Tělové oleje: Jak je správně používat, aby pokožce prospěly?

Nejenom v zimě chceme mít hebkou a hydratovanou pokožku, k čemuž právě skvěle slouží tělové krémy. Určitě jste si ale také všimly, že v posledních letech zažívají v tomto směru obrovský boom i tělové oleje a já osobně na pár z nich nedám dopustit – ba dokonce jsem je zařadila do žebříčku svých top produktů.

Tělový krém versus tělový olej

I přesto, že tělový olej dokáže v pokožce udržet dostatečnou vláhu a zvyšuje její ochrannou bariéru, při nesprávném použití můžeme dehydratovanou pokožku ještě více podráždit. Jestliže je vaše pokožka extrémně vysušená, můžete tělový krém i olej kombinovat a to tak, že nejprve nanesete vrstvu krému, která proniká hlouběji, a tuto péči zafixovat nanesením oleje.

Velkým plusem, který, co se týče olejů, vnímám velice kladně, je to, že mají všestranné použití. Pokud si tedy nevyberete namíchaný tělový olej, který má řešit určitý problém, například strie či celulitidu, můžete olej používat jak na tělo a obličej, tak i na vlasy. Stačí vám tedy lahvička jednoho přípravku na celé tělo.

Jak správně tělové oleje používat

Aby vám tělový olej také dobře sloužil a přinesl kýžený efekt, je nutné jej i správně používat. Když totiž olej aplikujete na pokožku nesprávným postupem, může se stát, že vás to odradí od dalšího použití. Tělové oleje jdou ruku v ruce s vodou - k tomu, aby oleje tedy ukázaly, co skutečně umí, musíte pokožku před aplikací nejprve navlhčit. Nejideálnější tedy je, když tělové oleje na tělo nanesete bezprostředně po koupeli. Díky vodě se olej do vaší pokožky lépe vstřebá a bude vám stačit menší množství.

Podle čeho vybírat tělové oleje

Na úplném začátku byste si měly vybrat, zda chcete používat čistě přírodní oleje, jako je například arganový či kokosový olej, nebo dáte přednost namíchanému olejíčku, který však také z větší části obsahuje přírodní složky doplněné o prospěšné látky.

Jak jsem vám slíbila, na závěr tohoto článku vám tedy představím své oblíbené produkty z řad tělových olejů, které v mé kosmetické taštičce nesmí prostě chybět. Pro ty z vás, které nemáte rády pocit mastnoty, můžete na e-shopu Dr.Max zakoupit Nuxe Huile Prodigieuse Zázračný olej. Jedná se o suchý olej, který můžete používat na celé tělo, včetně obličeje i vlasů, a navíc jeho jemně medová vůně je jednoduše famózní. Na léto si navíc ještě pořizuji Nuxe Huile Prodigieuse GOLD Zázračný olej se třpytkami, které dodají mé opálené pokožce ten správný bronzový nádech. Velice příjemný je i Avene Body Pečující tělový olej, který zanechává na pokožce suchý a hedvábný efekt. Pleť i pokožku zklidňuje, zjemňuje a rozjasňuje. A samozřejmě nesmím zapomenout ani na Nuance Glamour Beauty oil, který mou pokožku a pleť chrání před vlivem stresu a dokonale ji vyživí. 

Asi jako každá žena, i já se potýkám s celulitidou a jemnými striemi na hýždích. Tyto partie si každý večer masíruji buďto tělovým olejem od Eucerinu, který zmírňuje hloubku strií a jejich začervenání, anebo aplikuji na svou pokožku Nuxe Body Zeštíhlující olej proti celulitidě.

Výběr tělového oleje je pouze na vás, můžu vám však zaručit, že z něj budete stejně nadšené jako já a stane se vaším každodenním pomocníkem v péči o pokožku.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jak chránit pokožku před spálením při sportu?

S krásným slunečním počasím přibývá u většiny z nás chuť trávit volný čas venku a sportovat. Ať už je pro vás sportování oblíbenou formou aktivního odpočinku, rozhodli jste se dostat do formy či jen chcete být venku s přáteli, nezapomeňte při sportu na ochranu kůže před nebezpečným UV zářením.

Více...

Toužíte po svěží a krásné pleti? Základem je hydratace

Hydratace, hydratace, a ještě jednou hydratace. Nepodceňujte hydrataci pleti, ať už v podobě přípravků určených na pleť nebo vnitřní hydrataci v podobě dostatečného množství vody.

Více...