Suché a popraskané rty: Víme, co vám pomůže

Během léta jsem zvyklá na to, že mé rty jsou jemné a krásně hydratované. Jenže s příchodem zimy a chladného počasí je tomu rázem jinak. Suché a popraskané rty mi dokážou pěkně znepříjemnit den a já bych v ten moment udělala vše, aby se co nejrychleji uzdravily. Jelikož mě suché a popraskané rty trápí rok co rok, mám pár ověřených rad, jak se o ně starat a předejít tak jejich vysušení.

Jelikož je pokožka na rtech jemnější a citlivější než pokožka kdekoliv jinde na těle, musíme k ní tak i přistupovat, a hlavně v zimních měsících ji před vlivem mrazu dostatečně ochraňovat. A věřte, že jen obyčejný balzám na rty nestačí.

Co způsobuje suché a popraskané rty?

Tím největším viníkem je v tomto případě chladné počasí a studený vítr. Popraskané rty mohou také způsobovat přechody z vytopených místností ven a naopak. Jestliže tedy také patříte mezi ženy, které kvůli svým popraskaným rtům vždy bezesporu poznají, že je léto definitivně u konce, měly byste mít v každé bundě i kabelce balzám na rty. V žádném případě si rty neolizujte. I když se vám možná na pár sekund od palčivé bolesti uleví, enzymy, které sliny obsahují, rty ještě více vysuší a stav vašich rtů se jen zhorší.

Jak už jsem však psala o něco výše, v boji proti popraskaným rtům samotné balzámy nestačí. Své o tom vím i já sama, protože ačkoliv pravidelně své rty promazávám nejrůznějšími balzámy, můj problém tkví v nedodržování pitného režimu. Ten je obzvláště v zimě velmi důležitý, bohužel však opomíjený. V létě díky horkému počasí do sebe dostáváme mnohem více tekutin, jenže v zimě je tomu spíše naopak. Zároveň pokud holdujete slaným a kořeněným pokrmům, můžete si být jisté, že i tohle má na vaše popraskané rty vliv.

Co používat na suché a popraskané rty?

Ať už se vám popraskané rty objevují z jakéhokoliv důvodu, důležité je vytrvat a pravidelně je promazávat. Každé z nás bude pochopitelně vyhovovat jiný balzám, proto neváhejte a nechte si s výběrem pomoci přímo v lékárně Dr.Max. Kromě užitečných rad od dermoporadkyň zde najdete i velkou škálu balzámů na rty. Jelikož problém suchých a popraskaných rtů řeším každou zimu, mezi mé oblíbence a favority patří medový balzám na rty a tyčinka od Nuxe, hydratační tyčinka Xémose a regenerační balzám Bariéderm od Uriage a tyčinky na rty od Eucerinu a A-dermy.

Čas od času si také udělám domácí peeling a to tak, že smíchám med s cukrem. Za pomoci měkkého zubního kartáčku si touto směsí masíruji rty několik minut. Díky vitamínům, minerálům a aminokyselinám, které jsou v medu obsaženy, se rty zregenerují a zároveň i prokrví. Poté na rty opět nanesu balzám. 

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Tělové oleje: Jak je správně používat, aby pokožce prospěly?

Nejenom v zimě chceme mít hebkou a hydratovanou pokožku, k čemuž právě skvěle slouží tělové krémy. Určitě jste si ale také všimly, že v posledních letech zažívají v tomto směru obrovský boom i tělové oleje a já osobně na pár z nich nedám dopustit – ba dokonce jsem je zařadila do žebříčku svých top produktů.

Více...

Mějte akné pod kontrolou

Ať je to, jak je to, pupínky na obličeji nás nepotěší v žádném věku. Také znáte situaci, kdy se zákonitě vytvoří v tu nejméně vhodnou dobu? Hlavní příčinou vzniku akné je nadměrná tvorba kožního mazu. Právě nadměrná tvorba kožního mazu vede k promaštění pokožky a následnému ucpání pórů.

Více...