Kojení a jiné: zachraňte si vlasy!

Kojení je často obdobím masivního vypadávání vlasů. Ale takhle hodně Vám mohou vlasy začít padat také ze stresu. Zkouškové období ve škole, rozchod s partnerem, stěhování, problémy v práci nebo delší nemoc. Příčiny žádná dermokosmetika neodstraní, ale pomůže Vám zachránit těch Vašich vlasů co nejvíc! Jak?

Jak jsem přežila diplomku a kojení?

Ten pocit, když po každém mytí hlavy nacházíte v odtokovém sítku hnízdo vlasů, je srdcervoucí. Vlasy padají a Vy je už nijak nedokážete vrátit zpátky. Navíc jsou všude. Na oblečení, v posteli, na ručníku, na zemi, prostě všude. Prohrábnete si kštici a nejméně tři Vám zůstanou v ruce.

Zažila jsem to v životě dvakrát. Jednou, když jsem dopisovala diplomku a za novou prací se stěhovala do jiného města, a podruhé asi 3 měsíce po porodu dítěte, které jsem kojila.

„Ten bezmocný pocit znám fakt až moc dobře.“

 

Zatímco poprvé jsem to neřešila, před kojením mi všichni říkali, že vlasy budou padat, takže jsem se nachystala.

 

Co můžete udělat pro záchranu vlasů?

Vnitřní výživa a dermokosmetika. Když použijete správně oba tyhle nástroje, můžete si značnou část kštice zachránit.

 

  • Kolagen, methionin, zinek, měď, vitamíny A, D, B2 a biotin, to jsou tradiční ochránci vlasového porostu a rozhodně neuděláte chybu, když si pořídíte cokoliv, co kombinuje některé (nebo všechny) z výše uvedených složek.

   Během kojení ale většinu klasických preparátů proti vypadávání vlasů nesmíte užívat, protože dávky některých prvků by nemusely být vhodné. V těhotenství a během kojení vždycky užívejte jen ty doplňky stravy, které jsou pro Váš stav určené. Je to blbý, ale je to sichr.

  • Keratin, karnitin, kreatin, kofein (nebo fyto-kofein), chinin, vitamíny C, B5, B6, B8, monolaurin  jsou zase přísady vnější dermokosmetické péče, které se o Vaše vlasy postarají tak dobře, že jich tolik nevypadne. Všechny složky naráz asi nenajdete v žádném šamponu, ale když budou mít některé z nich, věřte, že nějaký efekt to mít bude.

   „Každá z těch složek skutečně dokáže působit na kvalitu vlasové folikuly a podpořit její kondici.“

  • Můj tip: Klorane&Chinin

   V minulosti jsem už vyzkoušela péči Anaphase+ od DucrayFyto-kofein od Plantur 39Koffein od AlpecinuDercos od Vichy a každý z nich přinesl zlepšení stavu a zmírnění vypadávání vlasů.

   Tentokrát jsem ale zvolila péči s chininem od značky Klorane (za pár dní rodím). Jednak se mi nesmírně líbí jejich přírodní přístup, bylinky, a princip málo složek/hodně efektu. Ani jiné produkty, které jsem od nich měla, mě nezklamaly, hlavně se mi ale líbí třífázová péče s chininem, jeho extrakt si mimochodem nechalo Klorane patentovat.

  1. Klorane šampon s chininem, základ kúry. Chinin je výtažek z chinovníku a stahuje, chcete-li uzavírá vlasové váčky, aby nedošlo k uvolnění vlasu. Komplex vitamínů B zase posiluje činnost vlasových folikul.

    

   KLORANE Šampon s chininem proti vypadávání vlasů 400ml

   Klorane šampon s chininem

  1. Klorane balzám na vlasy s chininem stimuluje růst vlasů a díky usnadnění rozčesávání zabrání jejich dalšímu poškození.
   KLORANE Vlasový balzám s chininem a vitaminy B 200ml
   Klorane balzám na vlasy s chininem
  1. Klorane Force Keratine koncentrát je sérum s obsahem chininu a vitamínů skupiny B. Aplikuje se přímo na pokožku hlavy k vlasovým váčkům a neoplachuje se.

    

   KLORANE Force Keratine Koncentrát pÅi vypadávání vlasů 125 ml

   Klorane Force Keratine koncentrát

  1. Femibion, MamaVit, pokud Vás taky čeká kojící maraton, a pak celá obrovská škála různých doplňků stravy proti vypadávání vlasů, nemáte-li žádná zdravotní omezení.
   GS Mamavit 30 tablet

   GS Mamavit

 

Skutečný efekt se stejně nikdy nedozvíte. Nevíte, zda by Vám vlasy vypadávaly s jinou péči méně, stejně, nebo více. Ale dnešní medicína a dermokosmetika jsou opravdu daleko a umí démona padajících vlasů potlačit. Nevykašlete se na to, nenechte ty vlasy prostě plavat. Můžete je zachránit, nemusíte je obětovat na oltář mateřství ani stresu. Fakt ne.

Držím Vám i sobě palce. Přinejhorším zjistím víc informací o kvalitních parukách.

Akce - 20%

Stres, změna ročního období, únava, vývoj. To vše a mnohem více může působit jako…

199 249
Kosmetika

GS Mamavit je jedinečný doplňkový zdroj vitaminů a minerálů, jejichž dostatečný přísun je velmi důležitý zejména v období…

175
Doplněk stravy
Akce - 20%

Tento balzám, určený pro unavené vlasy nebo jako doplňková péče kúry při vypadáv…

268 335
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak správně pečovat o vlasy, aby opravdu byly korunou vaší krásy?

Málokdo si uvědomuje, že na vlasy se v průběhu celého dne zachytávají veškeré nečistoty z ovzduší, jako například kouř, pyly a původci různých infekcí. Pokud si vlasy nemyjeme každý večer, vše si s sebou bereme do postele a spolehlivě ukládáme na polštář. Nutno podotknout, především směrem ke klientkám s dlouhými vlasy, pokud si je na noc nestahujete a obličejem si vlasy přiléháváte, tak se nečistoty dostávají i na něj. Důležitou a zásadní péčí o zdravé a krásné vlasy je mytí a jejich následné ošetření.

Více...

Jak na mladší ruce? Triky, které oceníte v každém věku

Ruce jsou vizitkou každé ženy. Nejde však jen o nehty, starat bychom se měly i o svou pokožku, protože právě správná péče dokáže naše ruce omladit až o několik let. Určitě jste si totiž také všimly, že jakmile jsou naše ruce vysušené, rázem nám přidávají roky navíc. Ne nadarmo se totiž o rukách říká, že jsou zrcadlem našeho věku i vztahu k sobě samým.

Více...