Péče o pleť na podzim a v zimě: Nezapomínejte na hydrataci zevnitř i zvenku

Bohužel je na čase si přiznat, že je léto nenávratně pryč. Na vědomí nám to dává nejenom počasí, ale také fakt, že v pondělí skončilo astronomické léto a nastoupil podzim. Nabízí se nám tedy otázka, jak připravit naše tělo i pleť na nadcházející podzimní a zimní období?

S přicházejícím podzimem můžeme na svém těle již teď pozorovat menší změny – vysušená pokožka, suchá pleť i vlasy, a některé ženy trápí dokonce i lámavé nehty. Je to způsobené tím, že velmi často přecházíme z teplého a suchého prostředí do chladného, někdy až mrazivého počasí. Jak tedy pečovat o naše tělo a pleť, aby zůstala dostatečně vyživená a hydratovaná? 

Hydratace a čištění jdou ruku v ruce

Základem každodenní péče o vaši pleť by mělo být její čištění, které by v žádném případě nemělo vaši pokožku vysušovat. Volte tedy produkty, které vaši pleť po vyčištění dostatečně připraví na další péči v podobně hydratačního krému či séra. Navíc vám do karet v těchto dnech hraje i akce Dr.Max, díky které získáte produkty značky Nuance výhodněji. A pokud i přesto nevíte, po jakých produktech při čištění pleti sáhnout, inspirovat se můžete v tomto článku.

Nezapomínejte však také kromě hydratačních krémů doplnit vodu do svého těla i zevnitř. Tím nejdůležitějším krokem k projasněné a vyživené pleti je dodržování pitného režimu, a to nejenom v létě.

Upravte jídelníček

Během léta jen málokterá z nás striktně dodržovala jídelníček. Přeci jen v horkých měsících to jde o něco hůře, když na každém rohu na nás vykukují stánky s nejrůznějšími dobrotami. V těchto dnech je ale nutné vaše tělo připravit na chladné počasí, které s sebou přináší nejrůznější onemocnění. Do svého jídelníčku byste tedy měly zařadit potraviny, které posilní vaši imunitu, popřípadě sáhnout i po doplňcích stravy. V chladném počasí dejte tedy raději přednost červené řepě, kapustě, kysanému zelí, dýni, cibuli, česneku a luštěninám – jednoduše takovým surovinám, které vás zahřejí zevnitř. Pokud své zdraví a imunitu chcete ještě více podpořit, sáhněte po vitamínu C a z vlastní zkušenosti vím, že vám dobrou službu udělá také hlíva ústřičná.

Pořiďte si přírodní oleje

Kromě pleti byste se také měly dostatečně starat i o vaši pokožku, která může být vlivem chladného počasí také vysušená a na některých místech i popraskaná. Jestliže je vaše pokožka natolik vysušená, že vás svědí až pálí, je na čase sáhnout po něčem účinnějším, než je vaše běžná péče. Já osobně nedám dopustit na arganový olej, který je podle mě všelékem na vše. Dobře vám poslouží ale i kokosový či olivový olej.

Nezapomínejte na rty a ruce

Mnoho z vás velmi často zapomíná před větrem a mrazem chránit ruce. Nejlepším způsobem, jak se o vaše ruce starat, je pořízení rukavic a kvalitního krému na ruce. Tím byste své ruce měly potírat vždy předtím, než vyrazíte ven a také na noc. Kromě rukou bývají na chlad citlivé i rty. Jestliže i vám se na podzim a v zimě stává, že je máte popraskané, v lékárnách Dr.Max či na jeho e-shopu naleznete velkou škálu balzámů, které vaše rty uzdraví, vyživí a zároveň i ochrání. 

 

Akce - 30%

Vysoký účinek díky komplexu přírodních aktivních látek v nejvyšším stupni koncentrace a čistoty. Pro každý typ pleti jsme použili…

314 449
Kosmetika
Akce - 25%

Multiaktivní krém pro jemnou krásu Vašich rukou. Nuance Magical Hand Cream přináší péči o ruce, která je skutečně znát. Základem…

149 199
Kosmetika
Akce - 15%

Zdravý imunitní systém. Jen takový si poradí s různými nástrahami tělu nepříznivých látek v našem okolí. Doplněk stravy se skládá…

229 269
Doplněk stravy

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Nuance Caviar and Pearl: Luxusní novinka, která vás dostane nejen svým vzhledem

Co se týče kosmetiky a produktů na obličej, nejsem velkým zastáncem nějakých změn a experimentování. Stojím si za tím, že když mi nějaký produkt vyhovuje, není třeba jej měnit, proto mě většinou novinky od známých značek nechávají chladnou. Jenže nová řada Caviar and Pearl od značky Nuance zcela jistě za zmínku stojí a v dnešním článku vám ukážu proč.

Více...

Péče o mužskou pleť: Je jiná než ta naše, přesto vyžaduje speciální péči

Ačkoliv by se mohlo zdát, že mužská pleť nevyžaduje žádnou speciální péči, opak je pravdou. I když většina mužů stále dává přednost pouze mýdlu a vodě, tato doba je doufejme již na ústupu a péče o mužskou pleť přestává být tabu. Ne nadarmo se totiž říká, že pleť je odrazem našeho zdraví, jenže není pleť jako pleť.

Více...