Proč je hydratace těla i pleti tak důležitá? Jen pitný režim nestačí

Ať už máme problematickou, suchou či citlivou pleť, každá potřebuje hydrataci. Hydratovat bychom ji však měli ale také zevnitř. V dnešním článku si tedy ukážeme, proč je hydratace nejenom pleti, ale i těla tak důležitá.

Proč je hydratace důležitá?

Nejjednodušším způsobem, jak hydratovat tělo, je dodržování pitného režimu. Jenže ono se to snadněji řekne, než udělá, a i já sama mám problém pitný režim dodržovat. Víte ale, proč je hydratace těla natolik podstatná? Udává se, že je lidské tělo až ze 70 % tvořeno vodou a je tak jednou z nejdůležitějších součástí našeho organismu. Dodržováním pitného režimu nastartujete svůj metabolismus, zamezíte bolestem hlavy z nedostatku tekutin, a především prospějete pleti. Ta díky pravidelnému přísunu vody bude pevnější, vláčná a jemná.

Pitný režim doplňte vhodnými přípravky

Někdy však jen dodržování pitného režimu nestačí a pokožka potřebuje něco víc. Aby byla vaše pleť ještě více vyživená, kromě í pitného režimu vsaďte také na kvalitní hydratační přípravky. Tyto přípravky vytvářejí bariéru mezi kůží a okolním prostředím a jeho vlivům. Ty mají za úkol pleť nejen zvláčňovat, ale také ochraňovat - po nanesení vytvoří na pleti a kůži ochranný film, který ji chrání a zabraňuje jejímu vysoušení.

Hydratační přípravky vybírejte pečlivě

Při vybírání vhodných přípravků dbejte na jejich složení. Ne každý přípravek, který se tváří jako hydratační takový skutečně bude a tabu by pro vás měly být přípravky obsahující alkohol. Pokud stále nemáte svého favorita, doporučuji vyzkoušet řadu Uriage Eau Thermale. Obsahuje termální vodu Uriage, která je stáčena přímo z pramene, neobsahuje konzervanty a uchovává si své přírodní bohatství a původní čistotu.

V lékárnách Dr.Max a na e-shopu Dr.Max najdete širokou škálu přípravků této řady jak na obličej, tak i na tělo a ruce. Mezi mé oblíbence jednoznačně patří Uriage Eau Thermale termální voda ve spreji, bez které si léto a dovolenou u moře nedokážu představit. Termální voda ve spreji osvěží pleť během horkých dnů, fixuje make-up, je vhodná ke zklidnění pokožky po holení, depilaci či soláriu a během jedné hodiny po aplikace dokáže zlepšit hydrataci až o 32 %.

Ráno po sprše nebo večer po koupeli jsem si oblíbila Uriage EAU Thermale Hydratační tělové mléko, které intenzivně hydratuje a zklidňuje pokožku těla po celý den či noc. Díky lehké textuře se velmi rychle vstřebává, takže se po použití můžete okamžitě obléknout.

A můj poslední tip je cestovní balení Uriage Eau Thermale Travel Kit, které obsahuje mycí krém, hydratační krém, micelární termální vodu a termální vodu Uriage – v balení tak najdete vše co k péči o tělo i obličej budete na dovolené potřebovat. Cestovní sada Uriage navíc splňuje bezpečnostní předpisy leteckých společností pro přepravu kapalin v příručním (kabinovém) zavazadle.

 

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Jaký opalovací přípravek vybrat na dovolenou?

Přichází čas, kdy mnoho z nás odjíždí na letní dovolenou k moři. Jenže jaký přípravek na opalování zvolit, když je naše pokožka ještě sluníčkem nepolíbená, jaké SPF vybrat a podle čeho se rozhodovat, aby naše dovolená proběhla tak, jak má a my nemuseli řešit nepříjemné pocity, které může sluníčko přinést?

Více...

Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí? Obě potřebují speciální péči

Aby byla vaše pleť hydratovaná, svěží a zdravě vypadající, je potřeba znát její typ. Jedině tak můžete pleti dopřát přesně to, co potřebuje. Bohužel některé ženy se často mylně domnívají, že mají suchou pleť, což nemusí být tak úplně pravda. Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí je však zásadní a v tomto článku si ukážeme, jak daný typ pleti rozeznat a jak o něj pečovat.

Více...