Stan proti melanomu: Preventivní akce, která pomáhá

Rok se s rokem sešel, opět je tu květen a s ním i spojená akce Stan proti melanomu, která se zaměřuje na zjišťování výskytu maligního melanomu způsobujícího rakovinu kůže. Lékárny Dr.Max jsou již několikátým rokem generálním partnerem této akce, tak mi dovolte vás i tento rok na tuto událost pozvat.

Proč je prevence znamének důležitá?

Co se týče péče o naši pokožku, prevence je základ. Především po zimě bývá naše pokožka křehká, dehydratovaná a citlivá – často se tak může stát, že ji první sluneční paprsky spálí. V tomto období byste se tak měli zaměřit na její hydrataci, a především na ochranu v podobě přípravků obsahující SPF. O tom, že byste svůj obličej za pomoci těchto přípravků měli ochraňovat celoročně, jsem se zmiňovala již několikrát, avšak nyní přichází na řadu i zbytek našeho těla.

Přípravky obsahující SPF eliminují výskyt pigmentových skvrn, zpomalují proces stárnutí pokožky, zmírňují vznik vrásek, a v neposlední řadě se jedná o prevenci vzniku rakoviny kůže. Díky prevenci a následnému včasnému odhalení a odstranění měnícího se pigmentovaného znaménka zamezíte rozvinutí zhoubného nádoru.

Věděli jste, že až 90 % melanomů je léčitelných, pokud jsou odhaleny včas? Jenže jak poznat „to špatné“ znaménko? Kromě melanomu, který má veřejnost nejvíce v povědomí, jsou v ČR časté i jiné zhoubné kožní nádory, např. bazaliom nebo spinaliom. Ty se v plně rozvinutém stavu nebo jako jejich předstupeň aktinická keratóza objeví v průměru už u každého 3. člověka po 65. roce věku.  Proto je důležité věnovat pozornost jakémukoliv útvaru na kůži, který je nový a nezhojí se do 3 měsíců. Může vypadat zprvu nenápadně jako šupina, odřenina, malý vřídek, který později po utření ručníkem zakrvácí.

S odhalením nežádoucího znaménka vám pomůže dermatolog, kterého byste měli navštívit jednou za rok. Jestliže jste však svou návštěvu u lékaře nestihli, nezoufejte, a využijte možnost navštívit akci Stan proti melanomu.

Preventivní akce Stan proti melanomu: Kde a jak se mohu zúčastnit?

V letošním roce se protimelanomové aktivity rozdělí do několika částí. Již tradičně se budou konat vyšetřovací stany na náměstí tří velkých českých měst,. Akce tedy bude probíhat v průběhu května v Praze, Brně a Ostravě. Během této akce si můžete nechat bezplatně vyšetřit svá znaménka a včas tak podchytit nebezpečný zhoubný melanom či jiná závažná onemocnění a komplikace - nastartujme tak prevenci po covidu!

  • 16.05.2022 a 17.05.2022 Praha Václavské náměstí
  • 23.05.2022 Brno Náměstí Svobody
  • 24.05.2022 Ostrava obchodní centrum AVION Shopping Park Ostrava

Průběh akce bude vždy od 10:00 do 18:00 hodin.

Na místě budou také odborně vyškolené dermoporadkyně lékáren Dr.Max provádět bezplatnou diagnostiku pleti. Můžete tak zjistit stav a potřeby vaší pleti, případně si nechat doporučit vhodnou péči i přípravky na opalování, které jsou pro nadcházející období více než důležité. Využijte tuto jedinečnou šanci a nechte se vyšetřit od odborníků.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Co na spálenou pokožku od sluníčka? 4 triky, které vám pomohou

Přehnali jste to se sluníčkem, a i když jste se pravidelně natírali opalovacím přípravkem, tak jste se spálili? Nezoufejte, v následujícím článku vám poradíme, jak na spálenou pokožku ve čtyřech krocích, které vám od nepříjemných pocitů uleví snadno a rychle.

Více...

5 nejčastějších chyb při opalování. Tohle raději nedělejte

Myslíte, že se stačí při opalování natřít opalovacím krémem pouze jednou denně? Kdepak! Opalování i aplikace opalovacích přípravků mají svá pravidla, která byste měli dodržovat. Jedině tak vaši pokožku dokážete dostatečně ochránit. Jakých dalších nejčastějších chyb se při opalování můžete dopustit?

Více...