Kuperóza nebo Rosacea? Netýká se to také právě Vás?

Rosacea neboli růžovka je chronické kožní onemocnění mazových žláz. V prvních fázích se onemocnění projevuje záchvatovitým zarudnutím pokožky, které se postupem času stává trvalejším. Věděli jste, že až 80 % žen trpí začervenáním pleti v zimním období?


Na povrchu pokožky, zejména na tvářích a bradě, se mohou vyskytovat drobné pupínky až neštovičky. Lokální zbytnění kůže, zejména v oblasti nosu, jsou typické pro pokročilé formy. Prakticky od počátečních fází se na pokožce nachází viditelné jemné i výraznější vinuté cévní pleteně, které umocňují celkové zarudnutí obličeje. Tento stav je pacienty subjektivně velmi negativně vnímán a zejména u žen způsobuje frustraci až sociální izolaci. Kosmetická externa, která dokážou tento stav potlačit, zmírnit či korigovat pomocí přípravků s krycí schopností, jsou tak na trhu velmi vítána.

Pleť je zpravidla velmi citlivá

Časté jsou stavy intolerance, kdy běžná kosmetická externa nejsou dobře snášena, působí okluzivně, dominuje pocit pnutí, pálení či horkosti v obličeji s málo přijatelným kosmetickým efektem. Nemocní s rosaceou i tzv. prerosaceou - záchvatovitým zarudnutím pokožky (někdy se setkáváme též s pojmem kuperoza), tak vyžadují zcela specifický dermokosmetický koncept, zahrnující jak čištění, tak hydrataci a ošetření pokožky a ideálně též korekční krém, který obsahuje pigmenty opticky redukující začervenání obličeje.

Pomocníci v boji

Na současném trhu jsou k dostání přípravky Uriage Roséliane, které obsahují koncept 4 patentů s unikátními ingrediencemi. Ke zklidnění pokožky a znovuobnovení kožní bariéry produkty obsahují termální vodu Uriage a Cerasterol-2F. Pro potlačení zánětlivého procesu rosaceiformní pokožky jsou vhodné produkty s obsahem komplexu SK5R, který reguluje imunitní zánětlivé parametry, zejména pak aktivitu 5- kalikreinu, který je součástí zánětlivé kaskády nemoci. Dalším patentem, který se podílí na potlačení zánětlivého procesu je TLR2 –Regul komplex, který je velmi vhodný také tam, kde dochází k nadstavbové superinfekci pokožky mikroorganismem označovaným jako Demodex folicularum. Na posílení cévní stěny kapilár nemocné pokožky se podílí ochranné vaskulární komponenty, mezi které patří zejména extrakty z bobulí červeného hroznového vína, červené řasy a Ginkgo Biloby.

Vhodně zvolená péče o takto postiženou pokožku zmírní subjektivní nežádoucí vjem nemoci, zlepší komfort nemocného zmírněním či odstraněním pocitů pálení, pnutí i intolerance, a zároveň kůži připraví na aplikaci léčebného externa a posílí tak jeho účinnost.

Podstatou každé léčebně-kosmetické péče je použití vhodného čistícího-odličovacího prostředku. Dermo-Nettoyant fluid kůži šetrně čistí a odstraňuje zbytky make-upu bez nežádoucí iritace a dráždění pleti. Základem produktu jsou komponenty termální vody Uriage, kombinaci s různými pečlivě vybranými extrakty z bylin zjemňuje a osvěžuje pleť. Osvěžující gelová textura vyhovuje pro ošetření jak obličeje, tak bezprostředního očního okolí, nedráždí a neobsahuje parabeny. Texturu je možno použit s i bez oplachování.

V akutní fázi, v případě výrazné iritace, pokožku zklidní Anti-Rougeurs Masque, která je využívána také po estetických zákrocích na kůži, kdy došlo k její iritaci či chemické exfoliaci (peeling, laser,…). Maska obsahuje kromě základu z termální vody Uriage také komplexy 5K5R, TLR2 – Regul komplex, cerasterol - 2F a extrakty z mořských řas. Okamžitým působením přípravku dochází ke zklidnění pokožky, eliminaci pocitů pnutí a pálení, hydrataci a zjemnění kůže. V dlouhodobém horizontu byla u pacientů zaznamenána až 34% redukce zarudnutí po měsíčním používání produktu. Maska se aplikuje v tenké vrstvě po dobu 10 minut, poté se odstraní a pleť se ještě následně ošetří mlhovou sprchou termální vody Uriage. Frekvence použití není omezena, doporučuje se použít tak často, jak si to stav pokožky vyžaduje.

Pro každodenní péči je vhodný Anti-rougeurs Cream, který je ve variantě normální až sušší a dále pro velmi suchou pleť. Krémy opět obsahují specifické patenty Cerasterol -2F, protizánětlivý extrakt 5K5R, komplex TLR2 Régul, dále výtažky z mořských řas a termální vodu Uriage. Tímto svým složením aktivně atakují zánětlivé postižení kůže, cévní fragilitu, záchvatovité zčervenání a napomáhají stabilizovat kožní bariéru. Po měsíci používání je zaznamenána redukce zarudnutí pleti u 33% nemocných. Obě textury jsou velmi komfortní, příjemné pro aplikaci, nepůsobí okluzivně a svou konzistencí jsou ideální podkladovou bází pro make-up. Použití je vhodné ráno a večer, eventuálně se doporučuje střídavá aplikace s CC krémem během dne.

CC Cream SPF 30 je variantou denního krému, který kromě patentů cerasterol -2F, komplexu TLR2 Regul a termální vody obsahuje také minerální pigmenty zachycující UVA+UVB záření. Fotoprotektivní efekt přípravků svým složením vyhovuje nemocným zvýšeně citlivým na sluneční záření a je dobrou variantou krému pro použití v letních měsících. Aplikuje se pravidelně 1x denně ráno.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Co na spálenou pokožku od sluníčka? 4 triky, které vám pomohou

Přehnali jste to se sluníčkem, a i když jste se pravidelně natírali opalovacím přípravkem, tak jste se spálili? Nezoufejte, v následujícím článku vám poradíme, jak na spálenou pokožku ve čtyřech krocích, které vám od nepříjemných pocitů uleví snadno a rychle.

Více...

5 nejčastějších chyb při opalování. Tohle raději nedělejte

Myslíte, že se stačí při opalování natřít opalovacím krémem pouze jednou denně? Kdepak! Opalování i aplikace opalovacích přípravků mají svá pravidla, která byste měli dodržovat. Jedině tak vaši pokožku dokážete dostatečně ochránit. Jakých dalších nejčastějších chyb se při opalování můžete dopustit?

Více...