Tělový krém versus tělový olej: Jak si správně vybrat?

Patříte mezi ty, kteří se stále nemohou rozhodnout, zda je lepší tělový krém nebo olej? Každý z přípravků má své výhody. Podle čeho tedy vybírat a jaký je mezi nimi rozdíl? Na to se podíváme v dnešním článku.  

Tělové krémy jsou vhodné pro suchou pokožku

Tělové krémy i tělové oleje mají za úkol zvlhčit a vyživit naši pokožku. Jaký je mezi nimi ten nejzásadnější rozdíl? Při výběru vhodného přípravku se mnoho z nás rozhoduje spíše pocitově, avšak i u tohoto bychom měli vzít v potaz, co si naše pokožka přeje, a co vyžaduje.

Tělové krémy fungují částečně na bázi oleje a vody a v určité míře dokážou pomoci s různými kožními nepříjemnostmi, jako je například popraskaná a suchá kůže a jiné neduhy. Díky svému složení pronikají více do pokožky a zlepšují její schopnost udržovat vlhkost - jsou tak vhodné pro majitelky suché pokožky, které hledají přípravek pro navrácení hydratace a svěže vypadají vzhled., který jí navrátí hydrataci a zdravě vypadající vzhled.

Nuance Glamour Body Cream obsahuje vysokou koncentraci aktivních látek v nejčistších rostlinných extraktech. Regeneruje a hydratuje pokožku a zanechává ji jemnou a zklidněnou. Neobsahuje parabeny, silikony, minerální oleje ani alkohol, a je vhodný pro všechny typy pleti.

Tělové oleje pokožku chrání a působí jako prevence

Tělové oleje napomáhají regulovat produkci kožního mazu a bývají oblíbené pro své absorpční vlastnosti. Obsahují rostlinné oleje, které napodobují přírodní lipidy nacházející se v naší pokožce, a z tohoto důvodu s nimi naše pokožka zachází jako s vlastními a velmi dobře je snáší a vstřebává. Navíc většina dostupných olejů obsahuje z velké části pouze čistě přírodní ingredience a jsou skvělými pomocníky při prevenci proti striím.

Uriage Bariéderm Dermatologický Cica-olej pokožku příjemně zvláčňuje a předchází tvorbě strií, popřípadě koriguje viditelnost již vzniklých jizev. Zároveň 99,9 % tvoří přírodní složky - olej tamanu, rostlinný squalan, bisabolol, jojobový olej, avokádový olej či slunečnicový olej.

Věděli jste, že? Tělové krémy a oleje se doporučuje nanášet na navlhčenou pokožku. Po sprchování pokožku jemně osušte ručníkem a následně naneste olej či krém. Na velmi suchou pokožku můžete nanést oba dva přípravky.

V čem tedy tkví, kromě konzistence, hlavní rozdíl mezi krémem a olejem? V obsahu vody. Tělové oleje žádné procento vody neobsahují, naopak tělové krémy ano. A podle čeho vybírat? Záleží na tom, co vaše pokožka aktuálně potřebuje – pokud je vysušená či podrážděná, raději sáhněte po tělovém krému. Naopak pokud chcete preventivně pokožku udržovat hydratovanou anebo vás trápí strie, tělové oleje budou pro vás to pravé.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Více...

Recenze na Collagen Drink: Jak si stál kolagen z lékárny Dr.Max?

Jen těžko byste hledali někoho, kdo ještě nevyzkoušel jakýkoliv kolagen. Jenže ne každý z nich splní to, co slibuje, a i já jsem se již několikrát napálila. Má poslední recenze na kolagen byla u vás velmi oblíbená, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet další. Tentokrát se mi do rukou dostal doplněk stravy s kolagenem Dr.Max Collagen Drink, tak se pojďme podívat na to, jak si vedl.

Více...