Pěstěná chodidla do měsíce

Moje šéfová měla jeden čas na dveřích kanceláře fotku střevíčků s deseticentimetrovými podpatky a u toho nápis: „Možná se na nich zabiju, ale alespoň umřu v krásných botách.“ Známe to všechny, pro krásné boty bychom šly světa kraj. Ke krásným botám ale potřebujete také krásná, pěstěná chodidla. Teď je ten správný čas!

 

Začněte nahrubo

Odstranit vrstvu suché kůže na patách a hezky vyživit pokožku celých chodidel, to se vám nepovede za jeden večer, i když různé přípravky to slibují. Zapomeňte na to. Potřebujete plán!


 1. Macerace

  Macerovat znamená rozmočit ve vodě. Nezní to úplně vábně, ale přesně to vaše nohy na úvod potřebují. Povolená, vláčná pokožka bude přístupnější hrubé očistě.

  Postup: Hezky postaru si dejte horkou vodu do lavoru, nasypte do ní dvě polévkové lžíce soli a přidejte olej, raději kosmetický, nejlépe přímo určený k péči o chodidla. Vydržte tam alespoň půl hodiny.

  Můj tip: Budete mě mít za snoba, ale řeknu to popravdě. Do vodní lázně na nohy používám Glamour Beauty Oil od Nuance. Přiznávám, že je to trochu rozmařilost, ale on má vážně skvělé vlastnosti, pěkně moje nožky provoní a pokožku vyživí a zjemní. Díky krásné orientální vůni se navíc cítím o kapku důstojněji, ačkoliv sedím u televize s nohama v lavoru.

  O beauty oleji Glamour od Nuance si můžete více přečíst zde.

 

 1. Zbroušení

  Zní to brutálně, ale je to naopak delikátně jemná prácička. Je potřeba vrstvy suché pokožky odstranit, ale neporanit zdravou kůži pod nimi. Škrabky na nohy jsou fajn, ale jenom když jste si opravdu jisti, že je umíte používat. To není můj případ. Já používám pilníky.

  Postup: Osušte nohy a pusťte se do pilování. Hlídejte si, abyste paty brousili opravdu rovnoměrně. Jakmile ucítíte první náznak bolesti, okamžitě přestaňte. Snažte se průběžně pohmatem kontrolovat, zda jste ještě pořád na vrstvě odumřelé, tvrdé pokožky. Váš cíl není zbrousit ji až na tu zdravou část, to dost dobře ani nejde. Jen potřebujete odstranit co nejvíce té vrchní ztvrdlé kůže.

  Můj tip: Dobrou službu vám udělá skleněná škrabka na paty – je dostatečně jemná k pokožce
  a zbrousí ji dohladka. Efekt skleněné škrabky oceníte například při natahování silonek, nebudou se vám trhat o ztvrdlou kůži na patách. Elektrické varianty pilníku vám zase ušetří námahu a čas, vždy ale volte nejjemnější profil pilníku.


 2. Denní péče
  Pilování pat můžete podle potřeby opakovat i jednou týdně, ale denní péče je jediná skutečná dlouhodobá pomoc. Ve sprše používejte pemzu, stačí pár tahů každý den a nebude nutné „velké pilování“.

  Klíčová je kvalitní dermokosmetická péče, jenom tak pokožka nebude mít tendenci rohovatět
  a vytvářet silné ztvrdlé vrstvy.

  Postup: Každý den po sprchování nebo koupeli namažte nohy krémem. Pokud potřebujete intenzivní kúru, třeba před dovolenou nebo plesem, natřete si před spaním chodidla silnější vrstvou a nasaďte na noc ponožky.

  Můj tip: Dobrých krémů na nohy je celá řada, orientujte se podle složení. Skvělou volbou jsou krémy s příměsí urey, tedy močoviny. Neděste se názvu, tahle látka se vyrábí v laboratoři, ale její specifické vlastnosti dokážou velmi šetrně zjemnit a zvláčnit pokožku, přispívají k její regeneraci
  a přirozené obnově kožní bariéry. Obvykle krémy mívají kolem 10 % složky urea.

  Krém na nohy Dr.Max s 25% příměsí urey
  To je můj objev pro letošní sandálkovou sezónu. Nezvykle vysoké množství urey, celých 25 %, přináší rychlejší a intenzivnější efekt. Obsažená kyselina mléčná navíc podporuje přirozený proces odstraňování vrchní vrstvy odumřelých kožních buněk daleko šetrnějším způsobem, než jakého je možné docílit pilníkem.

  Nejdůležitější pro vás bude naučit se mazat nožky opravdu pokaždé, vytvořit si z toho rutinu. Jen tak docílíte dokonale zdravého vzhledu pokožky.


  Supertajný tip:

  Skleněná škrabka na paty zvládá suchou i mokrou variantu broušení a na rozdíl od běžných pilníků se téměř neopotřebovává. 

  Postup: Ráno po sundání ponožek bude pokožka vašich nohou krásně zvláčněná celonočním působením krému na nohy. Vezměte si delší skleněný pilník a zbruste pokožku chodidel dohladka. Kůže se hezky zacelí, bude mít menší tendenci znovu tvrdnout a vyhnete se nepříjemnému potrhání silonových punčoch o rozpraskanou kůži na patách. Nezapomeňte pilník vždy umýt, skleněný pilník krásně „snese“ obyčejné mýdlo a vodu, aniž by se poškodil.

  Můj tip: Skleněná škrabka na paty, nejlepší poměr cena/výkon.
Akce - 30%

Komplex přírodních olejů a aktivních látek Lipolami® ER, Lipidami® Centella a Lipidami® Spirulina v nejvyšším stupni koncentrace…

454 649
Kosmetika
Akce - 34%

Krém intenzivně pečuje o suchou pokožku nohou a změkčuje ztvrdlou pokožku chodidel. Speciální složení s 25 % urey regeneruje a…

99 149
Kosmetika
Akce - 25%

Skleněná škrabka na nohy velmi šetrným způsobem pečuje o nohy. Škrabka má dvě brusné plochy, drsnější na ztvrdlou a popraskanou…

149 199
Ostatní

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

TOP výběr: deodoranty a antiperspiranty z lékárny

Kvalitní a šetrné deodoranty pro běžné používání, antiperspiranty při nadměrném pocení, při stresovém pocení nebo pro citlivou a problematickou pokožku. Vybrala jsem pro vás pár přípravků z lékárny, které vám zajistí spolehlivou ochranu při pocení. 

Více...

Letní péče o tělo

Pokožka namáhaná sluncem potřebuje šetrnou a důkladnou péči. Vybrala jsem pro vás „rozmazlovací“ kosmetiku i včetně produktů pro citlivou pleť.

Více...