Úklid podle Feng Shui. Jak na velký jarní úklid domácnosti?

Věděli jste, že si úklid své domácnosti při velkém jarním úklidu můžete zorganizovat podle Feng Shui? Úklid podle tohoto učení bude pro vás velmi jednoduchý a systematický. V tomto článku se kromě vědomého úklidu podíváme také na přípravky, které vaši domácnosti rozzáří.

Vyřaďte ze svého domova všechny nepotřebné věci

Pravidla Feng Shui, která uplatníte při jarním úklidu, ve vašem domově navodí zdraví a harmonii. Jak tedy postupovat při velkém jarním úklidu domácnosti podle pravidel Feng Shui? V prvé řadě ze svého domova odstraňte všechny nepotřebné věci.

Feng Shui totiž říká, že prostor měl být udržován v rovnováze. Právě proto zkuste snížit počet všech věcí, které máte ve svém domě či bytě. Projděte každičkou místnost svého domova a všechny nepotřebné věci, které již nepoužíváte, vyřaďte.

Odstraňte všechny překážky a zaměřte se na rozmístění nábytku

Podle Feng Shui by vaším domovem měla plynule proudit energie. Spolu s vyřazením všech nepotřebných věcí tak odstraňte všechny překážky, které proudění energie stojí v cestě. Nejdůležitější je v tomto případě správné rozmístění nábytku - přesvědčte se sami, že všechny cesty ve vašem domě či bytě jsou plynule volné a nic vám v jejich průchodu nepřekáží.

Pusťte se do čištění a dezinfekce každé místnosti

Při velkém jarním úklidu zorganizovaném podle pravidel Feng Shui také vyčistěte a dezinfikujte každou místnost. Se všemi nečistotami, mastnotou, skvrnami a vodním kamenem si poradí Pánbach univerzální čistič, který váš domov zároveň provoní úžasnou vůní tangerinky. Tento univerzální čistič odstraní šmouhy na skle, prach, špínu i usazeniny. 

Použití Pánbach univerzálního čističe v domácnosti je velmi jednoduché. Stačí jej nastříkat na zaprášený nebo jinak zašpiněný povrch, nechat působit zhruba jednu minutu a poté setřít houbičkou či utěrkou z mikrovlákna. Pokud s tímto čističem uklízíte opravdu špinavé povrchy, nechte jej působit zhruba deset minut. Univerzální čistič Pánbach funguje na bázi molekul se specifickým elektromagnetickým nábojem, který na sebe váže nečistoty a odstraňuje i silné a dlouhodobé znečištění. Oceníte u něj také, že je v přírodě biologicky odbouratelný do 30 dnů.

Používejte vhodné ekologické čisticí přípravky šetrné k přírodě

Při velkém jarním úklidu domácnosti sáhněte s ohledem na zásady Feng Shui po ekologických čisticích přípravcích, které jsou šetrné k životnímu prostředí a které neobsahují škodlivé chemikálie. Kromě již zmíněného Pánbách univerzálního čističe zvláště při úklidu koupelny, toalety, dlažby a obkladů využijete Frosch čistič vodního kamene s malinovým octem. Tento EKO čistič si snadno poradí s vodním kamenem, mastnotou, zaschlými skvrnami od mýdla, vody a dalšími nečistotami. Frosch čistič vodního kamene s malinovým octem důkladně myje, pohlcuje pachy a zanechává čistotu a brilantní lesk.

Dalším EKO čističem, který využijete při velkém jarním úklidu své domácnosti podle Feng Shui je Frosch čistič na indukční a sklokeramické desky EKO, který účinně rozpouští zapečené nečistoty a mastnotu. Představuje rovněž ekologickou volbu, jak vyčistit zapečené zbytky jídel nebo pohltit nepříjemné pachy. Co je z hlediska Feng Shui důležité, tyto čisticí prostředky značka Frosch EKO se v přírodně snadno odbourávají a nezanechávají za sebou ekologickou stopu.

Přidejte do svého domova více zeleně

Feng Shui říká, že pokojové rostliny mají pozitivní vliv na energii domova. Přidejte proto do místností svého domu či bytu více zeleně. Vytvoříte tím doma velmi příjemnou a zdravou atmosféru.

TIP: Jaké konkrétní pokojovky zvolit? Například horskou palmu (Chamaedorea elegans), která navozuje harmonii a rovnováhu. Skvělou volbou je rovněž lopatkovec (Spathiphyllum) spojovaný s čistotou a harmonií nebo Lucky bamboo (Dracaena sanderiana) symbolizující štěstí, vitalitu a silný růst.

I po velkém jarním úklidu udržujte svůj domov v pořádku a čistotě

Pokud máte velký jarní úklid za sebou, zkuste i nadále udržovat svůj domov v pořádku a čistotě. Průběžný úklid totiž dle pravidel Feng Shui zachovává energii vašeho domova v rovnováze a zvyšuje její pozitivní vliv nejenom na vás, ale také všechny ostatní členy domácnosti.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vůně letošního léta: Nechte se unášet květinovými i luxusními vůněmi

Patříte také mezi milovnice parfémů a ráda je střídáte podle nálady? Letošnímu létu vévodí květinovo-ovocné i luxusní vůně vhodné třeba na romantickou večeři pod širým nebem. Jestliže tedy přemýšlíte nad pořízením nového parfému anebo hledáte inspiraci na dárek pro vaši polovičku, na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu parfémů.

Více...

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Více...