Péče o pokožku na krku: Zajistěte si mladistvý dekolt a krk

Pokožka krku bývá velmi často opomíjenou částí těla. Ve většině případů se mnohem více staráme o svůj obličej, jenže zrovna krk, oční okolí a ruce jsou tři zóny našeho těla, které dokážou náš věk prozradit rychleji než ty ostatní. Z tohoto, i dalších důvodů, je nutné se na pokožku krku zaměřit a pečovat o ni.

I přesto, že se v péči zaměřujeme více na obličej, pokožka krku ztrácí svou pevnost mnohem rychleji. Určitě máte i vy ve svém okolí ženu, která ačkoliv na svůj věk vůbec nevypadá, právě zvrásněný krk její věk bezesporu prozradí. A proč k tomu dochází? Vysvětlení je jednoduché – na krku je méně mazových žláz, a zároveň je kůže i méně chráněná proti vnějším vlivům. Jak bychom se tedy měly o pokožku krku účinně starat?

Odstraňte nečistoty

Jestliže se o svůj krk budeme pečlivě starat, bude nám to vracet poměrně dlouho. Důležitým a nezbytným krokem v péči o pokožku krku je odstranění nečistot, které se na ni během dne usazují. Můžete buďto sáhnout po čisticí vodě, kterou používáte na svůj typ pleti, ale velmi dobře vám poslouží i tělový peeling. Výběr peelingu však nenechávejte náhodě, volte takový, který vaši pokožku zbytečně nevysuší a nepodráždí. Jestliže sáhnete po Nuxe tělovém peelingu, určitě neuděláte chybu – ten obsahuje extrakty z pomeranče, liči a ořechu a 95 % ingrediencí je rostlinného původu. Je tedy k pokožce velmi jemný a dá se použít na celé tělo.

Hydratujte ráno i večer

Promazávat a dostatečně hydratovat pokožku na krku byste měly ráno a také večer. Pokožka na krku má tu výhodu, že na ni můžeme používat kosmetické přípravky na obličej. Jestliže tedy máte svůj oblíbený krém, aplikujte jej i na tuhle část těla. Pokud jste však „ten svůj“ krém ještě nenašly, u Dr.Max momentálně najdete Nuance Magical Supreme Lifting v akci. Tyto krémy, denní i noční, se velmi dobře vstřebávají a zanechávají pokožku vypnutou, vyživenou a hydratovanou. Komplex přírodních látek, který je v těchto krémech obsažen, navíc napomáhá zmírnit projevy stárnutí, jak v oblasti obličeje, tak krku i dekoltu.

Dopřejte si masáž

Nejen pleť ale také kůže na krku a dekoltu je odrazem našeho životního stylu. Neblaze se na ní tedy projevuje kouření, konzumace alkoholu i opalování či návštěva solária. Zároveň se na ní podepisuje i čas, což bohužel nijak zastavit nejde. Avšak v boji za krásnou a hladkou kůží na krku nám může být nápomocna i jednoduchá masáž. Pro začátek úplně postačí, když si vezmete kokosový olej a danou oblast budete masírovat směrem vzhůru, tedy od dekoltu až po bradu. 

A pokud vás zajímá, jak správně pečovat o své ruce, aby vypadaly mladší a upraveně, přečtěte si náš minulý článek.

Panenský kokosový olej Wolfberry se získává šetrným zpracováním kokosových ořechů na ostrovech Filipíny, kde jsou rostliny…

139
Potraviny a nápoje

Vysoký účinek díky komplexu přírodních aktivních látek v nejvyšším stupni koncentrace a čistoty. Pro každý typ pleti jsme použili…

649
Kosmetika

JEMNÝ TĚLOVÝ PEELING EXFOLIUJE A VYHLAZUJE POKOŽKU S OKVĚTNÍMI LÍSTKY MANDLOVNÍKU, POMERANČOVÝMI KVĚTY A PŘÍRODNÍMI EXFOLIANTY…

285
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Tělové oleje: Jak je správně používat, aby pokožce prospěly?

Nejenom v zimě chceme mít hebkou a hydratovanou pokožku, k čemuž právě skvěle slouží tělové krémy. Určitě jste si ale také všimly, že v posledních letech zažívají v tomto směru obrovský boom i tělové oleje a já osobně na pár z nich nedám dopustit – ba dokonce jsem je zařadila do žebříčku svých top produktů.

Více...

Mějte akné pod kontrolou

Ať je to, jak je to, pupínky na obličeji nás nepotěší v žádném věku. Také znáte situaci, kdy se zákonitě vytvoří v tu nejméně vhodnou dobu? Hlavní příčinou vzniku akné je nadměrná tvorba kožního mazu. Právě nadměrná tvorba kožního mazu vede k promaštění pokožky a následnému ucpání pórů.

Více...