Používat hydratačních krémy v zimním období?

S novým rokem a poklesem rtuti v teploměru se objevují dotazy na používání hydratačních krémů v zimním období.
„Jsou vhodné? Neublíží mojí pokožce? A který je pro mě ten pravý?“

Je pravda, že zimní období je pro naši kůži velmi náročné. Rychle střídáme pobyt ve vytopených místnostech s mrazivým venkovním prostředím. Vzduch je suchý a mrazivé klima přes den občas doplňují zářivé paprsky, které se na horách kvůli bělostnému sněhu, od kterého se odrážejí, stávají ještě agresivnějšími.

Vždy doporučuji primárně respektovat typ pleti. Suchá pleť si s čistě hydratačním krémem většinou nevystačí, mastná či smíšená ano. Pokud aplikujete kvalitní přípravek, není se čeho obávat. Zvolený výrobek však nanášejte cca 30 minut před pobytem ve venkovním prostředí, tak aby se řádně vstřebal. Nezapomínejte (a to nejen na horách) na použití UV filtru!

Pokud vyrážíte do opravdu extrémního prostředí a víte, že se budete v horském prostředí pohybovat ve špatných povětrnostních podmínkách (vítr, mráz, slunce) déle než 30 minut, vždy doporučuji na pokožku nekrytou ochranným oděvem použít ochranné reparační krémy, balzámy a emulze, které ji před těmito vlivy ochrání

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Seriál Nuance: Zlatá řada Magical Supreme Lifting

Zlatá je ta správná barva pro pleť, do které se obtiskly všechny životní zkušenosti, nadhled, moudrost a smysl pro humor. Připravila jsem pro vás malý seriál o značce Nuance a dneska začínáme řadou pro zralou pleť.

Více...