Pleť v menopauze: Na tyto změny se připravte

Menopauza děsí nejednu z nás, jedná se však o přirozený vývoj ženského těla, kterému se bohužel nevyhneme. Příchod menopauzy je kromě ztráty menstruace doprovázen psychickými, a především fyzickými změnami.

Menopauza nastupuje zhruba mezi 45. a 55. rokem života, avšak může se ve výjimečných případech objevit i dříve. Jelikož dochází ke slábnutí funkce vaječníků, hormonální nerovnováha má vliv, kromě ztráty menstruačního cyklu a plodnosti, také na vzhled naší pleti a pokožky. Jaké změny můžeme v tomto období tedy očekávat?

  • suchou a mdlou pleť
  • tenkou a citlivou pleť
  • povislejší a ochablejší pleť
  • viditelnější vrásky především kolem úst a očí
  • zhoršení pleti (akné) způsobené nestabilní hladinou hormonů
  • stařecké skvrny a žilky
  • nežádoucí ochlupení především nad horním rtem a na bradě

Těmto fyzickým změnám se zcela vyhnout nejde, avšak se správnou péčí a vhodnými produkty je můžeme zmírnit a pleti ulevit.

Jaké produkty zvolit?

Hydratace pleti je důležitá v každém věku, ať už je vám dvacet, anebo právě procházíte menopauzou. Rozdíl je však ve zvolených produktech. Pro zralejší ženy naleznete produkty značky Nuance z řady Magical Supreme Lifting, které jsou určeny pro ženy ve věkové kategorii 40+. V této zlato-černé řadě najdete denní i noční krém, sérum pro všechny typy pleti a oční krém – produkty zanechávají pokožku vypnutou, vyživenou, zářivou a komplex přírodních účinných látek napomáhá zmírnit projevy stárnutí.

Pokud hledáte produkty, které pleť nejenom vyživí, ale jsou určeny přímo pro pleť po menopauze, vyzkoušejte produkty Vichy Neovadiol Magistral. Pravidelnou aplikací těchto produktů dochází k posilování pružnosti pokožky a k nastolení okamžitého pocitu komfortu a úlevy. Tvářím se navrací plnost a pleť vypadá mladší a zdravější. Pokud vás v období menopauzy, anebo po ní, trápí stařecké skvrny, skvělým pomocníkem vám budou produkty značky Eucerin z řady AntiPigment. Pravidelná aplikace zaručuje postupnou redukci pigmentových skvrn na pokožce. Slouží také preventivně proti tvorbě nových skvrn a zanechává pleť zářivou a ve sjednoceném tónu. Značku Nuance seženete exkluzivně v lékárnách Dr.Max a na e-shopu Dr.Max.

V období menopauzy pomůže pleti také vitamin D, který můžete užívat jako doplněk stravy anebo jej doplnit prostřednictvím potravin, které tento vitamin hojně obsahují. Najdete jej například v rybím oleji, mořských rybách, v kvasnicích, sezamu, játrech, žloutcích, mléku a mléčných výrobcích.

Nechte svou pleť zazářit. Lifting denní krém pro normální a smíšenou pleť napomáhá zmírnit projevy stárnutí pleti, vyživuje ji,…

649
Kosmetika

Lokální korektor pro redukci pigmentových skvrn a eliminaci jejich opětovného výskytu. Zajišťuje sjednocený tón pleti.

529
Kosmetika

Relipidační balzám obnovující hutnost pleti pro zralou pleť žen po menopauze. Extra výživné složení obsahuje přírodní oleje…

875
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Klara Rott

V předešlém článku jsem vám představila novou kategorii bio&organic kosmetiky, kterou můžete aktuálně najít na e-shopu Dr.Max a také ve vybraných Dr.Max lékárnách. Co si pod pojmem bio&organic představit a co tohle označení znamená, jsme si tedy již  vysvětlili. Jestliže vás ale zajímá, jaké značky se v této kategorií objevují, můžete se těšit na sérii článků, ve kterých vám jednotlivé značky, jejich filozofii i produkty představím.

Více...

Bio&organic kosmetika nově v Dr.Max: Seznamte se s kosmetickou péčí bez kompromisů

V poslední době je přírodní či organická kosmetika čím dál vyhledávanější variantou. A proto vás možná potěší zpráva, že na e-shopu www.drmax.cz a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max najdete novou kategorii kosmetiky označenou jako bio&organic.

Více...