Letní péče o tělo

Pokožka namáhaná sluncem potřebuje šetrnou a důkladnou péči. Vybrala jsem pro vás „rozmazlovací“ kosmetiku i včetně produktů pro citlivou pleť.

Sluneční záření je dvousečná zbraň. Skládá se ze spektra paprsků různé vlnové délky, znáte je jako ultrafialové (UV), infračervené a taky modré světlo. Různé složky světla na pokožku působí různě. Například vitamín D si náš organismus umí vytvořit, pokud má dostatek slunečních paprsků, naopak UV záření vyvolává vysoce reaktivní volné radikály (nadbytečné molekuly kyslíku), které způsobují poškození pleti, od jejího zrychleného stárnutí (vrásky) až po závažná nádorová onemocnění pokožky.

Samotná ochrana před sluncem je samostatná kapitola a skvělým ochranným krémům s SPF faktorem se na našem blogu věnujeme, je to ale jen první část péče o pokožku namáhanou slunečním zářením. Dalším nezbytným krokem je totiž dodatečná hydratace a výživa pokožky, na kterou se po opalování často zapomíná.

Péče o pokožku začíná už při koupeli, proto jsem pro vás vybrala dva mycí oleje, které jsou dokonale šetrné k pokožce a nevysušují ji, dále jedno úžasné tělové mléko a dva kosmetické oleje.

1. Uriage Xémose zklidňující olejový balzám pro velmi suchou, až atopickou pokožku

První mycí olej je od Uriage. Sice je určen pro velmi suchou, až atopickou pokožku, ale dobrou službu udělá i normálnímu typu pokožky unavené po letní sezóně. Je totiž dokonale šetrný, nevysušuje a díky své unikátní olejovogelové textuře vytváří na pokožce ochranný film i po osušení.

Patentovaný komplex Cerasterol-2F vytváří štít proti negativním účinkům tvrdé vody a termální voda Uriage díky svému přirozenému minerálnímu složení pomáhá zklidnit pokožku a zmírnit svědění.

Dostatečná ochrana pokožky umožní buňkám regeneraci a zachová její hydrataci.

2. La Roche-Posay Lipikar AP+ sprchový olej

Stejně jako řada Xémose od Uriage i Lipikar od La Roche-Posay je řada určená primárně pro velmi suchou pokožku se sklonem k atopii. V letním období ale není od věci zahrnout do rutinní péče trochu více ochrany před vysoušením pokožky.

Sprchový olej Lipikar AP+ pomáhá zmírňovat projevy velmi suché pokožky již během sprchování a ulevuje od nepříjemného svědění způsobeného pnutím vysušené pokožky. Je tak jemný, že je vhodný i pro citlivou pokožku novorozenců, a navíc je možné jej mírně napěnit, takže v sobě snoubí komfort užívání, péči o pokožku i tradičně prémiovou kvalitu od značky La Roche-Posay.

 

3. Nuxe Body hydratační tělové mléko

Francouzskou značku Nuxe si určitě pamatujete jako výrobce legendárního zázračného kosmetického oleje Huile Prodigieuse, rozhodně to ale není jediný výrobek, který byste měli poznat. Jejich hydratační tělové mléko Nuxe Body s výtažky z okvětních lístků mandlovníku a pomerančových květů má úžasně lehkou fluidní texturu a díky tomu se rychle vstřebává a nezanechává lepkavý film.

Bohatá hydratace vydrží až 24 hodin a vytváří sametově hebkou a hladkou pokožku.

Bonus: až 94 % přípravku je přírodního původu.


4. Nuance Glamour beauty olej

Jedná se o multifunkční kosmetický nebo, chcete-li, beauty olej. Co to znamená? Že se hodí pro péči o pleť (obličej), o pokožku celého těla, ale klidně i pro výživu konečků vlasů. Kosmetické oleje mají daleko vyšší schopnost se vstřebat a nemastí. Někdy se také můžete setkat s označením „suché“ oleje.

Nuance Glamour beauty olej je směs vzácných olejů v čele se slunečnicovým, jojobovým a rakytníkovým. Unikátní vlastnosti olejů podporují mikrocirkulaci krve ve středních vrstvách kůže a tím přispívají k přirozené buněčné obnově. 

5. Nuxe Huile Prodigieuse Gold zázračný olej se třpytkami

Už tu o něm byla řeč – beauty olej Nuxe Huile Prodigieuse je ikonický produkt. Kromě klasické verze nabízí i letní variantu s jemnými třpytkami, které splynou se strukturou pleti a vytvoří jemný třpytivý efekt, díky němuž je opálená pokožka krásně prozářená. Složení a vůně jsou totožné s klasickým olejem Huile Prodigieuse.

Hydratační tělové mléko s okvětními lístky mandlovníku a pomerančovými květy intenzivně hydratuje pokožku, zjemňuje ji a…

369
Kosmetika

Ultrajemný čisticí přípravek určený pro velmi suchou až atopickou pokožku. Čistí, hydratuje, zanechává na pokožce ochranný film,…

429
Kosmetika

Čisticí olej Lipikar AP+ zklidňuje a zmírňuje svědění. Bezprostředně tlumí nepříjemné  projevy velmi suché až atopické pokožky a…

409
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Klara Rott

V předešlém článku jsem vám představila novou kategorii bio&organic kosmetiky, kterou můžete aktuálně najít na e-shopu Dr.Max a také ve vybraných Dr.Max lékárnách. Co si pod pojmem bio&organic představit a co tohle označení znamená, jsme si tedy již  vysvětlili. Jestliže vás ale zajímá, jaké značky se v této kategorií objevují, můžete se těšit na sérii článků, ve kterých vám jednotlivé značky, jejich filozofii i produkty představím.

Více...

Bio&organic kosmetika nově v Dr.Max: Seznamte se s kosmetickou péčí bez kompromisů

V poslední době je přírodní či organická kosmetika čím dál vyhledávanější variantou. A proto vás možná potěší zpráva, že na e-shopu www.drmax.cz a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max najdete novou kategorii kosmetiky označenou jako bio&organic.

Více...