Pleť v menopauze: Na tyto změny se připravte

Menopauza děsí nejednu z nás, jedná se však o přirozený vývoj ženského těla, kterému se bohužel nevyhneme. Příchod menopauzy je kromě ztráty menstruace doprovázen psychickými, a především fyzickými změnami.

Menopauza nastupuje zhruba mezi 45. a 55. rokem života, avšak může se ve výjimečných případech objevit i dříve. Jelikož dochází ke slábnutí funkce vaječníků, hormonální nerovnováha má vliv, kromě ztráty menstruačního cyklu a plodnosti, také na vzhled naší pleti a pokožky. Jaké změny můžeme v tomto období tedy očekávat?

  • suchou a mdlou pleť
  • tenkou a citlivou pleť
  • povislejší a ochablejší pleť
  • viditelnější vrásky především kolem úst a očí
  • zhoršení pleti (akné) způsobené nestabilní hladinou hormonů
  • stařecké skvrny a žilky
  • nežádoucí ochlupení především nad horním rtem a na bradě

Těmto fyzickým změnám se zcela vyhnout nejde, avšak se správnou péčí a vhodnými produkty je můžeme zmírnit a pleti ulevit.

Jaké produkty zvolit?

Hydratace pleti je důležitá v každém věku, ať už je vám dvacet, anebo právě procházíte menopauzou. Rozdíl je však ve zvolených produktech. Pro zralejší ženy naleznete produkty značky Nuance z řady Magical Supreme Lifting, které jsou určeny pro ženy ve věkové kategorii 40+. V této zlato-černé řadě najdete denní i noční krém, sérum pro všechny typy pleti a oční krém – produkty zanechávají pokožku vypnutou, vyživenou, zářivou a komplex přírodních účinných látek napomáhá zmírnit projevy stárnutí.

Pokud hledáte produkty, které pleť nejenom vyživí, ale jsou určeny přímo pro pleť po menopauze, vyzkoušejte produkty Vichy Neovadiol Magistral. Pravidelnou aplikací těchto produktů dochází k posilování pružnosti pokožky a k nastolení okamžitého pocitu komfortu a úlevy. Tvářím se navrací plnost a pleť vypadá mladší a zdravější. Pokud vás v období menopauzy, anebo po ní, trápí stařecké skvrny, skvělým pomocníkem vám budou produkty značky Eucerin z řady AntiPigment. Pravidelná aplikace zaručuje postupnou redukci pigmentových skvrn na pokožce. Slouží také preventivně proti tvorbě nových skvrn a zanechává pleť zářivou a ve sjednoceném tónu. Značku Nuance seženete exkluzivně v lékárnách Dr.Max a na e-shopu Dr.Max.

V období menopauzy pomůže pleti také vitamin D, který můžete užívat jako doplněk stravy anebo jej doplnit prostřednictvím potravin, které tento vitamin hojně obsahují. Najdete jej například v rybím oleji, mořských rybách, v kvasnicích, sezamu, játrech, žloutcích, mléku a mléčných výrobcích.

Vysoký účinek díky komplexu přírodních aktivních látek v nejvyšším stupni koncentrace a čistoty. Pro každý typ pleti jsme použili…

649
Kosmetika

Zbavte svou pleť nedokonalostí, konkrétně pigmentových skvrn, které zapříčiňují nesjednocený tón. Vyzkoušejte lokální korektor z…

499
Kosmetika

Krásu pleti máte ve svých rukou. Relipidační balzám obnovující hutnost pleti je určen pro zralou pleť žen po menopauze. To, co…

875
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Novexpert

Další značkou z kategorie kosmetiky bio&organic, kterou naleznete na e-shopu Dr.Max a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max, je Novexpert. Jedná se o první certifikovanou kosmeceutickou značku garantující 0 % chemikálií, která byla vyvinuta francouzskými lékaři.

Více...

Představení bio&organic značek: Inlight

Máme tu další květnový týden, ve kterém bych vám ráda představila značku z kategorie kosmetiky bio&organic, kterou naleznete na e-shopu Dr.Max a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max. Tento týden se zaměříme na značku Inlight, jejíž přípravky obsahují vysokou koncentraci blahodárných živin.

Více...