Bez SPF faktoru ani ránu

Přijde mi, že jakmile jedeme na dovolenou k moři, automaticky se mažeme opalovacím krémem už jen kvůli tomu, že je horko. Je to takový zvyk, horko = namaž se. Málokdy nás to ale napadne na horách, a tak se i vám už možná stalo, že jste sundaly lyžařské brýle a zjistily, že vypadáte jako sova (s)pálená.

Pleť se sice za chvíli vrátí do normálu, ale následky mohou být nejen zbytečné vrásky, ale v extrémním případě i rakovina kůže.

Čím se mazat?

Přiznám se, i já jsem se spálila, a ne jednou. Takže po několika nepříjemných zkušenostech nedám na sjezdovce ani ránu bez krému s faktorem alespoň SPF 30. Mám dost světlou pleť, takže stačí chvilka na slunci a hned mám červený nos i uši. Opalovacích řad je spoustu, ale kdybych měla nějakou doporučit, tak je to Equilibria. Osvědčil se mi jejich opalovací krém SPF 30 baby – možná bude znít divně, že používám dětskou kosmetiku, ale právě tahle řada s panthenolem skvěle vyhovuje mojí citlivé pleti. Lehce se roztírá, ihned vstřebává, je bez parfemace, takže pokožku nijak nedráždí. Na horách se jím mažu pro jistotu hned ráno a pak okolo oběda.

 

Když nesnášíte krémy

Pokud jste jednou z těch, které nesnášejí nanášení krému (zdravím svoji ségru), objevila jsem geniální vynález – opalovací mlhu s SPF 50 od Biodermy! Žádné mazání, jen ji nastříkáte, hned zaschne a vy ani nevíte, že máte na pleti krém na opalování. A užitečná bude určitě i vám, které aktivně sportujete, protože určitě oceníte její bleskurychlou aplikaci.

Nezapomínejte na rty

Když už nás napadne na horách chránit obličej, vsadím se, že na jedno místo přece jen zapomenete – na rty. Obyčejný balzám většinou žádnou ochranu před sluncem nemá, i když si to většina lidí myslí. Jako skvělé řešení mi přijde tyčinka na ochranu rtů a citlivých partií od Vichy v praktickém balení, které lehce skryjete do kapsy lyžařské bundy, SPF ochranu na kritické partie tak můžete mít pořád u sebe.  Asi byste ji od klasického balzámu nerozeznali, protože se používá úplné stejně – kromě rtů ji ale můžete nanést i na uši, ty taky bývají hodně náchylné na spálení. A asi nemusím zmiňovat, že vám bude užitečná nejen v zimě na horách, ale i během opalování v létě u moře. :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud tedy letos v zimě vyrážíte dobývat hory, přeju vám, ať máte „azuro”, spoustu sněhu a krásnou dovolenou bez nepříjemných spálenin!

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Kolagen: POUZE pro vaši babi?

Kolagen je na klouby a má ho na poličce vaše babička. Je nějaký racionální důvod, proč byste si ho měla pořídit taky? Jak je to s kolagenovou módní vlnou a co doopravdy kolagen umí?

 

Více...

Pravidla soutěže "Březnový výherní měsíc"

S přicházejícím jarním počasím jsme pro vás nachystali soutěž o zajímavé ceny.
Soutěžte s námi o dermokosmetické přípravky z lékáren Dr.Max.  

Více...