu, kterým naše tělo reaguje na stres, nikoliv na fyzickou zátěž. Zároveň je ale určen pro citlivou pokožku, která špatně reaguje na některé druhy kosmetiky.

Produkty, na které se můžete spolehnout i při nadměrném pocení

Tahle zátěž často vzniká geneticky. Někdo se prostě potí víc, někdo méně a všechno, co s tím můžete dělat, je používat správnou kosmetiku, která se pokusí to trochu regulovat, aby to nebylo vidět a cítit.

 • Vichy Deo Antitranspirant proti nadměrnému pocení 48h
  Silný kalibr, který v sobě kombinuje deodorační složku, jež zabrání druhotnému množení bakterií a vzniku zápachu, a antiperspirační složku, jež efektivně zúží póry a sníží tak objem potu, který organismus vyloučí. Díky vysoké koncentraci účinných látek stačí jen tenká vrstva pro dostatečnou ochranu. 
 • Uriage Antiperspirant Power 3
  Tři modré kapičky na obalu symbolizují, že tenhle antiperspirant od Uriage je stavěný na pořádnou zátěž. Termální mineralizovaná voda z lázní Uriage des Baines a vybrané aluminiové soli si poradí s nadměrným pocením.

Další tipy pro suché a svěží podpaží

Leccos ovlivníte i sami – zabraňte zbytečnému podráždění, množení bakterií a agresivnímu potu dodržováním několika zásad:

 • důkladně očištěná žiletka při každém holení podpaží
 • používání holicí pěny při holení
 • každodenní koupel s použitím šetrného mycího krému, gelu, oleje nebo mléka
 • prodyšné oblečení z přírodních materiálů
 • dostatečný pitný režim
 • méně soli ve stravě
 • méně kofeinu, nikotinu a alkoholu

 

Deodorant bez obsahu aluminiových solí dodává pokožce hebkost a poskytuje po dobu 24 hodin ú…

269
Kosmetika

Proti nadměrnému pocení i zápachu poslouží kuličkový antiperspirant od společnosti Eucerin. Jeho šetrné složení je vhodné i pro…

355
Kosmetika

72h¹ antiperspirant proti nadměrnému pocení Vlastnosti Posílená účinnost pravidelným používáním Pro citlivou pokožku Bez…

419
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak vybrat vhodný opalovací krém

Pobyt na slunci je pro člověka přirozený a důležitý. Pozitivně ovlivňuje naši náladu, kondici, zdraví, díky slunečnímu záření se nám v těle tvoří vitamin D. Zároveň však při dlouhodobém vystavení kůže slunci může docházet i k jeho negativním vlivům – od spálení kůže, přes předčasné stárnutí kůže a změny v pigmentaci až ke vzniku rakoviny kůže. Proto bychom neměli sluneční paprsky podceňovat a vždy před vystavením pokožky slunci použít opalovací přípravek s ochranným filtrem a na slunci se chránit vhodným oblečením, slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy.

Více...

Proč si jít koupit opalovací krém do lékárny?

Opalovací přípravky jsou nezbytné pro ochranu pokožky před slunečním zářením, přesto je jejich používání mnohými z nás podceňováno, a to především z toho důvodu, že řada rizik způsobených nadměrným sluněním se neprojevuje hned, ale v průběhu několika let (i třeba 10-20 let). Mluvíme v této souvislosti o stárnutí pleti, tvorbě pigmentových skvrn, ale bohužel také o rozvoji kožních nádorů, především zhoubného melanomu. 

Více...