Strie: Proč vznikají a jak je eliminovat?

Kůže je největší orgán lidského těla, a díky kolagenovým vláknům dokáže být elastická. Ačkoliv toho dokáže mnoho snést, určité změny, jako těhotenství nebo výrazné zvýšení váhy, ji mohou narušit, což se projeví v podobě strií.

Strie jsou jizvičky způsobené napínáním pokožky těla – nejčastěji na břichu, bocích a prsou. Mohou se lišit zabarvením, které je závislé na obsahu pigmentu každého z nás. Červené, někdy až fialové strie jsou způsobené krvácením na kožní úrovni. Chovají se tedy podobně jako modřiny. Světlejší strie jsou věkově starší a vznikají, když se červené strie zahojí.

Do nejrizikovější skupiny pro vznik strií patří těhotné ženy, avšak strie se mohou objevit i u obéznějších žen a mužů. Pokud jste tedy v očekávání či se vaše váha rapidně zvýšila, základem je prevence i následná péče. Jestliže totiž pokožka tzv. popraská a vytvoří se strie, nelze je zcela zacelit. Abyste eliminovali jejich vznik nebo vzniklé strie zmírnili, je nutné pokožku správně a pravidelně promazávat, aby byla dostatečně hydratovaná.

Vhodnými, a především účinnými pomocníky, vám v tomto případě budou speciální oleje. Novinkou je Uriage Bariéderm Dermatologický Cica-olej, který byl speciálně vytvořen pro masáž strií a nedávných jizev. Je z 99,9 % složen z ingrediencí přírodního původu. Obsahuje více druhů olejů – slunečnicový, jojobový, avokádový a tamanový, díky kterým zlepšuje pružnost a tonus pokožky.. Je tak skvělý adept nejen k řešení již vzniklých jizev a strií, ale i jako prevence.

Dále obsahuje pro dermokosmetiku velmi významnou složku, a to vitamin E, což je jeden z nejvýznamnějších antioxidantů, který zpomaluje stárnutí pokožky a chrání buňky před poškozením volnými radikály. Patentovaný komplex GF-Repair zajišťuje vysokou schopnost pokožky regenerovat. Bariéderm Cica-olej je bez parfemace, a díky tomu je možné jej použít i na citlivou pokožku. Produkt se nanáší dvakrát denně na strie a/nebo nedávné jizvy jemným vtíráním krouživými pohyby až do úplného vstřebání.

Potýkali jste se i vy se striemi a jaký byl výsledek vašeho snažení? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích!

Minimalizuje projevy strií, předchází jejich vzniku a udržuje pružnost pokožky. Je ideálním přípravkem pro těhotné a kojící ženy…

469
Kosmetika

Vonný olej pro péči o pleť v každém roční období. Vhodný na obličej, tělo i vlasy. Intenzivně vyživuje a zvláčňuje. S podmanivou…

749
Kosmetika

99,9 % přírodních složek tvoří regenerační olej, který zlepšuje elasticitu pokožky, a tak předchází tvorbě strií. Zmenšuje…

399
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Trápí vás suchá pokožka? Od pocitu svědění vám uleví novinky od značky Uriage

Francouzskou kosmetiku Uriage a její řadu Xémose Vám nepředstavujeme poprvé. Co bychom vám ale rádi poprvé blíže představili, jsou novinky z této řady, a to Uriage Xémose SOS zklidňující mlha ve spreji a Uriage Xémose Zklidňující oční krém.

Více...

Pleť v menopauze: Na tyto změny se připravte

Menopauza děsí nejednu z nás, jedná se však o přirozený vývoj ženského těla, kterému se bohužel nevyhneme. Příchod menopauzy je kromě ztráty menstruace doprovázen psychickými, a především fyzickými změnami.

Více...