Proč používat termální vodu? Vaše pokožka si ji zamiluje

Pokud vám ve vaší kosmetické výbavě stále chybí lahvička s termální vodou, měly byste zbystřit. Ačkoliv i já byla ještě před pár měsíci k tomu výrobku spíše skeptická, aktuálně bez něj nedám ani ránu. A proto jsem se rozhodla vám v tomto článku ukázat výhody používání termální vody.

Jestliže jste ještě termální vodu nikdy nevyzkoušely, nejspíše nechápete, co na ní všichni mají, v čem je lepší než ta obyčejná a proč je její pořizovací cena docela vysoká. Účinky termální vody jsem testovala několik měsíců a jediné co mohu napsat je, že jsem si ji jednoduše zamilovala. Tak se pojďme společně podívat na to, proč je používání termálních vod tak skvělé.

Co je to termální voda?

Není voda jako voda a ta termální se od té obyčejné hodně liší. Termální voda putuje vrstvami zemské kůry a při své cestě za pomoci vysoké teploty dokáže rozpustit některé horniny, a tak na sebe váže nejrůznější minerály a stopové prvky– nejčastěji železo, hořčík, draslík, sodík, vápník nebo zinek.

Jak termální vodu používat?

Termální vodu zakoupíte v lahvičce s praktickým rozprašovačem – její aplikace je tak velmi jednoduchá. Výhodou termální vody je také to, že ji můžete použít ráno na vyčištěnou pleť, ale také v průběhu dne i přes make-up jako fixační a hydratační přípravek. A čím je tedy pro naši pleť tolik prospěšná a na co vše se dá použít?

  • pro rychlé osvěžení pleti
  • po opalování
  • při pocitu diskomfortu a podráždění pokožky
  • na uklidnění pokožky po depilaci nebo holení
  • na fixaci make-upu
  • na zklidnění pleti po odlíčení
  • po drobném kosmetickém zákroku
  • na zklidnění podrážděné pleti způsobené nošením roušky a respirátoru

Další výhodou tohoto produktu je pak i to, že při jejím výběru nemusíte řešit svůj věk ani typ pleti – hodí se totiž pro každou z nás.

Jakou termální vodu zakoupit?

Jestliže si s výběrem té správné termální vody nejste jistá, při rozhodování vám rády pomohou dermoporadkyně v dermocentrech lékáren Dr.Max. Zpravidla se však uvádí, čím více minerálů termální voda obsahuje, tím lépe. Za sebe vám mohu doporučit tyto čtyři, které jsem sama vyzkoušela:

Používáte i vy termální vodu a jaká je vaše oblíbená? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích níže!

Péče o pokožku s širokým spektrem využití. Avene EAU Thermale termální voda ve spreji je nezbytnou péčí pro všechny typy citlivé…

229 305
Kosmetika

Termální voda ve spreji je určena pro zklidnění pokožky. Zvyšuje obranyschopnost kůže, je vhodná pro všechny typy pleti. Bez…

259
Kosmetika

Dopřejte pleti vláhu z průzračného srdce francouzských Alp. Termální voda Uriage s unikátním složením minerálních látek a…

153 219
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Novexpert

Další značkou z kategorie kosmetiky bio&organic, kterou naleznete na e-shopu Dr.Max a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max, je Novexpert. Jedná se o první certifikovanou kosmeceutickou značku garantující 0 % chemikálií, která byla vyvinuta francouzskými lékaři.

Více...

Představení bio&organic značek: Inlight

Máme tu další květnový týden, ve kterém bych vám ráda představila značku z kategorie kosmetiky bio&organic, kterou naleznete na e-shopu Dr.Max a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max. Tento týden se zaměříme na značku Inlight, jejíž přípravky obsahují vysokou koncentraci blahodárných živin.

Více...