Suchá pokožka po koupání: 4 chyby, kterých se vyvarujte

Suchá pokožka nás teď v zimě trápí více než kdy dřív a bohužel se jí nevyhneme ani bezprostředně po koupání. Kromě toho, že suchá kůže nevypadá hezky, může nás během dne i v noci svědit. Čeho bychom se v péči o suchou pokožku měli vyvarovat, aby byla i po koupeli hydratovaná a vyživená?

Raději si dopřejte sprchu

Pokud vás trápí suchá pokožka těla, je lepší upřednostnit sprchu před vanou. Koupel v horké vodě může vaši pokožku ještě více vysušit - horká voda a pečující přípravky ji během koupele zbavují přirozeného tělesného mazu. Mějte však na paměti, že ani ve sprše byste neměli trávit mnoho času a ani nenastavovat příliš horkou vodu. Zkuste se sprchovat co nejkratší čas a nejlépe vlažnou vodou.

TIP: Nedokážete si svůj dlouhý den představit bez pořádné koupele? Do vany kápněte několik kapek esenciálních olejů vhodných do koupele, anebo pár kapek sprchového oleje.

Na tuhá mýdla zapomeňte

 

 

Tuhá mýdla, šampony či klasické sprchové gely můžou pokožku těla také odmastit, čímž nadělají více škody než užitku. Vyzkoušejte sprchové krémy nebo sprchové oleje nejlépe s neutrální hodnotou pH, které pokožce neubírají její přirozený maz, který ji chrání.

Uriage Xémose Zklidňující mycí olej je ultra jemný čisticí přípravek, který byl vytvořen pro pokožku suchnou nebo se sklony k atopii. Přípravek je hypoalergenní a neobsahuje mýdlo ani parfém. Olejovo gelová struktura zanechává na pokožce hydratační a ochranný film, tlumí pocit nepohodlí a redukuje  pocity svědění díky termální vodě Uriage, která je přirozeně bohatá na minerální soli a stopové prvky. Zároveň během sprchování vytváří štít proti vysušujícím účinkům tvrdé vody.

S ručníkem zacházejte opatrně

Za vysušenou pokožkou může být také příliš drsné zacházení ručníkem při utírání. Pokožku byste měli ručníkem jemně osušovat, spíše  ke kůži přikládat, nikoliv drhnout. Nešetrným utíráním můžete kůži ještě více podráždit, což může způsobit nepříjemné pocity svědění.

Důležitá je i následná péče

Po sprchování je velmi důležité na suchou pokožku co nejdříve aplikovat vhodné přípravky, které ji hydratují a chrání - na to nezapomínejte! Uriage Bariéderm Dermatologický Cica-olej pokožku zvláčňuje, napomáhá předcházet tvorbě strií, koriguje viditelnost již vzniklých jizev a obsahuje až 99,9 % přírodních složek. Po aplikaci je pokožka pružná, vyživená a dostatečně hydratovaná. Navíc má Cica-olej příjemnou nemastnou konzistenci, takže po nanesení nemusíte čekat na zaschnutí.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Intimní hygiena: Vše, na co jste se bály zeptat

Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si opět připomenout, jak důležitá je. V předešlých článcích jsme se podívali na to, jaké nejčastější chyby děláme, jaké přípravky nejlépe používat nebo také na její zásady.

Více...

Dejte lupům sbohem. 4 kroky, jak se jich účinně zbavit

Trápí vás lupy a boj s nimi už téměř vzdáváte? Nezoufejte, v pár krocích vám v dnešním článku poradíme, jak se jich účinně a jednou pro vždy zbavit. Pomohou vám nejenom kvalitní přípravky, ale také správná péče o pokožku hlavy.

Více...