Trápí vás lupy nebo vypadávání vlasů? Základem je správná péče

Důležitou a zásadní péčí pro krásné vlasy je mytí a jejich následné ošetření. Základem je používat šampon, který je vhodný pro váš typ vlasů. Dbát byste měli i na množství použitého šamponu. Pro vlasy krátké nebo středně dlouhé by mělo množství odpovídat velikosti lískového oříšku. Pro dlouhé vlasy použijte dvojnásobek.

A jaké vlastnosti by měl správný šampon mít?

  • Šampon vybírejte podle typu a aktuálního stavu vlasů.
  • Pozor na časté střídání vlasových přípravků, včetně šamponu.
  • Vyvarujte se přípravkům 2v1 a raději investujte do kvalitní vlasové masky.
  • Kvalitní šampon méně pění a na vlasech se spíše mění v jemný krém, s nímž důkladně odstraníte všechny nečistoty z pokožky hlavy.
  • Pokud se vám vlasy více mastí a myjete je častěji než 2x týdně, vyhněte se šamponům s hydratačními či vyhlazujícími účinky nebo šamponům pro vlnité vlasy. Tyto přípravky vlasy promašťují, a tím i více zatěžují vlasovou pokožku.

Vlasová pokožka se sklony k lupům

Lupy patří k nejčastějším problémům, které se na pokožce hlavy objevují. Setká se s nimi až polovina populace. Ze zdravotního hlediska to není nic vážného. Ovšem z hlediska estetiky se jedná o nepříjemnou záležitost.

Nejsou však lupy jako lupy. Rozlišujeme dva druhy - a to suché a mastné. Pro suché lupy je typické, že se sypou, jsou menších rozměrů a většinou je nacházíme na ramenou. Mastné lupy jsou ty, které ulpívají na pokožce a jsou nažloutlé barvy. Příčinou mastných lupů je kvasinka Malassezia, která reaguje se sébem a způsobuje svědění.

Pokud se nejedná o dlouhodobou záležitost, je možné bojovat se sklony k lupovitosti pomocí vhodného šamponu a tonika, které regulují tvorbu kožního mazu a olupování pokožky. Konkrétně mohu doporučit kvalitní vlasovou kosmetiku Uriage DS, konkrétně potom DS Hair Kerato-reducing šampon, který je vhodný k péči o pokožku se sklony k tvorbě lupů, snižuje pocit svědění a zklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku. Používá se jako intenzivní péče dvakrát týdně po dobu tří týdnů, anebo při dlouhodobějším používání jednou týdně. Při potřebě častějšího mytí vlasů použijte šampon Uriage DS Soft Balancing, který udržuje dobrý stav pokožky a je k ní šetrný. Na vlasy s tvorbou lupů bez zarudlé pokožky a bez výrazných loupajících se šupin doporučuji Uriage DS Hair Anti-Dandruff Treatment šampon. Ideální je jej kombinovat s tonikem Uriage DS Hair lotion, které lokálně zklidňuje pocity svědění. Dá se použít kdykoliv během dne. Díky alkoholové složce nejsou vlasy mokré ani mastné. Pokud trpíte lupovitostí dlouhodobě, je potřeba poradit se s lékařem a řešit tento problém komplexně.

Stárnutí vlasové pokožky a šediny

Ženám, které si barví vlasy a bojují se šedinami, doporučuji používat novou řadu Anti-aging od značky Revalid. Šampon chrání před předčasným stárnutím vlasů a zpomaluje šedivění. Péči doporučuji doplnit o Revalid Anti-aging fluid, který chrání barvu vlasů, a navíc zvyšuje jejich objem a hustotu. Oba produkty obsahují inovativní aktivní složku DN-Age™, která je extrahována z listů kasie křídlaté (Cassia alata). DN-Age™ zajišťuje efektivní ochranu vlasových folikulů. S přibývajícími léty vlasová pokožka ztrácí přirozenou schopnost bránit se poškození, což způsobuje rychlejší stárnutí. DN-Age™ má antioxidační účinky, působí proti šedivění vlasů a pozitivně ovlivňuje jejich růst. 

Vypadávání vlasů

Asi nejčastější problematikou, kterou klienti řeší, je vypadávání vlasů. I tady je potřeba dbát na péči pomocí kvalitních přípravků. Doporučuji Eucerin Dermocapillaire šampon proti vypadávání vlasů, který pomáhá posilovat vlasové kořínky tím, že podporuje prokrvení pokožky, a tedy energetické zásobení pro správný růst. Péči doplňte o tonikum Eucerin Dermocapillaire proti vypadávání vlasů. Působí intenzivněji jako stimulant vlasových folikulů a podporuje růst stávajících vlasů.

Péče o vlasy zevnitř

Nezapomínejte i na vnitřní péči v podobě doplňků stravy. Vyzkoušejte například doplněk stravy Dr.Max Revihair. ReviHair® je unikátní kombinace vysokého obsahu aminokyselin (L-cystein, L-methionin, L-tyrosin) a extraktu z přesličky rolní (Equisetum arvense L.) s komplexem vitamínů a minerálů. Tato trojkombinace patří mezi to nejlepší, co můžete svým vlasům dopřát. Přeslička rolní přispívá k normálnímu stavu pleti, nehtů a vlasů a k jejich optimální mineralizaci. Je jedním z nejbohatších rostlinných zdrojů křemíku. Vitamin D se účastní dělení buněk a vitamin A hraje roli v procesu buněčné specializace. Vitamin E, zinek, měď a vitamin B2 podporují ochranu buněk před oxidativním stresem. Vitamin B2 a biotin přispívají k normálnímu stavu pokožky a sliznic. Biotin a zinek přispívají k udržení normálního stavu vlasů, zinek navíc příznivě ovlivňuje stav nehtů. Měď přispívá k udržení normálního stavu vaziva a k normální pigmentaci vlasů a pokožky.

Ideální šampon na velmi citlivou a alergickou pokožku hlavy (alergiků, ekzematiků...). Je vhodný i…

369
Kosmetika

Hypoalergenní šampon s termální vodu z francouzských Alp je vhodný k ošetření vlasové pokožky, šíje a čela s projevy lupénky a…

369
Kosmetika

Roztok proti stárnutí vlasů, který pomáhá uchovat mladistvý vzhled. Příznaky stárnutí vlasů (šedivění, řídnutí, ztráta objemu a…

599 599
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Akné jako problém teenagerů: Začněte dodržovat tyto tři kroky

Produkce mazu v oblasti obličeje, hrudníku či zad bývá v období puberty výrazně vyšší. Nevzhledné pupínky a akné se tak v tomto období většinou nevyhnou nikomu z nás a u některých bohužel přetrvávají až do dospělosti. Většina teenagerů není na tohle období dostatečně připravená a když se objeví první známky akné, cítí se bezradně. Dodržování následujících kroků však může značně pomoci.

Více...

Mějte stárnutí pokožky pod kontrolou. Vsaďte na kvalitní produkty

Stárnutí pokožky a tvorba vrásek je přirozený proces, který k životu jednoduše patří. Pokud ale o pokožku správně pečujeme, tvorbu vrásek dokážeme účinně zpomalit.  Základem je dodat pleti vše potřebné v podobě kvalitních přípravků.

Více...