Pečujte o pokožku těla, aby byla krásná a sametově hebká

Většinu článků a rad věnujeme péči o obličej. Není se moc čemu divit, protože právě obličej je neustále vystaven působení vnějšího prostředí a je to část těla, kterou se reprezentujeme na první pohled. Na rozdíl od zbytku těla, kde často péči o pokožku těla opomíjíme a vzpomeneme si až začneme vytahovat ze skříní letní oblečení a odhalovat suchou pokožku na rukách a nohách v super letních outfitech.

Tak jako máme zažité u péče o obličej - po jeho umytí následuje hydratace, tak úplně stejně bychom se měli rutinně naučit použít tělové mléko nebo krém po sprchování či koupeli. Voda pokožku vysušuje stejně jako horký nebo suchý vzduch z vytápění nebo chladné počasí. Výsledkem je suchá, napjatá, někdy až svědící a podrážděná pokožka.

Působit na pokožku pečujícím dojmem můžeme už ve sprše díky použití šetrného mýdla. Například mycí oleje – Uriage Xemose zklidňující mycí olej pro suchou pokožku – má skvělé hydratační, zvláčňující účinky a zanechává na pokožce ochranný film, který zabraňuje rychlému vysušení kůže. Nebo mycí gely určené pro suchý typ pokožky – Uriage Xemose mycí gel – díky šetrnému složení pokožku dobře vyčistí, ale nepodráždí a nezanechá ji vysušenou. I přesto, že mycí přípravky jsou v dnešní době díky svému složení schopny pokožku silně nevysušovat, tak výživa v podobě promazání pokožky je velmi důležitá.

Vybírat můžeme z tělových mlék a krémů dle typu pokožky a našich potřeb

Pro potřeby pokožky suché, velmi suché až atopické volíme vždy přípravky bez obsahu parfemace, aby nedocházelo k podráždění kůže. K dispozici máme varianty v podobě krémů a emoliencií neboli tělových mlék. Například Uriage Xemose relipidační krém je vhodný pro velmi suchou pokožku. Pro svou hustější a mastnější konzistenci je ideální pro použití v zimním období. Uriage Xemose olejový balzám má velmi příjemnou texturu, která se lehce roztírá a stejně jako Uriage Xemose emolienční mléko pro svou lehkou konzistenci jsou vhodnější pro použití v létě. Pokožka je promazaná, vyživená, a i na pohled vypadá lépe.

Velkým benefitem tělových přípravků bez parfemace, kromě jejich šetrnosti k pokožce, je, že jsou vhodné k promazávání pokožky při používání parfémů. Nemixuje se parfemace tělového mléka a vlastního použitého parfému.

Naopak máme k dispozici na trhu i tělová mléka a krémy, které jsou oblíbené a vyhledávané pro svou příjemnou vůni. Není nic příjemnějšího než po večerní koupeli promazat pokožku kvalitním mlékem či krémem a užít si jeho příjemnou vůni, která při používání přes den snadno nahradí použití parfému. Doporučuji vyzkoušet Nuance Glamour Body tělové mléko. Regeneruje a hydratuje pokožku a zanechává ji jemnou, zklidněnou a příjemně vonící.

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Tělové oleje: Jak je správně používat, aby pokožce prospěly?

Nejenom v zimě chceme mít hebkou a hydratovanou pokožku, k čemuž právě skvěle slouží tělové krémy. Určitě jste si ale také všimly, že v posledních letech zažívají v tomto směru obrovský boom i tělové oleje a já osobně na pár z nich nedám dopustit – ba dokonce jsem je zařadila do žebříčku svých top produktů.

Více...

Mějte akné pod kontrolou

Ať je to, jak je to, pupínky na obličeji nás nepotěší v žádném věku. Také znáte situaci, kdy se zákonitě vytvoří v tu nejméně vhodnou dobu? Hlavní příčinou vzniku akné je nadměrná tvorba kožního mazu. Právě nadměrná tvorba kožního mazu vede k promaštění pokožky a následnému ucpání pórů.

Více...