Slunce pod kontrolou

První jarní dny jsou tady a já věřím, že všichni milovníci slunečného počasí si konečně přijdou na své. Ráno nás budí sluneční paprsky, cvrkot ptáků a vstává se tak o něco veseleji. V průběhu celého dne nám pak slunce dodává více pozitivní energie. Nevím, jak to máte vy, ale já zbožňuji ranní cesty do práce doprovázené sluncem, které mě po celou dobu cesty příjemně prohřívá. Také ten ruch v ulicích, kdy je vidět, jak se město a život v něm probouzí. Lidé kolem nás mají sluneční brýle na očích, zimní kabáty vyměněné za lehčí pulovry a je cítit káva z otevírajících se kaváren.

Aby pro nás příchod jara a prvních slunečních paprsků opravdu znamenal jen to příjemné, je potřeba dbát na prevenci v podobě ochrany pokožky před slunečním zářením. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, intenzita paprsků dopadajících na naši kůži je silná a může ji lehce spálit.

A jak tedy o pokožku pečovat, abychom se vyhnuli řešení nepříjemností se spálením pokožky?

Prevence je základ. Po zimě je pokožka často křehká, dehydratovaná a propustnější kvůli nedostatečné funkci lipidů. Je tedy vhodné zaměřit se na dostatečnou výživu, hydrataci a ochranu kůže. Každá moderní žena ví, že chránit obličej pomocí přípravků obsahujících SPF je důležité v průběhu celého roku. Eliminujeme tak vznik pigmentových skvrn, bráníme urychlování procesu stárnutí kůže, vzniku tolik diskutovaných vrásek a v neposlední řadě se jedná i o velmi důležitou prevenci vzniku rakoviny kůže. V posledních letech jste si již mohli všimnout zvýšené pozornosti médií věnované právě prevenci rakoviny kůže.

Není efektivnější cesta, jak chránit své zdraví, než právě prevence.

Lékárny Dr.Max jsou již čtvrtým rokem generálním partnerem Stanu proti melanomu, nejmasovější preventivní akce zaměřené především na zjišťování výskytu maligního melanomu způsobujícího rakovinu kůže.
„Maligní melanom je závažné a záludné onemocnění, a proto je primární prevence jednou z nejúčinnějších zbraní proti této chorobě,“ říká MUDr. Gabriel Pallay, CSc., manažer odborného vzdělávání lékáren Dr.Max, a upozorňuje: „Není důvod prevenci odkládat, je třeba jednat co nejrychleji!“ 


Neváhejte a věnujte čas svému zdraví. Navštivte Stan proti melanomu, který bude:

6.–7. 5. Václavské náměstí, Praha (10:00 - 18:00)
13. 5. náměstí Svobody, Brno (10:00 - 18:00)
14. 5. Avion Shopping Park, Ostrava (10:00 - 18:00)


Jaro je i obdobím prvního těšení se na prázdniny a plánování dovolené. Troufám si tvrdit, že většina žen ještě před plánovaním dovolené otevře šatník a začne se probírat svými jarně-letními kousky a vyhodnocovat, zda není nejvyšší čas je obměnit.

To, co se loni zdálo cool, teď padá do pytle s názvem „kontejner na textil“. A aby vše dokonale pasovalo, tak stejně nemilosrdně zhodnotíme i boty, které čeká podobný osud, pokud nám nezapadají do letošních trendů. Zkrátka s nastávajícím hezkým počasím nám záleží na tom, vypadat co nejlépe.


Důležité ale je si uvědomit, že být trendy neznamená jen mít dokonale padnoucí svršky a boty, ale také krásnou a zdravou pokožku, kterou nelze jen tak jednoduše obměnit jako oblečení a boty.

Tajemstvím zdravé pleti bez nedokonalostí je pravidelná, dlouhodobá péče, která spočívá ve správném čištění a používání vhodných přípravků vybraných na míru. Neméně důležitá je i prevence v podobě fotoprotekce neboli přípravků s SPF, které – obzvlášť v jarních a letních měsících – jsou vhodné pro naši pleť.

Doporučuji vám navštívit dermocentrum Dr.Max, kde se vám bude věnovat odborný personál. Bezplatně poskytují diagnostiku pleti, díky níž vám doporučí kompletní péči přesně pro vaši pleť. Také mají k dispozici testery a vzorky k vyzkoušení. Co mi přijde na této službě skvělé, je, že na výběr a rozhodování nejste sami jako například v drogeriích. Naopak máte možnost své potřeby probrat s odborníkem a navíc v lékárnách se doporučuje tzv. dermokosmetika, která zaručuje jistou kvalitu a snášenlivost pro všechny typy pleti.

Závěrem bych ráda napsala „není čas ztrácet čas“. Je pouze na nás, jak budeme o své zdraví pečovat. Prevence je nám dostupná na každém kroku, stačí se jen aktivně zajímat o sebe sama.

 

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Léto bez pih a bez fleků

Pihy jsou přece krásné! Ovšemže jsou! Na třicetikilové modelce s metrovými zrzavými vlasy, která by mohla hrát irskou verzi Daenerys ze Hry o trůny. Většina normálních smrtelnic své pihy nijak zvlášť nemiluje a nejradši by svou výraznou pigmentaci, která sluncem několikanásobně zesílí, aspoň trochu zjemnila. A co teprve regulérní pigmentové skvrny, ať už je způsobují genetika, těhotenství, slunce, nebo stárnutí.

Více...

Seriál Nuance: Anti-ageing na první vrásky

Je tu druhý díl seriálu o kosmetických řadách francouzské značky Nuance, tentokrát věnovaný červené řadě Magical Anti-ageing Complex. Správný věk na anti-age péči je sice u každého individuální, nicméně viditelné ochabování struktur pleti bývá prvním spolehlivým signálem.

Více...