Test samoopalovacích přípravků: Které bych vám doporučila?

Po přirozeně krásném opálení touží každá z nás, jenže na začátku jara se jen těžko můžeme chlubit bronzovou pokožkou. K tomu, abychom získaly opálení jako od moře, skvěle slouží samoopalovací přípravky. Některé však namísto hnědého a rovnoměrného opálení zanechávají na kůži flekatý a oranžový nádech.

Rozhodla jsem se tedy za vás vyzkoušet doslova na vlastní kůži několik typů samoopalovacích přípravků, které seženete na e-shopu Dr.Max. Před aplikací přípravků se doporučuje provést peeling celého těla. Následně jsem produkty nanášela na pokožku večer před spaním, aby účinek byl co nejintenzivnější. Které produkty si tedy pořídit, abyste byly opálené jako od sluníčka?

Comodynes Samoopalovací ubrousky Original

Ubrousky jsou vyrobeny ze 100% přírodních vláken. Po otevření je ubrousek nasáknutý samoopalovacím přípravkem a aplikace je díky ubrousku velmi jednoduchá. Po chvilce však začne ubrousek vysychat, je tedy nutné s ním pracovat poměrně rychle a na celé tělo jich bude potřeba více. Po uschnutí ubrousky nenechávají na pokožce lepivý pocit, a dokonce i velmi příjemně voní, což se u samoopalovacích přípravků často nestává.

Samoopalovací ubrousky na mé pokožce zanechaly opravdu nádherný odstín bronzové barvy, ani příliš tmavý ale ani světlý. Bohužel místa, která jsem potírala již trochu suchým ubrouskem, byla flekatá. Doporučuji tedy s ubrousky nešetřit a jakmile ucítíte, že ubrousek již není tolik mokrý, tak jej vyměňte za nový.

Avène Autobronzant hydrant samoopalovací mléko

Tohle samoopalovací mléko bylo pro mě velkým překvapením. Již při nanášení má mléko lehce zlatavou barvu, díky které víte, kam jste mléko nanesly a kam ještě ne. Navíc díky termální vodě Avène, která pokožku zklidňuje a nedráždí, je pokožka jemná, provoněná a hydratovaná. Ze všech produktů, které jsem vyzkoušela, zanechalo tohle samoopalovací mléko nejintenzivnější bronzovou barvu bez fleků.

Comodynes Samoopalovací pěna na tělo

Další produkt, který vám mohu doporučit všemi deseti, je tato samoopalovací pěna. Nanášení bylo velmi jednoduché, pěna se do pokožky rychle vstřebala a zanechala ji příjemně jemnou. U samoopalovacích přípravků mi často vadí jejich typická vůně, nebo spíše zápach, proto mě příjemně překvapilo, jak nádherně samoopalovací pěna voní. Jestliže tedy toužíte po velmi jemném opálení a sjednocení tónu pokožky, z tohoto produktu budete stejně nadšené jako já.

Uriage Bariésun Autobronzant samoopalovací sprej

I u tohoto produktu byla aplikace jednoduchá, dokonce i na záda si jej dokážete nanést samy. Jelikož se jedná o sprej, při nanášení dopadá určité množství přípravku na zem, doporučuji tedy použít ručník anebo sprej nanášet například ve sprše. Sprej se do pokožky dlouho vstřebává a než se tak stane, je lepivý a bohužel má typickou vůni samoopalovacích přípravků. Díky spreji se však přípravek dostane na pokožku rovnoměrně a zanechává velmi příjemný zlatavý odstín.

Comodynes Self-Tanning samoopalovací kapky na obličej

I přesto, že jsou ostatní samoopalovací přípravky vhodné jak na tělo, tak i na obličej, bývají často na mou světlou pleť tmavé. Hledala jsem tedy přípravek, který je určený přímo na obličej a podařilo se mi najít Comodynes Self-Tanning samoopalovací kapky, které začínají působit již do tří hodin. Kapky se na obličej nanáší snadno a velmi příjemně voní. Protože jsem chtěla jen jemné opálení, nechala jsem je působit čtyři hodiny, poté jsem je z obličeje smyla a výsledek byl fantastický. Kapičky mou pleť sjednotily a vytvořily lehké a přirozené opálení. Nemusíte se ani bát, že by vám na obličeji vytvořily fleky, se kterými byste musely poté několik dnů chodit.

Abych efekt opálení ještě zdůraznila, nanesla jsem na obličej bronzer s brazilským máslem Murumuru. O tomto legendárním bronzeru a dalších produktech od americké značky Physicians Formula jsem se rozepsala ve své minulé recenzi

Comodynes Samoopalovací ubrousky – přirozené opálení jsou vyrobeny ze 100% přírodn…

239
Kosmetika

Comodynes Samoopalovací ubrousky – přirozené opálení jsou vyrobeny ze 100% přírodn…

39
Kosmetika

AVENE Autobronzant hydrant samoopalovací mléko zanechává zdravý a přirozený vzhled…

529
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Kosmetika Nuxe přichází s novou organickou řadou: Seznamte se s NUXE BIO, produkty šetrnými k přírodě i k vaší pokožce

Francouzská přírodní kosmetika Nuxe právě přichází s novou prémiovou organickou řadou. Tato francouzská značka je známá svými smyslnými vůněmi, o které ani v této řadě nepřijdete. Zároveň však při zpracování svých produktů respektuje přírodu a všechny produkty jsou v recyklovatelných obalech.

Více...

Jak chránit děti před sluníčkem?

Příchod léta a horkých letních dnů donutí téměř každého zamyslet se nad nutností opalovacích přípravků, o to víc, pokud jste rodiče. Jak zajistit, aby byly děti dostatečně chráněny a zamezilo se nežádoucím účinkům slunečního záření?

Více...