Retinol jako zázrak v péči o pleť. Víte, co to je a jak s ním začít?

V posledních letech je slovíčko retinol v péči o pleť stále častěji zmiňováno. Víte však, co to retinol přesně je, jak funguje a jak jej používat? Na to vše jsem se zaměřila v tomto článku, ve kterém se dozvíte vše důležité a třeba si tento přípravek oblíbíte stejně jako já.

Co je to retinol?

Pokud se o kosmetiku a kosmetické přípravky zajímáte jen zběžně, jistě si lámete hlavu nad tím, co to vlastně ten retinol je a proč se o něm tak často mluví. Retinol, také Retin-A a další retinoidy jsou součástí vitaminu A. Vitamin A je pro naše tělo zcela přirozený a je nezbytný pro vývoj a obnovu buněk. I přesto, že si naše tělo tento vitamin dokáže samo vytvářet, aplikace přípravku obsahující retinol podporuje celistvost pokožky, lepší regeneraci, sjednocený tón, napomáhá vyhladit jemné vrásky a podílí se na zpomalení procesu stárnutí pleti.  

Jak retinol funguje?

Retinol pracuje v hlubších vrstvách pokožky. K regeneraci pokožky dochází přibližně každých 28 dní a retinol pomáhá tento proces urychlit – stimuluje buněčnou výměnu v pokožce. Avšak i při užívání retinolu platí, že zázraky se nedějí na počkání a v tomto případě to platí dvojnásob. Pleť si musí na retinol zvyknout, proto se v začátcích užívání může objevit šupinatění či začervenání.

Jaký retinol pořídit?

Na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu přípravků obsahující retinol. Osobně mám velmi ráda krém s retinolem Institut Esthederm Intensive Retinol Cream, který kombinuje patentovanou technologii pro intenzivní hydrataci pokožky s 0,2 % čistého retinolu, který urychluje obnovu pokožky s nerovnostmi, rozšířenými póry, vráskami a nepravidelnou pigmentací. Redukuje jemné linky, vrásky a změny mikroreliefu. Příjemná, krémová textura s jemnou vůní poskytuje pokožce dokonalý pocit komfortu. Retinol navíc pomáhá zpevnění pokožky, a tak je účinek proti vráskám skutečně dlouhodobý.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Vůně letošního léta: Nechte se unášet květinovými i luxusními vůněmi

Patříte také mezi milovnice parfémů a ráda je střídáte podle nálady? Letošnímu létu vévodí květinovo-ovocné i luxusní vůně vhodné třeba na romantickou večeři pod širým nebem. Jestliže tedy přemýšlíte nad pořízením nového parfému anebo hledáte inspiraci na dárek pro vaši polovičku, na e-shopu Dr. Max můžete zakoupit širokou škálu parfémů.

Více...

Jak bojovat proti pigmentovým skvrnám? Důležitá je ochrana a následná péče

Trápí vás pigmentové skvrny, anebo se jim jen chcete do budoucna vyvarovat? V tomto článku se podíváme na to, jak pokožku dostatečně chránit a jak se pigmentových skvrn zbavit jednou provždy.

Více...