Kojení a jiné: zachraňte si vlasy!

Kojení je často obdobím masivního vypadávání vlasů. Ale takhle hodně Vám mohou vlasy začít padat také ze stresu. Zkouškové období ve škole, rozchod s partnerem, stěhování, problémy v práci nebo delší nemoc. Příčiny žádná dermokosmetika neodstraní, ale pomůže Vám zachránit těch Vašich vlasů co nejvíc! Jak?

Jak jsem přežila diplomku a kojení?

Ten pocit, když po každém mytí hlavy nacházíte v odtokovém sítku hnízdo vlasů, je srdcervoucí. Vlasy padají a Vy je už nijak nedokážete vrátit zpátky. Navíc jsou všude. Na oblečení, v posteli, na ručníku, na zemi, prostě všude. Prohrábnete si kštici a nejméně tři Vám zůstanou v ruce.

Zažila jsem to v životě dvakrát. Jednou, když jsem dopisovala diplomku a za novou prací se stěhovala do jiného města, a podruhé asi 3 měsíce po porodu dítěte, které jsem kojila.

„Ten bezmocný pocit znám fakt až moc dobře.“

 

Zatímco poprvé jsem to neřešila, před kojením mi všichni říkali, že vlasy budou padat, takže jsem se nachystala.

 

Co můžete udělat pro záchranu vlasů?

Vnitřní výživa a dermokosmetika. Když použijete správně oba tyhle nástroje, můžete si značnou část kštice zachránit.

 

  • Kolagen, methionin, zinek, měď, vitamíny A, D, B2 a biotin, to jsou tradiční ochránci vlasového porostu a rozhodně neuděláte chybu, když si pořídíte cokoliv, co kombinuje některé (nebo všechny) z výše uvedených složek.

   Během kojení ale většinu klasických preparátů proti vypadávání vlasů nesmíte užívat, protože dávky některých prvků by nemusely být vhodné. V těhotenství a během kojení vždycky užívejte jen ty doplňky stravy, které jsou pro Váš stav určené. Je to blbý, ale je to sichr.

  • Keratin, karnitin, kreatin, kofein (nebo fyto-kofein), chinin, vitamíny C, B5, B6, B8, monolaurin  jsou zase přísady vnější dermokosmetické péče, které se o Vaše vlasy postarají tak dobře, že jich tolik nevypadne. Všechny složky naráz asi nenajdete v žádném šamponu, ale když budou mít některé z nich, věřte, že nějaký efekt to mít bude.

   „Každá z těch složek skutečně dokáže působit na kvalitu vlasové folikuly a podpořit její kondici.“

  • Můj tip: Klorane&Chinin

   V minulosti jsem už vyzkoušela péči Anaphase+ od DucrayFyto-kofein od Plantur 39Koffein od AlpecinuDercos od Vichy a každý z nich přinesl zlepšení stavu a zmírnění vypadávání vlasů.

   Tentokrát jsem ale zvolila péči s chininem od značky Klorane (za pár dní rodím). Jednak se mi nesmírně líbí jejich přírodní přístup, bylinky, a princip málo složek/hodně efektu. Ani jiné produkty, které jsem od nich měla, mě nezklamaly, hlavně se mi ale líbí třífázová péče s chininem, jeho extrakt si mimochodem nechalo Klorane patentovat.

  1. Klorane šampon s chininem, základ kúry. Chinin je výtažek z chinovníku a stahuje, chcete-li uzavírá vlasové váčky, aby nedošlo k uvolnění vlasu. Komplex vitamínů B zase posiluje činnost vlasových folikul.

    

   KLORANE Šampon s chininem proti vypadávání vlasů 400ml

   Klorane šampon s chininem

  1. Klorane balzám na vlasy s chininem stimuluje růst vlasů a díky usnadnění rozčesávání zabrání jejich dalšímu poškození.
   KLORANE Vlasový balzám s chininem a vitaminy B 200ml
   Klorane balzám na vlasy s chininem
  1. Klorane Force Keratine koncentrát je sérum s obsahem chininu a vitamínů skupiny B. Aplikuje se přímo na pokožku hlavy k vlasovým váčkům a neoplachuje se.

    

   KLORANE Force Keratine Koncentrát pÅi vypadávání vlasů 125 ml

   Klorane Force Keratine koncentrát

  1. Femibion, MamaVit, pokud Vás taky čeká kojící maraton, a pak celá obrovská škála různých doplňků stravy proti vypadávání vlasů, nemáte-li žádná zdravotní omezení.
   GS Mamavit 30 tablet

   GS Mamavit

 

Skutečný efekt se stejně nikdy nedozvíte. Nevíte, zda by Vám vlasy vypadávaly s jinou péči méně, stejně, nebo více. Ale dnešní medicína a dermokosmetika jsou opravdu daleko a umí démona padajících vlasů potlačit. Nevykašlete se na to, nenechte ty vlasy prostě plavat. Můžete je zachránit, nemusíte je obětovat na oltář mateřství ani stresu. Fakt ne.

Držím Vám i sobě palce. Přinejhorším zjistím víc informací o kvalitních parukách.

Šampon s komplex vitamínů B a výtažků z chinovníku. Tyto aktivní látky působí na strukturu vlasů a přispívají k růstu silných…

155
Kosmetika

Jedinečný doplňkový zdroj vitaminů a minerálů, jejichž dostatečný přísun je velmi důležitý zejména v období těhotenství, kojení…

189
Doplněk stravy

Balzám s chininem a vitaminy B je určený pro unavené vlasy nebo jako doplňková péče kúry při vypadávání vlasů. Pro posílení…

189
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Klara Rott

V předešlém článku jsem vám představila novou kategorii bio&organic kosmetiky, kterou můžete aktuálně najít na e-shopu Dr.Max a také ve vybraných Dr.Max lékárnách. Co si pod pojmem bio&organic představit a co tohle označení znamená, jsme si tedy již  vysvětlili. Jestliže vás ale zajímá, jaké značky se v této kategorií objevují, můžete se těšit na sérii článků, ve kterých vám jednotlivé značky, jejich filozofii i produkty představím.

Více...

Bio&organic kosmetika nově v Dr.Max: Seznamte se s kosmetickou péčí bez kompromisů

V poslední době je přírodní či organická kosmetika čím dál vyhledávanější variantou. A proto vás možná potěší zpráva, že na e-shopu www.drmax.cz a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max najdete novou kategorii kosmetiky označenou jako bio&organic.

Více...