Pleť se sklony k akné v dospělosti: Jaké jsou příčiny a jak tento problém řešit?

Když se objeví projevy akné v pubertě, není to nic neobvyklého, jenže proč se nám tvoří i v dospělosti? S tímto kožním problémem se setkává čím dál více žen, včetně mě. A právě proto jsem se rozhodla, podívat se tomuto problému na zoubek – ukážeme si příčiny vzniku nedokonalostí v dospělosti a také, jak je co nejúčinněji řešit.

Pleť se sklony k akné v dospělosti versus v pubertě

Věděli jste, že v průběhu života potrápí tento problém až téměř 80 % populace? A nemusí se bezvýhradně objevit pouze v dospívání, čím dál častěji lidi postihuje i v dospělosti – po pubertě nezmizí, nebo se dokonce první známky pupínků objeví až v dospělém věku.

Pubertální pleť a problémy s tím spojené patří k dospívání a vznikají především v oblasti obličeje, hrudníku a na zádech. V průběhu puberty dochází k nadměrné produkci mazu vlivem hormonálních změn. Jakmile se však hormonální změny stabilizují, stav pokožky se ustálí a zlepší.

A jak je to s pletí se sklony k akné u dospělých? V průběhu puberty spousta z nás marně doufá, že se s nežádoucími pupínky v dospělosti rozloučí, jenže ony ne a ne zmizet. Rozmanité hormonální změny v dospělosti, jako je těhotenství, vysazení antikoncepce či menopauza, mohou zapříčinit zvýšenou tvorbu kožního mazu, což jak víme, vede právě ke vzniku pupínků a jiných nepříjemností na pleti. K tomu také může přispívat špatný životní styl, nadměrná konzumace cukru, lepku, alkoholu či intolerance na určité potraviny.  

Jak tedy zmírnit problémy s pletí a předejít pupínkům?

Nejdůležitějším krokem, v dospívání i dospělosti, je poznání vlastní pleti. Měli byste vědět, jaký typ pleti máte, popřípadě i změnit životní styl a najít přípravky, které vaší pleti vyhovují a zbytečně ji nedráždí. Jednoduše zkoušejte a svou pleť pozorujte a poznávejte. Pleť je důležité správně, ale zároveň šetrně čistit, a u té problematické to platí dvojnásobně. Používejte dermokosmetiku, která nejenomže vaši pleť zbaví nadbytečného mazu, ale bude ji také v průběhu dne i noci hydratovat a zklidňovat.

Za vyzkoušení určitě stojí řada Hyséac od značky Uriage. Přípravky z této řady jsou vyvinuty přímo pro problematickou pleť, která potřebuje jemně vyčistit, zklidnit podráždění a hydratovat. Nemusíte se tak bát vysušování pleti, které vede k ještě větší tvorbě kožního mazu. Navíc v řadě Hyséac najdete přípravek obsahující SPF, čisticí slupovací masku a SOS lokální péči, která napomáhá k rychlejšímu odstranění komedonů.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

4 zásady krásné a svěží pleti. Čistíte štětce a převlékáte pravidelně povlečení?

Toužíte po krásné, svěží a zdravě vypadající pleti? Nejste sami, ovšem pouze pravidelné čištění a používání kvalitní kosmetiky nestačí. V tomto článku se zaměříme na několik zásad, které byste měli v průběhu dne dodržovat, aby vaše pleť prospívala.

Více...

Základy obličejové jógy. Výsledkem bude zářivá a zdravě vypadající pleť

Jóga je pro naše tělo i mysl velmi prospěšná. Ovšem kromě klasické jógy, která je zaměřená na protažení a zpevnění těla, můžeme podobné cvičení dopřát i své pleti. Face yoga neboli obličejová jóga dokáže procvičit obličejové svaly, zlepšit cirkulaci krve a pleť projasnit. Jak tedy správně provádět obličejovou jógu?

Více...