První opalování: Jak na něj naši pokožku připravit?

Ať už vás čeká dovolená u moře, na horách anebo se jen nemůžete nabažit prvních slunečních paprsků doma na zahradě, je vhodné pokožku na přísun sluníčka důkladně připravit. V dnešním článku se tedy podíváme na to, jaké přípravky používat a jaké zásady při prvním opalování dodržovat, aby bylo pro pokožku bezpečnější.

Se sluníčkem to nepřehánějte

Dáte mi jistě za pravdu, že bronzově opálená pokožka sluší každému, jenže abychom dosáhli vytoužené barvy, s prvním sluníčkem bychom to neměli ze začátku přehánět. Jarní slunce bývá ostré, a tak je velmi snadné se spálit. Doporučená doba, kterou bychom měli na slunci po dlouhé zimě strávit, je maximálně půl hodinky. Poté můžete interval opalování prodlužovat.

Velký pozor by si měli dát především lidé s velmi světlou pokožkou, která na slunce rychle reaguje anebo také lidé v jejichž rodině se vyskytlo melanomové onemocnění. 

Přes poledne si dopřejte odpočinek

Trávíte svou dovolenou hlavně u moře nebo bazénu, a to i přes poledne? Především teď na jaře doporučujeme na sluníčku pobývat kratší čas a dopřát si třeba zasloužený odpočinek na hotelovém pokoji nebo v zastíněných místech. Intenzita UV záření během dne kolísá a právě  rozmezí mezi 11. a 15. hodinou je kritickým časem, kdy na zem pronikají nejostřejší paprsky - přes poledne je Slunce vysoko, což zvyšuje UV záření, které má neblahý vliv na naši pokožku, ale může zapříčinit i vznik nebezpečného nádorového onemocnění na kůži. 

Sluneční přípravky nepodceňujte

Výběr i koupi sluneční kosmetiky byste neměli podceňovat – zvolte kvalitní přípravky, nejlépe zakoupené v lékárně. Ať už máte v oblibě opalovací krémy či oleje, širokou škálu opalovacích přípravků vám nabídne značka Uriage ve své řadě Bariésun nebo také značka Skinexpert by Dr.Max Solar. Kromě opalovacích přípravků s rozdílnou SPF ochranou najdete v těchto řadách také po opalovací péči a samozřejmě i přípravky určené pro dětskou pokožku.

Po opalování péče nekončí

Aby vám snědá pokožka vydržela co nejdéle a nestrádala, základem je hydratace. K té pomohou přípravky po opalování. Poskytují zklidnění, dodávají výživu a již zmiňovanou hydrataci. Naneste je hned po slunění, což vám pomůže k pocitu komfortu i krásně bronzovému opálení.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jaký opalovací přípravek vybrat na dovolenou?

Přichází čas, kdy mnoho z nás odjíždí na letní dovolenou k moři. Jenže jaký přípravek na opalování zvolit, když je naše pokožka ještě sluníčkem nepolíbená, jaké SPF vybrat a podle čeho se rozhodovat, aby naše dovolená proběhla tak, jak má a my nemuseli řešit nepříjemné pocity, které může sluníčko přinést?

Více...

Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí? Obě potřebují speciální péči

Aby byla vaše pleť hydratovaná, svěží a zdravě vypadající, je potřeba znát její typ. Jedině tak můžete pleti dopřát přesně to, co potřebuje. Bohužel některé ženy se často mylně domnívají, že mají suchou pleť, což nemusí být tak úplně pravda. Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí je však zásadní a v tomto článku si ukážeme, jak daný typ pleti rozeznat a jak o něj pečovat.

Více...