Péče o tělo: Proč používat tělové krémy a peelingy?

Na obličej pravidelně nanášíme pleťový krém i peeling, avšak na tělo velmi často zapomínáme, přitom si zaslouží stejnou péči. Péče o pokožku našeho těla by se tedy měla stát nedílnou součástí naší rutiny.

Pravidelnou péči si zaslouží nejenom naše pleť, vlasy či ruce ale také i pokožka našeho těla, která má ochrannou funkci – tvoří bariéru mezi vnějším a vnitřním prostředím, zároveň chrání tělo před škodlivými mikroorganismy a UV zářením. V létě je naše pokožka vysušená ze slunce, v zimě je naopak naše tělo vystavováno nízkým teplotám, studenému větru a mrazu. A jarní a podzimní počasí také není pro naši pokožku úlevou kvůli častému střídání teplot, které ji nesvědčí. Jak bychom se tedy měli o ni starat a jaké produkty nejlépe používat?

O pokožku se starejte pravidelně

V pravidelnosti je síla. Správně byste se o svůj obličej i tělo měli starat každý den – po každé koupeli naneste na pokožku těla tělový krém či olej. Jestliže vás navíc trápí velmi suchá pokožka, dbejte také na výběr sprchového gelu, který by pokožku neměl vysušovat a měl by být k ní šetrný.

Používejte peeling

Pro mnohé z nás se používání peelingu stalo nepostradatelnou součástí péče o pokožku těla. Pokud však patříte mezi ty, kteří peelingu ještě nepřišli na chuť, doporučujeme tento krok do péče zahrnout. Jelikož odumřelé kožní buňky ulpívají na pokožce, což může způsobit i kožní problémy, je vhodné je mechanicky odstranit a s tím vám pomůže právě tělový peeling. Exfoliaci neboli odstranění odumřelých kožních buněk se doporučuje provádět pouze jednou týdně. 

Tělové krémy vybírejte důkladně

I při výběru tělového krému byste měli být důkladní a vybírat jej poctivě. Přeci jenom není krém jako krém a každá pokožka vyžaduje něco jiného. Tělové krémy dodají pokožce potřebnou hydrataci, napomáhají ke zpomalení jejího stárnutí, a navíc ji zanechávají hebkou a vyživenou. Skvělou volbou tak pro vás může být Nuance Glamour Body cream, který obsahuje vysokou koncentraci aktivních látek v nejčistších rostlinných extraktech. Regeneruje a hydratuje pokožku a zanechává ji jemnou a zklidněnou. Navíc je vhodný pro všechny typy pleti.

Jestliže jste však spíše fanoušek tělových olejů, mým dlouholetým favoritem je Nuxe Huile Prodigieuse, který jsem zmiňovala již několikrát. Učaruje vás svou nezaměnitelnou vůní pomerančových květů s tóny magnolie a vanilky, která vydrží celý den. Olej můžete dokonce používat i na obličej a vlasy.

Máte i vy své oblíbené produkty, které nesmí ve vaší denní a večerní rutině chybět? Podělte se s námi o ně v komentářích! 

JEMNÝ TĚLOVÝ PEELING EXFOLIUJE A VYHLAZUJE POKOŽKU S OKVĚTNÍMI LÍSTKY MANDLOVNÍKU, POMERANČOVÝMI KVĚTY A PŘÍRODNÍMI EXFOLIANTY…

319
Kosmetika

Používejte po celý rok, v létě i v zimě: - na obličej: používejte jednou denně. Roztírejte od…

749
Kosmetika

Nuance Glamour Body cream obsahuje vysokou koncentraci aktivních látek v nejčistších rostlinných extraktech. Reneneruje a…

449 599
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Intimní hygiena: Jaké nejčastější chyby ženy dělají?

Na vlasy, obličej i tělo používáme nesčetné množství produktů, které nám s péčí o jednotlivé tělesné partie mají pomoci. Avšak intimní hygiena je téma, o kterém se jednoduše nemluví. Předpokládáme, že každá žena ví, jak se o svůj klín starat a jaké produkty používat, což je ovšem velký omyl.

Více...

Značka Puressentiel: Objevte mocnou sílu aromaterapie

Jen pár dnů a máme tu Vánoce, svátky klidu a pohody. Ovšem ještě než usedneme ke štědrovečerní tabuli, předchází tomu menší vánoční shon a stres. Bohužel ani momentální situace, která panuje, našemu psychickému zdraví také příliš nepřispívá. A právě proto byste si měli zkusit najít alespoň malou chvilku jen sami na sebe a trochu relaxovat – třeba pomocí aromaterapie.

Více...