Vitamin C a pleť: Opravdu ho naše pleť potřebuje?

Když se řekne vitamin C, každému z nás hned na mysli naskočí šťavnatý pomeranč anebo šumák s citrusovou příchutí. Jenže vitamin C již dávno není jen otázkou zdravé výživy, ale je i součástí péče o pleť. Na trhu se můžeme setkat s produkty, především se jedná o séra, které vitamin C obsahují. Nastává však otázka, zda je vitamin C pro naši pleť skutečně tak důležitý?

Proč vitamin C?

Stejně jako vitamin C v potravinách, i vitamin C v pleťové kosmetice působí jako silný antioxidant proti volným radikálům. Volné radikály vznikají jako vedlejší produkt probíhajících biochemických reakcí v našem těle. A ačkoliv je to přirozený proces, zvýšená tvorba volných radikálů může vyvolat oxidativní stres, který neblaze působí na strukturu pleti a způsobuje její předčasné stárnutí.

Z tohoto důvodu může používání sér s vitaminem C pleti v boji proti volným radikálům pomoci a proces stárnutí pokožky značně zpomalit.

Kosmetické přípravky a vitamin C

Je známo, že si lidské tělo není schopno vitamin C samo vytvořit, proto je na nás, abychom mu jej zajistili. Způsobů je mnoho, je však důležité mít také na paměti to, že si tělo nedokáže vitamin C ani ukládat – což znamená, že jej tělu musíme dopřávat každý den, a to konzumací a doplňováním přes pokožku.

Jenže výrobků obsahující vitamin C je opravdu velká škála, jak se tedy máme mezi nimi zorientovat a vybrat ten správný přímo pro nás? V prvním kroku při výběru produktu je dobré sledovat koncentraci obsahujícího vitaminu C. Proto, aby byl výrobek účinný, měl by obsahovat alespoň 8 % vitaminu C. I v tomto případě však platí, že všeho moc škodí – naopak si dejte pozor i na výrobky obsahující 20% vitamin C. Namísto kýženého výsledku by se mohlo dostavit nepříjemné podráždění.

Dalším úskalím produktů s vitaminem C je jejich čerstvost. Jelikož vitamin C působením kyslíku degraduje, je lepší volit menší balení produktů, abyste je stihli včas spotřebovat.

Eucerin Hyaluron-Filler Vitamin C Booster

Pokud si i nadále nejste jistí, který produkt vybrat, mohu vám doporučit Eucerin Hyaluron-Filler Vitamin C Booster, který obsahuje 10% koncentraci vitaminu C, kyselinu hyaluronovou, která proniká do epidermálních vrstev pleti, kde vznikají vrásky a licochalcon A, což je další velmi silný antioxidant, který napomáhá v boji proti volným radikálům a účinky vitaminu C umocňuje. Tohle sérum je vhodné pro všechny typy pleti a věkové kategorie, takže může být skvělým pomocníkem jak vám, tak i vaší mamince či babičce.

Dr.Max Vitamin C je doplněk stravy s obsahem vitaminu C ve formě žvýkacích tablet. Lahodná příchuť pomeranče. Vitamin C …

119
Doplněk stravy

Rozjasněte svou pleť a chraňte ji před předčasným stárnutím. Náročný životní styl a znečištěné prostředí mohou v pleti…

985
Kosmetika

Rozjasněte svou pleť a chraňte ji před předčasným stárnutím. Náročný životní styl a znečištěné prostředí mohou v pleti vyvolávat…

399
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Péče o tělo: Proč používat tělové krémy a peelingy?

Na obličej pravidelně nanášíme pleťový krém i peeling, avšak na tělo velmi často zapomínáme, přitom si zaslouží stejnou péči. Péče o pokožku našeho těla by se tedy měla stát nedílnou součástí naší rutiny.

Více...

Intimní hygiena: Jaké nejčastější chyby ženy dělají?

Na vlasy, obličej i tělo používáme nesčetné množství produktů, které nám s péčí o jednotlivé tělesné partie mají pomoci. Avšak intimní hygiena je téma, o kterém se jednoduše nemluví. Předpokládáme, že každá žena ví, jak se o svůj klín starat a jaké produkty používat, což je ovšem velký omyl.

Více...