Strie: Proč vznikají a jak je eliminovat?

Kůže je největší orgán lidského těla, a díky kolagenovým vláknům dokáže být elastická. Ačkoliv toho dokáže mnoho snést, určité změny, jako těhotenství nebo výrazné zvýšení váhy, ji mohou narušit, což se projeví v podobě strií.

Strie jsou jizvičky způsobené napínáním pokožky těla – nejčastěji na břichu, bocích a prsou. Mohou se lišit zabarvením, které je závislé na obsahu pigmentu každého z nás. Červené, někdy až fialové strie jsou způsobené krvácením na kožní úrovni. Chovají se tedy podobně jako modřiny. Světlejší strie jsou věkově starší a vznikají, když se červené strie zahojí.

Do nejrizikovější skupiny pro vznik strií patří těhotné ženy, avšak strie se mohou objevit i u obéznějších žen a mužů. Pokud jste tedy v očekávání či se vaše váha rapidně zvýšila, základem je prevence i následná péče. Jestliže totiž pokožka tzv. popraská a vytvoří se strie, nelze je zcela zacelit. Abyste eliminovali jejich vznik nebo vzniklé strie zmírnili, je nutné pokožku správně a pravidelně promazávat, aby byla dostatečně hydratovaná.

Vhodnými, a především účinnými pomocníky, vám v tomto případě budou speciální oleje. Novinkou je Uriage Bariéderm Dermatologický Cica-olej, který byl speciálně vytvořen pro masáž strií a nedávných jizev. Je z 99,9 % složen z ingrediencí přírodního původu. Obsahuje více druhů olejů – slunečnicový, jojobový, avokádový a tamanový, díky kterým zlepšuje pružnost a tonus pokožky.. Je tak skvělý adept nejen k řešení již vzniklých jizev a strií, ale i jako prevence.

Dále obsahuje pro dermokosmetiku velmi významnou složku, a to vitamin E, což je jeden z nejvýznamnějších antioxidantů, který zpomaluje stárnutí pokožky a chrání buňky před poškozením volnými radikály. Patentovaný komplex GF-Repair zajišťuje vysokou schopnost pokožky regenerovat. Bariéderm Cica-olej je bez parfemace, a díky tomu je možné jej použít i na citlivou pokožku. Produkt se nanáší dvakrát denně na strie a/nebo nedávné jizvy jemným vtíráním krouživými pohyby až do úplného vstřebání.

Potýkali jste se i vy se striemi a jaký byl výsledek vašeho snažení? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích!

Minimalizuje projevy strií, předchází jejich vzniku a udržuje pružnost pokožky. Je ideálním přípravkem pro těhotné a kojící ženy…

449
Kosmetika

Vonný olej pro péči o pleť v každém roční období. Vhodný na obličej, tělo i vlasy. Intenzivně vyživuje a zvláčňuje. S podmanivou…

749
Kosmetika

99,9 % přírodních složek tvoří regenerační olej, který zlepšuje elasticitu pokožky, a tak předchází tvorbě strií. Zmenšuje…

399
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Mějte náskok před tvorbou vrásek: Vyzkoušejte novinku od značky Nuance

Souhlasíte se mnou, že pleť je část těla, kterou žena vyjadřuje svou krásu na první pohled? Už známá formulace, že oči jsou okno do duše, znamená podívat se dotyčnému do obličeje a tím poznat i pleť dokonale zblízka. V mládí nám nepřijde nijak zvláštní dávat svůj obličej na odiv. Selfie tzv. „bez filtru“ je zcela normální záležitostí. S věkem úpravy fotek s možností vyhlazení vrásek v obličeji vyhledáváme častěji. Se správnou dermokosmetickou péčí a životním stylem si ale můžeme mladistvý vzhled výrazně prodloužit.

Více...

Představení bio&organic značek: NUXE BIO

V květnu pokračujeme s představováním značek z kategorie bio&organic, kterou můžete aktuálně najít na e-shopu Dr.Max a také ve vybraných 12 Dr.Max lékárnách (jejich seznam najdete na webu drmax.cz). V dnešním článku se zaměříme na značku NUXE, přesněji na její organickou řadu BIO.

Více...