Na vlastní kůži: Physicians Formula

Mám dva měsíce po porodu. Můžete si říkat něco o tom, že žena-matka září, ale já vypadám jak tři dny oschlej salát. Bohužel. Proto mám teď dost intenzivní potřebu se krášlit. Nehty, vlasy, hadry (do kterých už se narvu) a samozřejmě obličej. Nedávno jsem vyzkoušela pár líčidel od ultra-přírodní americké značky Physicians Formula a teď jsem zjistila, že budou mít v Praze možnost profi líčení od jejich profi vizážistky! Ha! To byla moje šance mít na Instáči po letech zase trochu reprezentativní fotku.


Proč je Physicians Formula
ultra přírodní?

Normálně jsem skeptik. „Přírodní“, „bylinná“, „eko“, „bio“, … Jasně, texty na obalech snesou všechno. To ale není případ líčidel Physicians Formula. Však i řasenky dovedou vyrobit 100% z přírodních látek. To už mi přijde jako slušnej výkon. A to nemluvím o jejich ikonických bronzerech, které jsou z tropických rostlinných másel! A takhle by se u Physicians Formula dalo pokračovat dál a dál.

A víte, k čemu jsem ještě skeptik? K výkonu.

Když je něco fakt upřímně rostlinný, bude to fungovat? Bude to vypadat dobře? Bude to držet? Bude to mít hezký plný barvy, bude to mít kvalitní pigmenty, bude to mít příjemnou texturu? Zajímalo mě to natolik, že jsem se rozhodla to zjistit. Prostě prubnout.

Velký zátěžový test kosmetiky Physicians Formula

Odskočit si nechat se namalovat o polední pauze z klimatizovanýho kanclu, to není žádný hrdinství, dámy. Jet ráno z Havlíčkova Brodu vlakem do Prahy s dvouměsíčním dítětem a pak zase vlakem zpátky, a to prosím na Zelenej čtvrtek, kdy večer odjíždí pryč celá Praha, to bych si vyprošovala, že to už je nějakej majstrštyk.

Úžasná vizážistka Michaela Kotková mě líčila přímo v lékárně Dr.Max na pražském Andělu. Byla milá a rychlá a výsledek vidíte sami. Prostě boží. Decentní, stylový, a co oceňuju především – autentické na nositelce, prostě jsem to pořád byla „já“.

A samotné hodnocení kosmetiky? Jsem nadšená!

Všechny přípravky měly přesně tu texturu, konzistenci a vlastnosti, které očekáváte od profesionální kosmetiky, což potvrdila i sama vizážistka. Zkrátka v přírodním původu líčidel není problém a nesnižuje to jejich užitnou kvalitu.

Co ale přišlo nejdůležitější mně osobně, bylo, že celý make-up vypadal pořád stejně i o dlouhé hodiny později, tedy po další dvouhodinové cestě natřískaným vlakem s malým miminkem v náručí. Make-up se neslil do vrásek (které by tak ještě víc zvýraznil), pudr udržel make-up zafixovaný, a přitom jsem pořád vypadala přirozeně a „živě“. Vyzkoušela jsem dokonce odolnost proti otěru, protože na mém malém synkovi žádné šmouhy od make-upu nezůstaly.

Rtěnka, která vypadala jako obyčejný lesk na rty, vydržela zapečenou bagetu i horké kafe a musela jsem ji večer sundávat odličovadlem. Podotýkám, že byla bez konturky a jakékoliv fixační vrstvy.Ten pocit „po“

Moment po odlíčení byl pro mě největším překvapením celé akce. Po odlíčení a opláchnutí byla totiž moje pleť normální, růžová, hladká a hebká. Přitom i mnohem slabší nalíčení u mě většinou znamená zarudlé flíčky, na dotek citlivou pokožku, přesušenou T-zónu a pocit napnuté pleti. Tentokrát? Nic z toho!

Vzpomněla jsem si, že jako první vizážistka Míša aplikovala tinkturu z růže od Physicians Formula, a upřímně, bude to první věc, kterou budu doporučovat, až přijde řeč na Physicians Formula. A to i přesto, že lepší bronzer a odolnější make-up než ty jejich jsem na sobě asi ještě neměla.

Za mě kosmetická událost roku. Už chápu, proč mezi beauty bloggerkami zavládlo takové pozdvižení, že je Physicians Formula konečně v Česku. Díky!

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Léto bez pih a bez fleků

Pihy jsou přece krásné! Ovšemže jsou! Na třicetikilové modelce s metrovými zrzavými vlasy, která by mohla hrát irskou verzi Daenerys ze Hry o trůny. Většina normálních smrtelnic své pihy nijak zvlášť nemiluje a nejradši by svou výraznou pigmentaci, která sluncem několikanásobně zesílí, aspoň trochu zjemnila. A co teprve regulérní pigmentové skvrny, ať už je způsobují genetika, těhotenství, slunce, nebo stárnutí.

Více...

Seriál Nuance: Anti-ageing na první vrásky

Je tu druhý díl seriálu o kosmetických řadách francouzské značky Nuance, tentokrát věnovaný červené řadě Magical Anti-ageing Complex. Správný věk na anti-age péči je sice u každého individuální, nicméně viditelné ochabování struktur pleti bývá prvním spolehlivým signálem.

Více...