Péče o pleť po třicítce není žádná věda. Tipy pro pěknou pleť v 5 krocích

Jakmile se na našem obličeji objeví první vráska, většina z nás lehce zpanikaří a pořídí si spoustu přípravků, které slibují zázraky na počkání. Mnohdy však sáhneme po přípravcích, které našemu typu pleti nesedí a nejsou pro něj ani vhodné. Jak se tedy starat o pleť po třicítce?

Ať už je vám čerstvých třicet, anebo už od vašich kulatých narozenin uběhlo pár let, mějte na paměti, že vaše pleť potřebuje speciální péči – přeci jen třicet není dvacet, bohužel. V tomto věku se mnohým z nás objevily mimické vrásky kolem očí i úst a mračící se vráska mezi obočím jde také vidět víc a víc. Nemusíte mít však obavy, v dnešním článku si ukážeme, že péče o pleť po třicítce není žádná věda a se správnou péčí bude vypadat skvěle.

Nezapomínejte se odlíčit

Někdy je toho na nás moc – práce, domácnost a děti. A kvůli nedostatku času a únavě se může stát, že se zapomeneme večer před spaním odlíčit. Naše pleť tak namísto noční regenerace musí bojovat s líčidly i usazenými prachovými částicemi a mazem. A to je velká chyba! V péči o pleť patří odlíčení mezi jedno z nejdůležitějších pravidel, na které byste rozhodně zapomínat neměli – ba právě naopak. Odlíčení by mělo probíhat ve třech krocích, a to vyčištění, dočištění a hydratace.

TIP: Po třicítce se snažte vyhýbat přípravkům s obsahem alkoholu. Ten může vaši pleť vysušit a první vrásky ještě zvýraznit.

Neodcházejte bez SPF ochrany

Aplikace přípravku s UV ochranou je dalším velmi důležitým krokem. Tuto ochranu byste měli používat vždy, když se chystáte ven – ať už je venku slunečno nebo zataženo, léto nebo zima. Přípravky s SPF vaši pleť ochrání před spálením od sluníčka, před vysušením a vzniku pigmentových skvrn, zabrání předčasnému stárnutí pleti, a navíc působí preventivně proti rakovině kůže.

Přípravky pro vaši věkovou kategorii

Ne každý přípravek proti vráskám je pro vaši pleť vhodný. Je důležité se zaměřit na složení daného přípravku, a především také na to, zda je vhodný pro vaši věkovou kategorii. Spousta žen často sáhne po přípravcích, které jsou určené pro zralou pleť po padesátce, a tím si mohou zbytečně uškodit.

Přípravky z řady Anti-Ageing Complex od značky Nuance jsou navrženy přímo pro pleť 35+. A jak už to u značky Nuance bývá, jednotlivé řady obsahují komplexní nabídku přípravků, které se vzájemně doplňují a je vhodné je používat společně. Co nám řada Anti-Ageing Complex tedy nabízí?

Začněte používat oční krém

Že vám aplikace očního krému přijde zbytečná? Jestliže jste na to do této doby nebyli zvyklí, po třicítce by se pro vás použití očního krému mělo stát neodmyslitelnou součástí vaší každodenní rutiny – v tomto věku se mohou objevovat i kruhy pod očima, o které bychom měli začít preventivně pečovat. Magical Anti-Ageing Complex Eye Contour od Nuance obsahuje extrakt ze zeleného čaje, bambucké máslo, kaméliový olej, organický křemík a patentovanou látku PADINAMI®, která urychluje aktivaci kyseliny hyaluronové na kůži.

Dopřejte pleti vitamin C

Především teď na podzim vaše unavená pleť ocení pořádný doping v podobě vitaminu C. Že jste o tomto „malém zázraku“ ještě neslyšeli? Stejně jako vitamin C v potravinách, i vitamin C v pleťové kosmetice působí jako silný antioxidant proti volným radikálům. Vitamin C podporuje syntézu kolagenu a slouží také jako prevence tvorby vrásek. O výhodách přípravků s vitaminem C a o tom, proč je vitamin C skvělým pomocníkem, jsem se rozepsala v minulém článku.

Víte, že? Jednotlivé přípravky se nevyplatí příliš často střídat. V péči o pleť jde také o trpělivost, nezanevřete na přípravky po několika aplikacích – vydržte alespoň měsíc.

Vysoký účinek díky komplexu přírodních aktivních látek v nejvyšším stupni koncentrace a čistoty. Pro každý typ pleti jsme použili…

549
Kosmetika

Vysoký účinek díky komplexu přírodních aktivních látek v nejvyšším stupni koncentrace a čistoty. Pro každý typ pleti jsme použili…

599
Kosmetika

Výživa a hydratace pleti pro ochranu před projevy stárnutí pleti a vznikem vrásek. Magical Anti Ageing Complex Eye contour…

449
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Intimní hygiena: Vše, na co jste se bály zeptat

Ačkoliv jsme se o intimní hygieně na našem blogu zmiňovali již několikrát, čas od času je dobré si opět připomenout, jak důležitá je. V předešlých článcích jsme se podívali na to, jaké nejčastější chyby děláme, jaké přípravky nejlépe používat nebo také na její zásady.

Více...

Dejte lupům sbohem. 4 kroky, jak se jich účinně zbavit

Trápí vás lupy a boj s nimi už téměř vzdáváte? Nezoufejte, v pár krocích vám v dnešním článku poradíme, jak se jich účinně a jednou pro vždy zbavit. Pomohou vám nejenom kvalitní přípravky, ale také správná péče o pokožku hlavy.

Více...