Vše, co byste měli vědět o vlasech. Víte, jaký typ vlasů máte a jak často se česat?

Vlasy jsou korunou krásy, proto bychom se o ně měli náležitě starat a přeci jen o nich i něco málo vědět. V dnešním článku vám přinášíme několik informací, které se vám v péči o ně budou zcela jistě hodit. Víte například kolik vlasů máme anebo jaké typy rozlišujeme?

Máme přibližně sto tisíc vlasů

Na hlavě nosíme přibližně sto tisíc vlasů a jejich počet se liší dle barvy vlasů. Tmavých vlasů je osmdesát až sto tisíc, blonďatých dokonce až přes sto tisíc a zrzavých vlasů přibližně devadesát tisíc. Samozřejmě je to přibližný počet a počet vlasů je z velké části dán geneticky, vliv má však i výživa a zdravotní stav.

Životnost vlasu je tři až čtyři roky

Věděli jste, že nám první vlasy rostou už v průběhu těhotenství, přesně ve 20. týdnu? Počet vlasových buněk je tedy vrozený a v průběhu života nám další nepřibývají. Za měsíc dokáže vlas vyrůst až o centimetr a jeho životní cyklus je přibližně tři až čtyři roky.

Vlasy šediví kvůli nedostatku melaninu

Buňky ve vlasových koříncích produkují pigment melanin, který dodává našim vlasům barvu. V průběhu života však tyto vlasové buňky ztrácí svou výkonnost, a tím dochází k šedivění vlasů. Nejčastěji se šediny objevují na bocích hlavy, následně na vrcholu a zátylku. K šedivění dochází na základě vašich genetických dispozic, může se tedy stát, že se vám první bílé vlasy objeví již ve dvaceti letech, ale také klidně až v padesáti.

Věděli jste, že? S šedivějícími vlasy vám pomůže přípravek obsahující kofein a také vitamin D3. Do svého jídelníčku také zařaďte potraviny bohaté na železo, vápník, zinek, vitamin B, listovou zeleninu, vejce a ryby.

Stříhání růst vlasů neovlivňuje

Už jste také slyšeli, že pravidelným zastřiháváním konečků urychlíte růst vlasů? To je ovšem jeden z mýtů, který o vlasech panuje. Rychlost vlasů bohužel ovlivnit nejde, a to ani častým stříháním. Jestliže se vám zdá, že vám vlasy nerostou, může to být způsobené odlamováním poškozených konečků. 

TIP: Chcete ovlivnit kvalitu vašich vlasů? Do určité míry to zvládnete zdravým životním stylem, vhodnými doplňky stravy a kvalitními kosmetickými přípravky. Také byste se měli vyhnout dlouhodobému stresu.

Existuje až 10 typů vlasů

Abyste pro své vlasy zvolili tu nejlepší vhodnou péči, je důležité znát typ svých vlasů – můžete mít normální vlasy, suché, mastné, smíšené, poškozené, jemné, kudrnaté a vlnité, barvené nebo šedivé, a dokonce i více typů najednou. Jestliže si i přesto nejste s výběrem vhodného přípravku jistí, dermoporadkyně v dermocentrech Dr.Max vám velmi rády pomohou a poradí, který přípravek je pro vás jako dělaný.

Za sebe vám mohu doporučit kosmetické přípravky ReviHair® od skinexpert BY DR.MAX. Jedná se o cílenou péči, která je vhodná při sklonech k vypadávání vlasů. Jedná se o špičkovou péči o vaše vlasy. V portfoliu najdete šampon, tonikum, kondicionér i masku – tedy vše, co v péči o vlasy potřebujete.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

4 zásady krásné a svěží pleti. Čistíte štětce a převlékáte pravidelně povlečení?

Toužíte po krásné, svěží a zdravě vypadající pleti? Nejste sami, ovšem pouze pravidelné čištění a používání kvalitní kosmetiky nestačí. V tomto článku se zaměříme na několik zásad, které byste měli v průběhu dne dodržovat, aby vaše pleť prospívala.

Více...

Základy obličejové jógy. Výsledkem bude zářivá a zdravě vypadající pleť

Jóga je pro naše tělo i mysl velmi prospěšná. Ovšem kromě klasické jógy, která je zaměřená na protažení a zpevnění těla, můžeme podobné cvičení dopřát i své pleti. Face yoga neboli obličejová jóga dokáže procvičit obličejové svaly, zlepšit cirkulaci krve a pleť projasnit. Jak tedy správně provádět obličejovou jógu?

Více...