Základy obličejové jógy. Výsledkem bude zářivá a zdravě vypadající pleť

Jóga je pro naše tělo i mysl velmi prospěšná. Ovšem kromě klasické jógy, která je zaměřená na protažení a zpevnění těla, můžeme podobné cvičení dopřát i své pleti. Face yoga neboli obličejová jóga dokáže procvičit obličejové svaly, zlepšit cirkulaci krve a pleť projasnit. Jak tedy správně provádět obličejovou jógu?

Výhody obličejové jógy

Hlavní myšlenkou obličejové jógy je procvičení svalů, díky kterému se posílí a zlepší cirkulace krve, což má velký vliv na stav pokožky a také vznik vrásek. Zlepší se proudění lymfy, dojde k lepšímu odvádění toxinů z těla a v průběhu cvičení snížíte napětí v obličeji a odbouráte stres. Díky této masáži tak bude vaše pleť zářivá, pružná a zdravě vypadající. Jako u každého cvičení je však důležitá pravidelnost a disciplína. Jak tedy správně obličejovou jógu provádět, aby vám přinesla kýžené výsledky?

Jak na obličejovou jógu

Obličejová jóga je geniální cvičení, kterému se stačí věnovat pouhých 10 minut denně. Na internetu naleznete několik videí, podle kterých můžete obličejové svaly procvičovat den co den. Anebo můžete vyzkoušej moji oblíbenou cvičící sestavu:

  • Cvik Rybí tvář – položte obě dvě ruce na tváře (prsty směřují ke spánkům), zatlačte ruce nahoru a dolů a za pomocí rukou zvedejte tváře, zároveň otevřete ústa, vytvarujte je do písmene „O“ a snažte se vysunout spodní čelist co nejvíce. V této poloze vydržte alespoň 30 sekund a cvik opakujte.
  • Cvik Forehead Lift – tento cvik patří k těm velmi jednoduchým. Stačí, když přiložíte ruce na spánky a boky vaší hlavy a za pomoci rukou vyvinete tlak na vyhlazení pokožky. Jakmile vyhladíte pokožku, zvedejte pravidelně obočí.
  • Cvik Žirafa – trápí vás dvojitá brada a ochablá kůže na krku? V tom případě bude tento cvik patřit k vašim oblíbeným. Dívejte se dopředu a špičky prstů přiložte na spodní část krku, za pomoci rukou pohněte s kůži směrem dolů a hlavu nakloňte dozadu. Následně hlavu zakloňte dopředu k hrudníku a cvik opakujte.
  • Cvik s jazykem – že je vyplazování jazyku nevhodné? Ne u obličejové jógy! Přiložte své ruce na spánky a jemným tlakem vyhlaďte pokožku směrem dozadu. Poté co nejvíce otevřete ústa a vyplázněte jazyk. V této pozici vydržte alespoň minutu a cvik opakujte.  

Aby byla obličejová jóga ještě příjemnějším zážitkem, zkuste si toto cvičení obohatit o pleťový olej, díky kterému dokonale zrelaxujete své tělo i mysl. Hydratační denní pleťový olej Apivita Beessential Oils s propolisem a esenciálními oleji z citrusů rozzáří přirozenou krásu vaší pleti. Jeho zcela přírodní složení obsahuje také squalan, meruňkový, mandlový a jojobový olej a olej ze semínek vinné révy. Stačí tři kapky a tento lehký elixír dodá pokožce vydatnou hydrataci a zároveň ji připraví na následnou péči. Propolisový extrakt podporuje obranu pleti před agresivními vlivy vnějšího prostředí. Vonné silice z pomeranče, grapefruitu, mandarinky a citrónu vaši pleť provoní, rozjasní a vzpruží.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vůně letošního léta: Nechte se unášet květinovými i luxusními vůněmi

Patříte také mezi milovnice parfémů a ráda je střídáte podle nálady? Letošnímu létu vévodí květinovo-ovocné i luxusní vůně vhodné třeba na romantickou večeři pod širým nebem. Jestliže tedy přemýšlíte nad pořízením nového parfému anebo hledáte inspiraci na dárek pro vaši polovičku, na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu parfémů.

Více...

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Více...