Péče o mužskou pleť: Je jiná než ta naše, přesto vyžaduje speciální péči

Ačkoliv by se mohlo zdát, že mužská pleť nevyžaduje žádnou speciální péči, opak je pravdou. I když většina mužů stále dává přednost pouze mýdlu a vodě, tato doba je doufejme již na ústupu a péče o mužskou pleť přestává být tabu. Ne nadarmo se totiž říká, že pleť je odrazem našeho zdraví, jenže není pleť jako pleť.

Přesněji ta mužská je o něco mastnější, hutnější a pórovitější než ta naše, a navíc je vystavována téměř každodennímu holení. V žádném případě by tedy muži neměli o svou pokožku pečovat po vzoru své přítelkyně či manželky. Toho jsou si naštěstí kosmetické firmy vědomy a do svého sortimentu čím dál častěji zařazují také produkty, které jsou přímo určené pro mužské osazenstvo a jejich potřeby. Jak by tedy muži měli o svou pokožku pečovat a po jakých produktech sáhnout?

I mužská pleť vyžaduje čištění

Stejně jako u nás žen, i mužská pleť vyžaduje pravidelné čištění. Jak jsem psala výše, mužská pleť je kvůli vyšší hladině testosteronu mastnější a pórovitější, proto by se váš drahý neměl upínat pouze na mytí vodou, ale měl by do svého každodenního rituál zařadit produkty, které mu s důkladným vyčištěním pleti pomohou.

Pokud si lámete hlavu nad tím, který produkt vašemu partnerovi doporučit, Naunce přišla s novinkou – s pánskou řadou. A právě tato řada mimo jiné obsahuje čistící gel na obličej, který obsahuje antioxidační složky, které napomáhají předcházet předčasnému stárnutí pletí, zároveň pokožku čistí a zbavuje ji nahromaděného prachu a přebytečné mastnoty. Stačí tedy tento čistící gel aplikovat na obličej každé ráno a večer ve sprše.

Denní a noční péče platí i pro muže

Je důležité také připomenout, že pouhým vyčištěním základní péče o pleť rozhodně nekončí. Po vyčištění je pleť připravená na následnou péči. Vyberte tedy vašemu milému produkty, které jeho pleť hydratují a vyživí přes den i na noc. Ranní gel Energizer Morning Gel je produkt, který je určen, jak název sám napovídá, k dennímu užití a aplikuje se na vyčištěnou pleť vždy ráno. K noční péči vytvořila značka Nuance noční krém Repairing Night Cream, který během noci podporuje regenerační proces pleti, a také zpevňuje a obnovuje její strukturu.

Jen voda po holení nestačí

Mužská pleť je po holení ve většině případů velmi citlivá a vysušená a podráždit ji ještě víc v tomto případě není tak složité. Proto by i v tomto případě váš partner měl klást vysoké nároky na to, jaký produkt si na svou oholenou pleť nanese. After Shave Elixir není jen obyčejný krém po holení. Dokáže podrážděnou pokožku zklidnit a zároveň i hydratovat. Muži také jistě ocení, že nezanechává na pleti mastný film a díky své textuře se velmi snadno roztírá.

Jak můžete vidět, péče o mužskou pleť není nijak složitá. Stačí mít jen po ruce ty správné produkty a kýžené výsledky se dostaví samy a vy ještě budete v očích svého muže hrdinkou za to, že jste mu ukázala, jak o svou pokožku správně pečovat. 

A jestliže vás trápí problematická pleť a už jste nad bezhlavým zkoušením dalších a dalších produktů zlomila hůl, mrkněte na můj příběh a zároveň i recenzi, co mně na akné pomohlo a pomáhá dodnes. 

Osvěžující gel pro důkladné vyčištění pleti obličeje. Jemně tonizuje a zároveň poskytuje pleti anti-age péči. S kořennou vůní…

349
Kosmetika

Multifunkční balzám po holení. Zklidňuje a hydratuje a zároveň poskytuje pleti anti-age péči. Obnovuje a zpevňuje pokožku a…

549
Kosmetika

Obnovující noční krém s koncentrovaným komplexem přírodních látek. Hydratuje, vyživuje a zároveň poskytuje pleti anti-age péči.…

599
Kosmetika

Komentovat článek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
*

Představení bio&organic značek: Klara Rott

V předešlém článku jsem vám představila novou kategorii bio&organic kosmetiky, kterou můžete aktuálně najít na e-shopu Dr.Max a také ve vybraných Dr.Max lékárnách. Co si pod pojmem bio&organic představit a co tohle označení znamená, jsme si tedy již  vysvětlili. Jestliže vás ale zajímá, jaké značky se v této kategorií objevují, můžete se těšit na sérii článků, ve kterých vám jednotlivé značky, jejich filozofii i produkty představím.

Více...

Bio&organic kosmetika nově v Dr.Max: Seznamte se s kosmetickou péčí bez kompromisů

V poslední době je přírodní či organická kosmetika čím dál vyhledávanější variantou. A proto vás možná potěší zpráva, že na e-shopu www.drmax.cz a ve vybraných Dermocentrech lékáren Dr.Max najdete novou kategorii kosmetiky označenou jako bio&organic.

Více...