Jarní péče o pokožku: Vsaďte na tělová mléka a peelingy

Jarní období je spojené s jarní očistou. Co se týče péče o pokožku, vhodným krokem k jarnímu detoxu jsou tělové peelingy, které zbaví pokožku odumřelých kožních buněk. Dále je vhodné takto ošetřenou pokožku dostatečně hydratovat za pomoci tělových mlék. Které přípravky zvolit a jak jednotlivé úkony provádět? Na to se zaměříme v tomto článku.

Tělový peeling: Jak vybrat ten nejlepší?

Jaro je obdobím očisty a nového začátku. Platí to i v případě péče o pokožku těla. Po chladných měsících v roce, během kterých byla naše kůže vystavena nízkým teplotám a suchému vzduchu, je na jaře důležité zbavit ji odumřelých kožních buněk a následně ji také dostatečně hydratovat.

Jedním z prvních kroků při péči o pokožku na jaře je proto šetrné odstranění odumřelých kožních buněk pomocí tělového peelingu, který kromě odstranění suché kůže zlepšuje krevní oběh a napomáhá k tomu, aby se do pokožky následně lépe vstřebával tělový krém.

Jaký peeling je pro vás nejlepší? Vyberte si přípravek, který je určen přesně pro typ vaší pokožky. Například máte-li suchou kůži, volte peelingy s vyšším obsahem olejů. Jestliže jste majitelkou citlivé pokožky, jsou pro vás vhodné přípravky s méně drsnými zrnky. Pro mastnou pokožku jsou zase vhodné tělové peelingy s obsahem kyseliny salicylové, která působí až do hloubky pórů a zmírňuje nadměrnou tvorbu mazu.

Postup, jak používat tělový peeling

Tělový peeling používejte jednou až dvakrát týdně po večerním sprchování. Vmasírujte jej krouživými pohyby do vlhké pokožky a poté jej opláchněte. Peeling pečlivě nanášejte na celé tělo. Zaměřte se na problematické oblasti, kde se shlukuje nejvíce odumřelých buněk. Jde především o lokty, kolena nebo paty.

Obzvlášť spokojená budete s revitalizačním tělovým peelingem Nuxe Reve Thé, který odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyhlazuje, posiluje a zvláčňuje pokožku a má také velmi příjemnou vůni. Oceníte rovněž, že tento tělový peeling obsahuje až 96 procent přírodních složek a je obohacený o výtažky ze zeleného čaje.

Některé oblasti těla jsou extrémně citlivé. Jde především o oblast třísel, na kterou použijte nejlépe Lip Intimate Care jemný kokosový peeling, který je speciálně vyvinutý pro oblast bikin. Tento jemný peeling s přírodním složením zvláčňuje a obnovuje pokožku třísel a pomáhá tak předcházet zarůstání chloupků. Lip Intimate Care jemný kokosový peeling na oblast bikin používejte během sprchování dvakrát až třikrát do týdne. Naneste jej na vlhkou pokožku třísel, vmasírujte jej a poté opláchněte teplou vodou.

Na správném tělovém mléku záleží

Po použití tělového peelingu je třeba, abyste pokožku svého těla dostatečně hydratovali. A to vhodným tělovým krémem, který je určený přesně pro typ vaší pokožky. Pro všechny typy pokožky je vhodný multifunkční tělový krém s bohatou texturou Nuance Glamour Body Cream, který obsahuje vysokou koncentraci aktivních látek v nejčistších rostlinných extraktech. Tento tělový krém hydratuje, vyživuje, regeneruje, zvláčňuje a zklidňuje pokožku celého těla.

Nuance Glamour Body Cream nanášejte nejlépe pár minut po sprše nebo koupeli krouživými pohyby a nechte jej vstřebat. Po jeho použití bude vaše kůže nádherně hebká a jemná.

Jak často a kdy používat tělová mléka

Tělová mléka nanášejte na svou pokožku nejlépe jednou denně ihned po večerní koupeli nebo sprchování, kdy je vaše kůže ještě vlhká. Díky tomu lépe přijme všechny aktivní látky, které jsou obsažené v tělovém mléku.

Co když je vaše pokožka extrémně suchá? V tom případě na ni aplikujte tělové mléko rovnou dvakrát denně, a to ideálně ráno a večer. Pokud chcete svému tělu dopřát opravdu intenzivní hydrataci, vyzkoušejte Uriage EAU Thermale hydratační tělové mléko, které se po aplikaci okamžitě vstřebá a splyne s pokožkou. Toto tělové mléko navíc intenzivně hydratuje pokožku a zklidňuje ji po celých dalších 24 hodin. Stačí jej tedy na celé tělo krouživými pohyby nanášet pouze jednou denně. Výsledkem bude hladká a sametově hebká pokožka, díky níž se budete cítit naprosto skvěle.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vraťte vlasům sílu a lesk. 5 jednoduchých kroků, jak na to

Trápí vás po létě suché a lámavé vlasy? Jestliže se svých kadeří nechcete vzdát ani o centimetr, vsaďte na kvalitní přípravky - i vlasy potřebují dostatečnou hydrataci a péči. Vyzkoušejte těchto 5 jednoduchých kroků, díky kterým dosáhnete kýžených výsledků.

Více...

Jsou lepší pleťové krémy nebo pleťové oleje? Známe odpověď

Přemýšlíte o pořízení nového pleťové přípravku, ale nevíte, jaký je rozdíl mezi krémem a olejem? Na tuto velmi častou otázku jsme se zaměřili a v dnešním článku vám přinášíme odpověď. Dozvíte se nejenom, jaký je mezi těmito přípravky rozdíl, ale také, pro který typ pleti se hodí.

Více...