Test samoopalovacích přípravků: Které bych vám doporučila?

Po přirozeně krásném opálení touží každá z nás, jenže na začátku jara se jen těžko můžeme chlubit bronzovou pokožkou. K tomu, abychom získaly opálení jako od moře, skvěle slouží samoopalovací přípravky. Některé však namísto hnědého a rovnoměrného opálení zanechávají na kůži flekatý a oranžový nádech.

Rozhodla jsem se tedy za vás vyzkoušet doslova na vlastní kůži několik typů samoopalovacích přípravků, které seženete na e-shopu Dr.Max. Před aplikací přípravků se doporučuje provést peeling celého těla. Následně jsem produkty nanášela na pokožku večer před spaním, aby účinek byl co nejintenzivnější. Které produkty si tedy pořídit, abyste byly opálené jako od sluníčka?

Comodynes Samoopalovací ubrousky Original

Ubrousky jsou vyrobeny ze 100% přírodních vláken. Po otevření je ubrousek nasáknutý samoopalovacím přípravkem a aplikace je díky ubrousku velmi jednoduchá. Po chvilce však začne ubrousek vysychat, je tedy nutné s ním pracovat poměrně rychle a na celé tělo jich bude potřeba více. Po uschnutí ubrousky nenechávají na pokožce lepivý pocit, a dokonce i velmi příjemně voní, což se u samoopalovacích přípravků často nestává.

Samoopalovací ubrousky na mé pokožce zanechaly opravdu nádherný odstín bronzové barvy, ani příliš tmavý ale ani světlý. Bohužel místa, která jsem potírala již trochu suchým ubrouskem, byla flekatá. Doporučuji tedy s ubrousky nešetřit a jakmile ucítíte, že ubrousek již není tolik mokrý, tak jej vyměňte za nový.

Avène Autobronzant hydrant samoopalovací mléko

Tohle samoopalovací mléko bylo pro mě velkým překvapením. Již při nanášení má mléko lehce zlatavou barvu, díky které víte, kam jste mléko nanesly a kam ještě ne. Navíc díky termální vodě Avène, která pokožku zklidňuje a nedráždí, je pokožka jemná, provoněná a hydratovaná. Ze všech produktů, které jsem vyzkoušela, zanechalo tohle samoopalovací mléko nejintenzivnější bronzovou barvu bez fleků.

Comodynes Samoopalovací pěna na tělo

Další produkt, který vám mohu doporučit všemi deseti, je tato samoopalovací pěna. Nanášení bylo velmi jednoduché, pěna se do pokožky rychle vstřebala a zanechala ji příjemně jemnou. U samoopalovacích přípravků mi často vadí jejich typická vůně, nebo spíše zápach, proto mě příjemně překvapilo, jak nádherně samoopalovací pěna voní. Jestliže tedy toužíte po velmi jemném opálení a sjednocení tónu pokožky, z tohoto produktu budete stejně nadšené jako já.

Uriage Bariésun Autobronzant samoopalovací sprej

I u tohoto produktu byla aplikace jednoduchá, dokonce i na záda si jej dokážete nanést samy. Jelikož se jedná o sprej, při nanášení dopadá určité množství přípravku na zem, doporučuji tedy použít ručník anebo sprej nanášet například ve sprše. Sprej se do pokožky dlouho vstřebává a než se tak stane, je lepivý a bohužel má typickou vůni samoopalovacích přípravků. Díky spreji se však přípravek dostane na pokožku rovnoměrně a zanechává velmi příjemný zlatavý odstín.

Comodynes Self-Tanning samoopalovací kapky na obličej

I přesto, že jsou ostatní samoopalovací přípravky vhodné jak na tělo, tak i na obličej, bývají často na mou světlou pleť tmavé. Hledala jsem tedy přípravek, který je určený přímo na obličej a podařilo se mi najít Comodynes Self-Tanning samoopalovací kapky, které začínají působit již do tří hodin. Kapky se na obličej nanáší snadno a velmi příjemně voní. Protože jsem chtěla jen jemné opálení, nechala jsem je působit čtyři hodiny, poté jsem je z obličeje smyla a výsledek byl fantastický. Kapičky mou pleť sjednotily a vytvořily lehké a přirozené opálení. Nemusíte se ani bát, že by vám na obličeji vytvořily fleky, se kterými byste musely poté několik dnů chodit.

Abych efekt opálení ještě zdůraznila, nanesla jsem na obličej bronzer s brazilským máslem Murumuru. O tomto legendárním bronzeru a dalších produktech od americké značky Physicians Formula jsem se rozepsala ve své minulé recenzi

AVENE Autobronzant hydrant samoopalovací mléko zanechává zdravý a přirozený vzhled…

495
Kosmetika

Comodynes Samoopalovací ubrousky – přirozené opálení jsou vyrobeny ze 100% přírodn…

235
Kosmetika

Comodynes Samoopalovací ubrousky – přirozené opálení jsou vyrobeny ze 100% přírodn…

35
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak vybrat vhodný opalovací krém

Pobyt na slunci je pro člověka přirozený a důležitý. Pozitivně ovlivňuje naši náladu, kondici, zdraví, díky slunečnímu záření se nám v těle tvoří vitamin D. Zároveň však při dlouhodobém vystavení kůže slunci může docházet i k jeho negativním vlivům – od spálení kůže, přes předčasné stárnutí kůže a změny v pigmentaci až ke vzniku rakoviny kůže. Proto bychom neměli sluneční paprsky podceňovat a vždy před vystavením pokožky slunci použít opalovací přípravek s ochranným filtrem a na slunci se chránit vhodným oblečením, slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy.

Více...

Proč si jít koupit opalovací krém do lékárny?

Opalovací přípravky jsou nezbytné pro ochranu pokožky před slunečním zářením, přesto je jejich používání mnohými z nás podceňováno, a to především z toho důvodu, že řada rizik způsobených nadměrným sluněním se neprojevuje hned, ale v průběhu několika let (i třeba 10-20 let). Mluvíme v této souvislosti o stárnutí pleti, tvorbě pigmentových skvrn, ale bohužel také o rozvoji kožních nádorů, především zhoubného melanomu. 

Více...