Stan proti melanomu: Preventivní akce, která pomáhá

Rok se s rokem sešel, opět je tu květen a s ním i spojená akce Stan proti melanomu, která se zaměřuje na zjišťování výskytu maligního melanomu způsobujícího rakovinu kůže. Lékárny Dr.Max jsou již několikátým rokem generálním partnerem této akce, tak mi dovolte vás i tento rok na tuto událost pozvat.

Proč je prevence znamének důležitá?

Co se týče péče o naši pokožku, prevence je základ. Především po zimě bývá naše pokožka křehká, dehydratovaná a citlivá – často se tak může stát, že ji první sluneční paprsky spálí. V tomto období byste se tak měli zaměřit na její hydrataci, a především na ochranu v podobě přípravků obsahující SPF. O tom, že byste svůj obličej za pomoci těchto přípravků měli ochraňovat celoročně, jsem se zmiňovala již několikrát, avšak nyní přichází na řadu i zbytek našeho těla.

Přípravky obsahující SPF eliminují výskyt pigmentových skvrn, zpomalují proces stárnutí pokožky, zmírňují vznik vrásek, a v neposlední řadě se jedná o prevenci vzniku rakoviny kůže. Díky prevenci a následnému včasnému odhalení a odstranění měnícího se pigmentovaného znaménka zamezíte rozvinutí zhoubného nádoru.

Věděli jste, že až 90 % melanomů je léčitelných, pokud jsou odhaleny včas? Jenže jak poznat „to špatné“ znaménko? Kromě melanomu, který má veřejnost nejvíce v povědomí, jsou v ČR časté i jiné zhoubné kožní nádory, např. bazaliom nebo spinaliom. Ty se v plně rozvinutém stavu nebo jako jejich předstupeň aktinická keratóza objeví v průměru už u každého 3. člověka po 65. roce věku.  Proto je důležité věnovat pozornost jakémukoliv útvaru na kůži, který je nový a nezhojí se do 3 měsíců. Může vypadat zprvu nenápadně jako šupina, odřenina, malý vřídek, který později po utření ručníkem zakrvácí.

S odhalením nežádoucího znaménka vám pomůže dermatolog, kterého byste měli navštívit jednou za rok. Jestliže jste však svou návštěvu u lékaře nestihli, nezoufejte, a využijte možnost navštívit akci Stan proti melanomu.

Preventivní akce Stan proti melanomu: Kde a jak se mohu zúčastnit?

V letošním roce se protimelanomové aktivity rozdělí do několika částí. Již tradičně se budou konat vyšetřovací stany na náměstí tří velkých českých měst,. Akce tedy bude probíhat v průběhu května v Praze, Brně a Ostravě. Během této akce si můžete nechat bezplatně vyšetřit svá znaménka a včas tak podchytit nebezpečný zhoubný melanom či jiná závažná onemocnění a komplikace - nastartujme tak prevenci po covidu!

  • 16.05.2022 a 17.05.2022 Praha Václavské náměstí
  • 23.05.2022 Brno Náměstí Svobody
  • 24.05.2022 Ostrava obchodní centrum AVION Shopping Park Ostrava

Průběh akce bude vždy od 10:00 do 18:00 hodin.

Na místě budou také odborně vyškolené dermoporadkyně lékáren Dr.Max provádět bezplatnou diagnostiku pleti. Můžete tak zjistit stav a potřeby vaší pleti, případně si nechat doporučit vhodnou péči i přípravky na opalování, které jsou pro nadcházející období více než důležité. Využijte tuto jedinečnou šanci a nechte se vyšetřit od odborníků.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Více...

Recenze na Collagen Drink: Jak si stál kolagen z lékárny Dr.Max?

Jen těžko byste hledali někoho, kdo ještě nevyzkoušel jakýkoliv kolagen. Jenže ne každý z nich splní to, co slibuje, a i já jsem se již několikrát napálila. Má poslední recenze na kolagen byla u vás velmi oblíbená, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet další. Tentokrát se mi do rukou dostal doplněk stravy s kolagenem Dr.Max Collagen Drink, tak se pojďme podívat na to, jak si vedl.

Více...